📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

DC United 4-4 CF Montreal: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 24 Mayıs 2026 · Major League Soccer
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
4-4Maç sonucu
2-1İlk yarı
%44 – %56Topla oynama
2,6 – 3,1Gol beklentisi (xG)
10 – 8İsabetli şut
7🟨 0🟥Kartlar

24 Mayıs 2026 tarihinde Audi Field'de oynanan Major League Soccer 15. hafta maçında DC United ile CF Montreal karşı karşıya geldi; taraflar 4-4 berabere kaldı. İlk yarı 2-1 tamamlandı; maçı F. Dujic yönetti. DC United 4-4-2 (Rene Weiler), CF Montreal 4-3-3 (Philippe Eullaffroy) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

DC UnitedCF Montreal012340'15'30'45'60'75'90'devre9' L. Munteanu (DC United)28' J. Stroud (DC United)51' T. Baribo (DC United)87' L. Bartlett (DC United)45' P. Owusu (CF Montreal)61' P. Owusu (CF Montreal)90' P. Owusu (CF Montreal)90' G. Synchuk (CF Montreal)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

90. dakikada G. Synchuk skoru 4-4'e getirdi ve bu son eşitlik maçın kaderini belirledi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada DC United %44, CF Montreal %56 paya sahipti; şutlarda tablo 18-22, isabetli şutlarda 10-8, ceza sahası içinden 12-16 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 2,6 – 3,1: pozisyon kalitesine göre CF Montreal daha net fırsatlar üretti, beraberlik ise iki tarafı da tam memnun etmemiş olmalı. Atılan gol sayısı beklenenin belirgin üstünde: bitiricilik ve kaleci hataları belirleyici oldu. Korner 6-4, faul 19-16; kaleci kurtarışları 4-6, ofsayt 0-3. DC United 329 pas denedi, CF Montreal 432 pas; CF Montreal oyunu daha çok elinde tuttu.

DC UnitedCF MontrealTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerKurtarışDC United · Topla oynama: 44DC United · Şut: 18DC United · İsabetli şut: 10DC United · Korner: 6DC United · Kurtarış: 4CF Montreal · Topla oynama: 56CF Montreal · Şut: 22CF Montreal · İsabetli şut: 8CF Montreal · Korner: 4CF Montreal · Kurtarış: 6
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
DC UnitedCF MontrealTopla oynama %DC United · Topla oynama %: 44CF Montreal · Topla oynama %: 564456ŞutDC United · Şut: 18CF Montreal · Şut: 221822İsabetli şutDC United · İsabetli şut: 10CF Montreal · İsabetli şut: 8108Ceza sahası içi şutDC United · Ceza sahası içi şut: 12CF Montreal · Ceza sahası içi şut: 161216Gol beklentisi (xG)DC United · Gol beklentisi (xG): 2,6CF Montreal · Gol beklentisi (xG): 3,12,63,1KornerDC United · Korner: 6CF Montreal · Korner: 464PasDC United · Pas: 329CF Montreal · Pas: 432329432Kaleci kurtarışıDC United · Kaleci kurtarışı: 4CF Montreal · Kaleci kurtarışı: 646FaulDC United · Faul: 19CF Montreal · Faul: 161916OfsaytDC United · Ofsayt: 0CF Montreal · Ofsayt: 303
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 7 sarı kart çıktı. Bu, ortalamanın üzerinde sert bir maç anlamına geliyor. Toplam 7 oyuncu değişikliği yapıldı (DC United 4, CF Montreal 3); ilk hamle 46. dakikada CF Montreal tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 10.0 ile Prince Owusu (CF Montreal), 3 gol, 1 asist. En az 45 dakika oynayanların ortalaması DC United için 6,9, CF Montreal için 6,9 — takım performansları birbirine yakındı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.6 ile Victor Loturi'a (CF Montreal) verildi.

DC UnitedCF MontrealPrince OwusuPrince Owusu: 10.0 puan, 103 dk10.0Jared StroudJared Stroud: 7.9 puan, 67 dk7.9Lucas BartlettLucas Bartlett: 7.7 puan, 103 dk7.7Wikelman CarmonaWikelman Carmona: 7.5 puan, 103 dk7.5Thomas GillierThomas Gillier: 7.3 puan, 103 dk7.3Efraín MoralesEfraín Morales: 7.3 puan, 103 dk7.3Keisuke KurokawaKeisuke Kurokawa: 7.2 puan, 103 dk7.2Matti PeltolaMatti Peltola: 7.2 puan, 103 dk7.2Brayan VeraBrayan Vera: 7.2 puan, 103 dk7.2Hennadii SynchukHennadii Synchuk: 7.2 puan, 36 dk7.2João PeglowJoão Peglow: 7.0 puan, 103 dk7.0Kye RowlesKye Rowles: 6.9 puan, 103 dk6.9
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
DC United
Jared Stroud ⚽67'7.9Lucas Bartlett ⚽103'7.7Keisuke Kurokawa 🅰️103'7.2Matti Peltola103'7.2João Peglow103'7.0
CF Montreal
Prince Owusu ⚽ 🅰️103'10.0Wikelman Carmona 🅰️103'7.5Thomas Gillier103'7.3Efraín Morales103'7.3Brayan Vera103'7.2

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 8 karşılaşmada DC United 3, CF Montreal 2 galibiyet almış, 3 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 2 gol atılmıştı. Bu sonuçla beraberlik sayısı bir arttı; maç, rekabetin gol ortalamasının üzerinde bir skor üretti.

DC United galibiyeti: 3 (%33)Beraberlik: 4 (%44)CF Montreal galibiyeti: 2 (%22)9maçDC United galibiyeti3%33Beraberlik4%44CF Montreal galibiyeti2%22
Son 9 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · DC United · CF Montreal · 24.05.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç