📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Ilves 1-3 KuPS: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 4 Nisan 2026 · Veikkausliiga
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
1-3Maç sonucu
0-2İlk yarı
%49 – %51Topla oynama
1,4 – 1,4Gol beklentisi (xG)
5 – 7İsabetli şut
1🟨 0🟥Kartlar

4 Nisan 2026 tarihinde Tammela Stadium'de oynanan Veikkausliiga 1. hafta maçında Ilves ile KuPS karşı karşıya geldi; maç 1-3 bitti ve KuPS kazandı. İlk yarı 0-2 tamamlandı; maçı Oliver Reitala yönetti. Ilves 4-4-2 (Joni Lehtonen), KuPS 4-2-3-1 (Miika Nuutinen) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

IlvesKuPS01230'15'30'45'60'75'90'devre90' T. Hytonen (Ilves)12' P. Pennanen (KuPS)43' J. J. Moreno Ciorciari (KuPS)57' B. Armah (KuPS)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

12. dakikada P. Pennanen skoru 0-1 yaptı; bu golden sonra KuPS üstünlüğü bir daha kaybetmedi. Erken gelen bu gol, maçın geri kalanının senaryosunu belirledi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Ilves %49, KuPS %51 paya sahipti; şutlarda tablo 14-12, isabetli şutlarda 5-7, ceza sahası içinden 9-6 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,4 – 1,4: pozisyon kalitesine göre Ilves daha net fırsatlar üretti, ancak maçı KuPS kazandı — sonuç pozisyon üretimiyle örtüşmedi. Atılan gol sayısı beklenenin belirgin üstünde: bitiricilik ve kaleci hataları belirleyici oldu. Korner 4-3, faul 6-5; kaleci kurtarışları 4-4, ofsayt 2-1. Ilves 530 pas denedi (%85 isabet), KuPS 557 pas (%87 isabet); KuPS oyunu daha çok elinde tuttu.

IlvesKuPSTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerPas isabetiKurtarışIlves · Topla oynama: 49Ilves · Şut: 14Ilves · İsabetli şut: 5Ilves · Korner: 4Ilves · Pas isabeti: 85Ilves · Kurtarış: 4KuPS · Topla oynama: 51KuPS · Şut: 12KuPS · İsabetli şut: 7KuPS · Korner: 3KuPS · Pas isabeti: 87KuPS · Kurtarış: 4
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
IlvesKuPSTopla oynama %Ilves · Topla oynama %: 49KuPS · Topla oynama %: 514951ŞutIlves · Şut: 14KuPS · Şut: 121412İsabetli şutIlves · İsabetli şut: 5KuPS · İsabetli şut: 757Ceza sahası içi şutIlves · Ceza sahası içi şut: 9KuPS · Ceza sahası içi şut: 696Gol beklentisi (xG)Ilves · Gol beklentisi (xG): 1,4KuPS · Gol beklentisi (xG): 1,41,41,4KornerIlves · Korner: 4KuPS · Korner: 343PasIlves · Pas: 530KuPS · Pas: 557530557Pas isabeti %Ilves · Pas isabeti %: 85KuPS · Pas isabeti %: 878587Kaleci kurtarışıIlves · Kaleci kurtarışı: 4KuPS · Kaleci kurtarışı: 444FaulIlves · Faul: 6KuPS · Faul: 565OfsaytIlves · Ofsayt: 2KuPS · Ofsayt: 121
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 1 sarı kart çıktı. Oldukça temiz bir mücadeleydi. Toplam 9 oyuncu değişikliği yapıldı (Ilves 5, KuPS 4); ilk hamle 21. dakikada Ilves tarafından geldi — devre arasından önce yapılan değişiklik, planın erken bozulduğunu gösterir.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.3 ile Bob Nii Armah (KuPS), 1 gol. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Ilves için 6,8, KuPS için 7,2 — KuPS kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı.

IlvesKuPSBob Nii ArmahBob Nii Armah: 8.3 puan, 87 dk8.3Anton PopovitchAnton Popovitch: 7.7 puan, 90 dk7.7Teemu HytönenTeemu Hytönen: 7.7 puan, 90 dk7.7Petteri PennanenPetteri Pennanen: 7.6 puan, 90 dk7.6Calvin KabuyeCalvin Kabuye: 7.5 puan, 76 dk7.5Johannes KreidlJohannes Kreidl: 7.3 puan, 90 dk7.3Valentín GascValentín Gasc: 7.3 puan, 87 dk7.3Jardell KangaJardell Kanga: 7.2 puan, 90 dk7.2Kasim AdamsKasim Adams: 7.2 puan, 90 dk7.2Jaime MorenoJaime Moreno: 7.2 puan, 90 dk7.2Tatu MiettunenTatu Miettunen: 7.0 puan, 90 dk7.0Sauli VäisänenSauli Väisänen: 6.9 puan, 90 dk6.9
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Ilves
Anton Popovitch90'7.7Teemu Hytönen ⚽90'7.7Jardell Kanga90'7.2Tatu Miettunen90'7.0Sauli Väisänen90'6.9
KuPS
Bob Nii Armah ⚽87'8.3Petteri Pennanen ⚽90'7.6Calvin Kabuye76'7.5Johannes Kreidl90'7.3Valentín Gasc87'7.3

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 8 karşılaşmada Ilves 6, KuPS 0 galibiyet almış, 2 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 3,4 gol atılmıştı. Bu sonuçla KuPS rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; maç, rekabetin gol ortalamasının üzerinde bir skor üretti.

Ilves galibiyeti: 6 (%67)Beraberlik: 2 (%22)KuPS galibiyeti: 1 (%11)9maçIlves galibiyeti6%67Beraberlik2%22KuPS galibiyeti1%11
Son 9 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Ilves · KuPS · 04.04.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

📱SkorMerkez uygulamasını indirReklamsız, bahissiz canlı skor · gol ve maç başı bildirimi · AndroidGoogle Play ▶⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç