📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Twente 2-1 FC Volendam: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 10 Nisan 2026 · Eredivisie
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
2-1Maç sonucu
2-0İlk yarı
%58 – %42Topla oynama
2,1 – 1,2Gol beklentisi (xG)
9 – 4İsabetli şut
2🟨 0🟥Kartlar

10 Nisan 2026 tarihinde De Grolsch Veste'de oynanan Eredivisie 30. hafta maçında Twente ile FC Volendam karşı karşıya geldi; maç 2-1 bitti ve Twente kazandı. İlk yarı 2-0 tamamlandı; maçı R. Hensgens yönetti. Twente 4-2-3-1 (John van den Brom), FC Volendam 4-2-3-1 (Rick Kruys) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

TwenteFC Volendam0120'15'30'45'60'75'90'devre2' R. Nijstad (Twente)34' K. Hlynsson (Twente)74' N. Bukala (FC Volendam)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

2. dakikada R. Nijstad skoru 1-0 yaptı; bu golden sonra Twente üstünlüğü bir daha kaybetmedi. Erken gelen bu gol, maçın geri kalanının senaryosunu belirledi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Twente %58, FC Volendam %42 paya sahipti; şutlarda tablo 23-8, isabetli şutlarda 9-4, ceza sahası içinden 18-4 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 2,1 – 1,2: pozisyon kalitesine göre Twente daha net fırsatlar üretti ve sonuç bunu doğruladı. Gol sayısı beklentiyle uyumluydu. Korner 7-1, faul 8-6; kaleci kurtarışları 3-7, ofsayt 2-0. Twente 530 pas denedi (%85 isabet), FC Volendam 384 pas (%79 isabet); Twente oyunu daha çok elinde tuttu.

TwenteFC VolendamTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerPas isabetiKurtarışTwente · Topla oynama: 58Twente · Şut: 23Twente · İsabetli şut: 9Twente · Korner: 7Twente · Pas isabeti: 85Twente · Kurtarış: 3FC Volendam · Topla oynama: 42FC Volendam · Şut: 8FC Volendam · İsabetli şut: 4FC Volendam · Korner: 1FC Volendam · Pas isabeti: 79FC Volendam · Kurtarış: 7
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
TwenteFC VolendamTopla oynama %Twente · Topla oynama %: 58FC Volendam · Topla oynama %: 425842ŞutTwente · Şut: 23FC Volendam · Şut: 8238İsabetli şutTwente · İsabetli şut: 9FC Volendam · İsabetli şut: 494Ceza sahası içi şutTwente · Ceza sahası içi şut: 18FC Volendam · Ceza sahası içi şut: 4184Gol beklentisi (xG)Twente · Gol beklentisi (xG): 2,1FC Volendam · Gol beklentisi (xG): 1,22,11,2KornerTwente · Korner: 7FC Volendam · Korner: 171PasTwente · Pas: 530FC Volendam · Pas: 384530384Pas isabeti %Twente · Pas isabeti %: 85FC Volendam · Pas isabeti %: 798579Kaleci kurtarışıTwente · Kaleci kurtarışı: 3FC Volendam · Kaleci kurtarışı: 737FaulTwente · Faul: 8FC Volendam · Faul: 686OfsaytTwente · Ofsayt: 2FC Volendam · Ofsayt: 020
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 2 sarı kart çıktı. Oldukça temiz bir mücadeleydi. Toplam 10 oyuncu değişikliği yapıldı (Twente 5, FC Volendam 5); ilk hamle 46. dakikada FC Volendam tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.5 ile Sondre Ørjasæter (Twente). En az 45 dakika oynayanların ortalaması Twente için 7,3, FC Volendam için 6,7 — Twente kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı.

TwenteFC VolendamSondre ØrjasæterSondre Ørjasæter: 8.5 puan, 63 dk8.5Kayne van OevelenKayne van Oevelen: 8.2 puan, 90 dk8.2Kristian HlynssonKristian Hlynsson: 8.0 puan, 89 dk8.0Ruud NijstadRuud Nijstad: 7.9 puan, 90 dk7.9Ramiz ZerroukiRamiz Zerrouki: 7.9 puan, 63 dk7.9Juninho BacunaJuninho Bacuna: 7.5 puan, 90 dk7.5Stav LemkinStav Lemkin: 7.3 puan, 90 dk7.3Robert MührenRobert Mühren: 7.2 puan, 28 dk7.2Lars UnnerstallLars Unnerstall: 6.9 puan, 90 dk6.9Bart van RooijBart van Rooij: 6.9 puan, 75 dk6.9Mats RotsMats Rots: 6.9 puan, 90 dk6.9Ricky van WolfswinkelRicky van Wolfswinkel: 6.9 puan, 75 dk6.9
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Twente
Sondre Ørjasæter63'8.5Kristian Hlynsson ⚽89'8.0Ruud Nijstad ⚽90'7.9Ramiz Zerrouki63'7.9Stav Lemkin90'7.3
FC Volendam
Kayne van Oevelen90'8.2Nordin Bukala ⚽18'7.6Juninho Bacuna90'7.5Robert Mühren 🅰️28'7.2Yannick Leliendal90'6.9

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 7 karşılaşmada Twente 5, FC Volendam 1 galibiyet almış, 1 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 3,6 gol atılmıştı. Bu sonuçla Twente rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; gol sayısı rekabetin ortalamasının altında kaldı.

Twente galibiyeti: 6 (%75)Beraberlik: 1 (%13)FC Volendam galibiyeti: 1 (%13)8maçTwente galibiyeti6%75Beraberlik1%13FC Volendam galibiyeti1%13
Son 8 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Twente · FC Volendam · 10.04.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç