📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Toronto FC 2-1 Nashville SC: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 10 Eylül 2026 · Major League Soccer
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
2-1Maç sonucu
0-1İlk yarı
%42 – %58Topla oynama
1,8 – 0,9Gol beklentisi (xG)
7 – 5İsabetli şut
1🟨 0🟥Kartlar

10 Eylül 2026 tarihinde BMO Field'de oynanan Major League Soccer 24. hafta maçında Toronto FC ile Nashville SC karşı karşıya geldi; maç 2-1 bitti ve Toronto FC kazandı. İlk yarı 0-1 tamamlandı; maçı Filip Dujic yönetti. Toronto FC 4-4-2 (Robin Fraser), Nashville SC 4-2-3-1 (Brian Callaghan) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Toronto FCNashville SC01230'15'30'45'60'75'90'devre3' N. Dorsch (Toronto FC)72' D. Salloi (Toronto FC)90' E. Aristizabal (Toronto FC)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

3. dakikada N. Dorsch kendi kalesine attığı golle skoru 1-0 yaptı; bu golden sonra Toronto FC üstünlüğü bir daha kaybetmedi. Erken gelen bu gol, maçın geri kalanının senaryosunu belirledi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Toronto FC %42, Nashville SC %58 paya sahipti; şutlarda tablo 16-11, isabetli şutlarda 7-5, ceza sahası içinden 13-8 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,8 – 0,9: pozisyon kalitesine göre Toronto FC daha net fırsatlar üretti ve sonuç bunu doğruladı. Gol sayısı beklentiyle uyumluydu. Korner 3-8, faul 9-10; kaleci kurtarışları 5-5, ofsayt 1-6. Toronto FC 362 pas denedi (%82 isabet), Nashville SC 507 pas (%86 isabet); Nashville SC oyunu daha çok elinde tuttu ama topa daha çok sahip olan taraf maçı kazanamadı.

Toronto FCNashville SCTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerPas isabetiKurtarışToronto FC · Topla oynama: 42Toronto FC · Şut: 16Toronto FC · İsabetli şut: 7Toronto FC · Korner: 3Toronto FC · Pas isabeti: 82Toronto FC · Kurtarış: 5Nashville SC · Topla oynama: 58Nashville SC · Şut: 11Nashville SC · İsabetli şut: 5Nashville SC · Korner: 8Nashville SC · Pas isabeti: 86Nashville SC · Kurtarış: 5
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Toronto FCNashville SCTopla oynama %Toronto FC · Topla oynama %: 42Nashville SC · Topla oynama %: 584258ŞutToronto FC · Şut: 16Nashville SC · Şut: 111611İsabetli şutToronto FC · İsabetli şut: 7Nashville SC · İsabetli şut: 575Ceza sahası içi şutToronto FC · Ceza sahası içi şut: 13Nashville SC · Ceza sahası içi şut: 8138Gol beklentisi (xG)Toronto FC · Gol beklentisi (xG): 1,8Nashville SC · Gol beklentisi (xG): 0,91,80,9KornerToronto FC · Korner: 3Nashville SC · Korner: 838PasToronto FC · Pas: 362Nashville SC · Pas: 507362507Pas isabeti %Toronto FC · Pas isabeti %: 82Nashville SC · Pas isabeti %: 868286Kaleci kurtarışıToronto FC · Kaleci kurtarışı: 5Nashville SC · Kaleci kurtarışı: 555FaulToronto FC · Faul: 9Nashville SC · Faul: 10910OfsaytToronto FC · Ofsayt: 1Nashville SC · Ofsayt: 616
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 1 sarı kart çıktı. Oldukça temiz bir mücadeleydi. Toplam 9 oyuncu değişikliği yapıldı (Toronto FC 5, Nashville SC 4); ilk hamle 59. dakikada Toronto FC tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.5 ile Dániel Sallói (Toronto FC), 1 gol, 1 asist. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Toronto FC için 7, Nashville SC için 6,6 — Toronto FC kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 6.2 ile Hany Mukhtar'a (Nashville SC) verildi.

Toronto FCNashville SCDániel SallóiDániel Sallói: 8.5 puan, 90 dk8.5Richie LaryeaRichie Laryea: 8.3 puan, 90 dk8.3Theo CorbeanuTheo Corbeanu: 7.7 puan, 31 dk7.7Alonso CoelloAlonso Coello: 7.5 puan, 90 dk7.5Brian SchwakeBrian Schwake: 7.3 puan, 90 dk7.3Matthew CorcoranMatthew Corcoran: 7.2 puan, 90 dk7.2Walker ZimmermanWalker Zimmerman: 7.0 puan, 90 dk7.0Benjamin KuscevicBenjamin Kuscevic: 6.9 puan, 59 dk6.9Derrick EtienneDerrick Etienne: 6.9 puan, 90 dk6.9Josh SargentJosh Sargent: 6.9 puan, 75 dk6.9Nickseon GomisNickseon Gomis: 6.9 puan, 31 dk6.9Reed Baker-WhitingReed Baker-Whiting: 6.9 puan, 90 dk6.9
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Toronto FC
Dániel Sallói ⚽ 🅰️90'8.5Richie Laryea90'8.3Theo Corbeanu 🅰️31'7.7Alonso Coello90'7.5Walker Zimmerman90'7.0
Nashville SC
Brian Schwake90'7.3Matthew Corcoran90'7.2Reed Baker-Whiting90'6.9Elias Saad66'6.7Sam Surridge90'6.7

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 7 karşılaşmada Toronto FC 1, Nashville SC 4 galibiyet almış, 2 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 2,6 gol atılmıştı. Bu sonuçla Toronto FC rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; gol sayısı rekabetin ortalamasına uygundu.

Toronto FC galibiyeti: 2 (%25)Beraberlik: 2 (%25)Nashville SC galibiyeti: 4 (%50)8maçToronto FC galibiyeti2%25Beraberlik2%25Nashville SC galibiyeti4%50
Son 8 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Toronto FC · Nashville SC · 10.09.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç