📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Drogheda United 2-0 Sligo Rovers: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 11 Eylül 2026 · Premier Division
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
2-0Maç sonucu
2-0İlk yarı
%40 – %60Topla oynama
16 – 11Şut
7 – 1İsabetli şut
2🟨 0🟥Kartlar

11 Eylül 2026 tarihinde Weavers Park'de oynanan Premier Division 31. hafta maçında Drogheda United ile Sligo Rovers karşı karşıya geldi; maç 2-0 bitti ve Drogheda United kazandı. İlk yarı 2-0 tamamlandı; maçı P. Norton yönetti. Drogheda United 3-5-2 (Kevin Doherty), Sligo Rovers 4-4-2 (Darren Purse) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Drogheda UnitedSligo Rovers0120'15'30'45'60'75'90'devre38' W. Davis (Drogheda United)45' E. Agbaje (Drogheda United)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

38. dakikada W. Davis skoru 1-0 yaptı; bu golden sonra Drogheda United üstünlüğü bir daha kaybetmedi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Drogheda United %40, Sligo Rovers %60 paya sahipti; şutlarda tablo 16-11, isabetli şutlarda 7-1, ceza sahası içinden 12-7 şeklindeydi. Korner 6-7, faul 6-12; kaleci kurtarışları 1-5, ofsayt 1-3. Drogheda United 277 pas denedi, Sligo Rovers 409 pas; Sligo Rovers oyunu daha çok elinde tuttu ama topa daha çok sahip olan taraf maçı kazanamadı.

Drogheda UnitedSligo RoversTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerKurtarışDrogheda United · Topla oynama: 40Drogheda United · Şut: 16Drogheda United · İsabetli şut: 7Drogheda United · Korner: 6Drogheda United · Kurtarış: 1Sligo Rovers · Topla oynama: 60Sligo Rovers · Şut: 11Sligo Rovers · İsabetli şut: 1Sligo Rovers · Korner: 7Sligo Rovers · Kurtarış: 5
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Drogheda UnitedSligo RoversTopla oynama %Drogheda United · Topla oynama %: 40Sligo Rovers · Topla oynama %: 604060ŞutDrogheda United · Şut: 16Sligo Rovers · Şut: 111611İsabetli şutDrogheda United · İsabetli şut: 7Sligo Rovers · İsabetli şut: 171Ceza sahası içi şutDrogheda United · Ceza sahası içi şut: 12Sligo Rovers · Ceza sahası içi şut: 7127KornerDrogheda United · Korner: 6Sligo Rovers · Korner: 767PasDrogheda United · Pas: 277Sligo Rovers · Pas: 409277409Kaleci kurtarışıDrogheda United · Kaleci kurtarışı: 1Sligo Rovers · Kaleci kurtarışı: 515FaulDrogheda United · Faul: 6Sligo Rovers · Faul: 12612OfsaytDrogheda United · Ofsayt: 1Sligo Rovers · Ofsayt: 313
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 2 sarı kart çıktı. Oldukça temiz bir mücadeleydi. Toplam 7 oyuncu değişikliği yapıldı (Drogheda United 3, Sligo Rovers 4); ilk hamle 39. dakikada Sligo Rovers tarafından geldi — devre arasından önce yapılan değişiklik, planın erken bozulduğunu gösterir.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.1 ile W. Davis (Drogheda United), 1 gol. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Drogheda United için 6,7, Sligo Rovers için 6,1 — Drogheda United kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.3 ile S. Quirk'a (Sligo Rovers) verildi.

Drogheda UnitedSligo RoversW. DavisW. Davis: 8.1 puan, 81 dk8.1E. AgbajeE. Agbaje: 7.6 puan, 87 dk7.6A. QuinnA. Quinn: 6.9 puan, 90 dk6.9Leo BurneyLeo Burney: 6.8 puan, 90 dk6.8S. SargeantS. Sargeant: 6.7 puan, 90 dk6.7B. KavanaghB. Kavanagh: 6.7 puan, 79 dk6.7C. KavanaghC. Kavanagh: 6.6 puan, 45 dk6.6G. McElroyG. McElroy: 6.5 puan, 90 dk6.5T. OluwaT. Oluwa: 6.5 puan, 90 dk6.5A. BatesA. Bates: 6.5 puan, 90 dk6.5Sean StewartSean Stewart: 6.4 puan, 90 dk6.4L. PearceL. Pearce: 6.3 puan, 45 dk6.3
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Drogheda United
W. Davis ⚽81'8.1E. Agbaje ⚽87'7.6A. Quinn90'6.9Leo Burney90'6.8B. Kavanagh79'6.7
Sligo Rovers
S. Sargeant90'6.7C. Kavanagh45'6.6G. McElroy90'6.5Sean Stewart90'6.4L. Pearce45'6.3

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 9 karşılaşmada Drogheda United 4, Sligo Rovers 2 galibiyet almış, 3 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 3,1 gol atılmıştı. Bu sonuçla Drogheda United rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; gol sayısı rekabetin ortalamasının altında kaldı.

Drogheda United galibiyeti: 5 (%50)Beraberlik: 3 (%30)Sligo Rovers galibiyeti: 2 (%20)10maçDrogheda United galibiyeti5%50Beraberlik3%30Sligo Rovers galibiyeti2%20
Son 10 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Drogheda United · Sligo Rovers · 11.09.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç