📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Daejeon Citizen 0-1 Jeonbuk Motors: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 21 Mart 2026 · K League 1
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
0-1Maç sonucu
0-1İlk yarı
%63 – %37Topla oynama
10 – 12Şut
4 – 7İsabetli şut
5🟨 0🟥Kartlar

21 Mart 2026 tarihinde Daejeon World Cup Stadium'de oynanan K League 1 5. hafta maçında Daejeon Citizen ile Jeonbuk Motors karşı karşıya geldi; maç 0-1 bitti ve Jeonbuk Motors kazandı. İlk yarı 0-1 tamamlandı; maçı Tae-Hwan Seol yönetti. Daejeon Citizen 4-1-4-1 (Sun-Hong Hwang), Jeonbuk Motors 4-1-4-1 (Jung-Yong Chung) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Daejeon CitizenJeonbuk Motors010'15'30'45'60'75'90'devre45' Lee Dong-Jun (Jeonbuk Motors)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

45. dakikada Lee Dong-Jun skoru 0-1 yaptı; bu golden sonra Jeonbuk Motors üstünlüğü bir daha kaybetmedi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Daejeon Citizen %63, Jeonbuk Motors %37 paya sahipti; şutlarda tablo 10-12, isabetli şutlarda 4-7, ceza sahası içinden 8-9 şeklindeydi. Korner 2-6, faul 12-13; kaleci kurtarışları 6-4, ofsayt 1-0. Daejeon Citizen 575 pas denedi (%85 isabet), Jeonbuk Motors 330 pas (%75 isabet); Daejeon Citizen oyunu daha çok elinde tuttu ama topa daha çok sahip olan taraf maçı kazanamadı.

Daejeon CitizenJeonbuk MotorsTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerPas isabetiKurtarışDaejeon Citizen · Topla oynama: 63Daejeon Citizen · Şut: 10Daejeon Citizen · İsabetli şut: 4Daejeon Citizen · Korner: 2Daejeon Citizen · Pas isabeti: 85Daejeon Citizen · Kurtarış: 6Jeonbuk Motors · Topla oynama: 37Jeonbuk Motors · Şut: 12Jeonbuk Motors · İsabetli şut: 7Jeonbuk Motors · Korner: 6Jeonbuk Motors · Pas isabeti: 75Jeonbuk Motors · Kurtarış: 4
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Daejeon CitizenJeonbuk MotorsTopla oynama %Daejeon Citizen · Topla oynama %: 63Jeonbuk Motors · Topla oynama %: 376337ŞutDaejeon Citizen · Şut: 10Jeonbuk Motors · Şut: 121012İsabetli şutDaejeon Citizen · İsabetli şut: 4Jeonbuk Motors · İsabetli şut: 747Ceza sahası içi şutDaejeon Citizen · Ceza sahası içi şut: 8Jeonbuk Motors · Ceza sahası içi şut: 989KornerDaejeon Citizen · Korner: 2Jeonbuk Motors · Korner: 626PasDaejeon Citizen · Pas: 575Jeonbuk Motors · Pas: 330575330Pas isabeti %Daejeon Citizen · Pas isabeti %: 85Jeonbuk Motors · Pas isabeti %: 758575Kaleci kurtarışıDaejeon Citizen · Kaleci kurtarışı: 6Jeonbuk Motors · Kaleci kurtarışı: 464FaulDaejeon Citizen · Faul: 12Jeonbuk Motors · Faul: 131213OfsaytDaejeon Citizen · Ofsayt: 1Jeonbuk Motors · Ofsayt: 010
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 5 sarı kart çıktı. Kart sayısı bir maç için olağan seviyedeydi. Toplam 10 oyuncu değişikliği yapıldı (Daejeon Citizen 5, Jeonbuk Motors 5); ilk hamle 46. dakikada Daejeon Citizen tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.2 ile Bum-keun Song (Jeonbuk Motors). En az 45 dakika oynayanların ortalaması Daejeon Citizen için 6,8, Jeonbuk Motors için 7 — Jeonbuk Motors kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 6.2 ile Kang Sang-Yun'a (Jeonbuk Motors) verildi.

Daejeon CitizenJeonbuk MotorsBum-keun SongBum-keun Song: 8.2 puan, 90 dk8.2Lee Chang-geunLee Chang-geun: 7.9 puan, 90 dk7.9Oberdan AlionçoOberdan Alionço: 7.7 puan, 90 dk7.7Kim Bong-SooKim Bong-Soo: 7.6 puan, 90 dk7.6Dong-jun LeeDong-jun Lee: 7.5 puan, 79 dk7.5Choi Woo-jinChoi Woo-jin: 7.2 puan, 89 dk7.2Min-deok KimMin-deok Kim: 7.0 puan, 90 dk7.0Jin-gyu KimJin-gyu Kim: 7.0 puan, 89 dk7.0Soon-min LeeSoon-min Lee: 6.9 puan, 63 dk6.9Won-Sang UmWon-Sang Um: 6.9 puan, 27 dk6.9Yeong-bin KimYeong-bin Kim: 6.9 puan, 90 dk6.9Seung-seob KimSeung-seob Kim: 6.9 puan, 62 dk6.9
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Daejeon Citizen
Lee Chang-geun90'7.9Kim Bong-Soo90'7.6Kang Hyun Yu15'7.2Min-deok Kim90'7.0Soon-min Lee63'6.9
Jeonbuk Motors
Bum-keun Song90'8.2Oberdan Alionço90'7.7Dong-jun Lee ⚽79'7.5Choi Woo-jin89'7.2Jin-gyu Kim89'7.0

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 7 karşılaşmada Daejeon Citizen 1, Jeonbuk Motors 4 galibiyet almış, 2 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 2,3 gol atılmıştı. Bu sonuçla Jeonbuk Motors rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; gol sayısı rekabetin ortalamasının altında kaldı.

Daejeon Citizen galibiyeti: 1 (%13)Beraberlik: 2 (%25)Jeonbuk Motors galibiyeti: 5 (%63)8maçDaejeon Citizen galibiyeti1%13Beraberlik2%25Jeonbuk Motors galibiyeti5%63
Son 8 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Daejeon Citizen · Jeonbuk Motors · 21.03.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç