📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Incheon United 4-0 Gwangju FC: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 16 Mayıs 2026 · K League 1
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
4-0Maç sonucu
2-0İlk yarı
%55 – %45Topla oynama
1,7 – 0,2Gol beklentisi (xG)
6 – 0İsabetli şut
2🟨 0🟥Kartlar

16 Mayıs 2026 tarihinde Sungui Arena Park'de oynanan K League 1 15. hafta maçında Incheon United ile Gwangju FC karşı karşıya geldi; maç 4-0 bitti ve Incheon United kazandı. İlk yarı 2-0 tamamlandı; maçı Woo-Sung Kim yönetti. Incheon United 4-4-2 (Jong-Hwan Yoon), Gwangju FC 4-4-2 (Jeong-kyu Lee) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Incheon UnitedGwangju FC012340'15'30'45'60'75'90'devre19' Ibiza (Incheon United)26' M. Ferrier (Incheon United)55' Gerso (Incheon United)65' Lee Chung-Yong (Incheon United)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

19. dakikada Ibiza skoru 1-0 yaptı; bu golden sonra Incheon United üstünlüğü bir daha kaybetmedi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Incheon United %55, Gwangju FC %45 paya sahipti; şutlarda tablo 13-4, isabetli şutlarda 6-0, ceza sahası içinden 7-2 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,7 – 0,2: pozisyon kalitesine göre Incheon United daha net fırsatlar üretti ve sonuç bunu doğruladı. Atılan gol sayısı beklenenin belirgin üstünde: bitiricilik ve kaleci hataları belirleyici oldu. Korner 5-1, faul 7-14; kaleci kurtarışları 0-2, ofsayt 1-1. Incheon United 546 pas denedi (%92 isabet), Gwangju FC 459 pas (%92 isabet); Incheon United oyunu daha çok elinde tuttu.

Incheon UnitedGwangju FCTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerPas isabetiKurtarışIncheon United · Topla oynama: 55Incheon United · Şut: 13Incheon United · İsabetli şut: 6Incheon United · Korner: 5Incheon United · Pas isabeti: 92Incheon United · Kurtarış: 0Gwangju FC · Topla oynama: 45Gwangju FC · Şut: 4Gwangju FC · İsabetli şut: 0Gwangju FC · Korner: 1Gwangju FC · Pas isabeti: 92Gwangju FC · Kurtarış: 2
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Incheon UnitedGwangju FCTopla oynama %Incheon United · Topla oynama %: 55Gwangju FC · Topla oynama %: 455545ŞutIncheon United · Şut: 13Gwangju FC · Şut: 4134İsabetli şutIncheon United · İsabetli şut: 6Gwangju FC · İsabetli şut: 060Ceza sahası içi şutIncheon United · Ceza sahası içi şut: 7Gwangju FC · Ceza sahası içi şut: 272Gol beklentisi (xG)Incheon United · Gol beklentisi (xG): 1,7Gwangju FC · Gol beklentisi (xG): 0,21,70,2KornerIncheon United · Korner: 5Gwangju FC · Korner: 151PasIncheon United · Pas: 546Gwangju FC · Pas: 459546459Pas isabeti %Incheon United · Pas isabeti %: 92Gwangju FC · Pas isabeti %: 929292Kaleci kurtarışıIncheon United · Kaleci kurtarışı: 0Gwangju FC · Kaleci kurtarışı: 202FaulIncheon United · Faul: 7Gwangju FC · Faul: 14714OfsaytIncheon United · Ofsayt: 1Gwangju FC · Ofsayt: 111
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 2 sarı kart çıktı. Oldukça temiz bir mücadeleydi. Toplam 10 oyuncu değişikliği yapıldı (Incheon United 5, Gwangju FC 5); ilk hamle 46. dakikada Gwangju FC tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.3 ile Gerso Fernandes (Incheon United), 1 gol. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Incheon United için 7,5, Gwangju FC için 6,3 — Incheon United kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.2 ile Dong-hwa Kim'a (Gwangju FC) verildi.

Incheon UnitedGwangju FCGerso FernandesGerso Fernandes: 8.3 puan, 79 dk8.3Ju-yong LeeJu-yong Lee: 8.2 puan, 90 dk8.2Juan IbizaJuan Ibiza: 8.0 puan, 90 dk8.0Morgan FerrierMorgan Ferrier: 7.9 puan, 82 dk7.9Chung-yong LeeChung-yong Lee: 7.7 puan, 82 dk7.7Jae-min SeoJae-min Seo: 7.6 puan, 90 dk7.6Gun-hee KimGun-hee Kim: 7.2 puan, 90 dk7.2Se-jong JuSe-jong Ju: 7.2 puan, 79 dk7.2Kim Myung-SunKim Myung-Sun: 7.0 puan, 90 dk7.0Dong-ryul LeeDong-ryul Lee: 6.9 puan, 73 dk6.9Min-seo MoonMin-seo Moon: 6.9 puan, 90 dk6.9Dong-heon KimDong-heon Kim: 6.7 puan, 90 dk6.7
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Incheon United
Gerso Fernandes ⚽79'8.3Ju-yong Lee 🅰️90'8.2Juan Ibiza ⚽90'8.0Morgan Ferrier ⚽82'7.9Chung-yong Lee ⚽ 🅰️82'7.7
Gwangju FC
Se-jong Ju79'7.2Min-seo Moon90'6.9Sang-ki Min90'6.7Hólmbert Aron Friðjónsson90'6.7Park Sung-hyun11'6.7

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 8 karşılaşmada Incheon United 4, Gwangju FC 1 galibiyet almış, 3 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 2,9 gol atılmıştı. Bu sonuçla Incheon United rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; maç, rekabetin gol ortalamasının üzerinde bir skor üretti.

Incheon United galibiyeti: 5 (%56)Beraberlik: 3 (%33)Gwangju FC galibiyeti: 1 (%11)9maçIncheon United galibiyeti5%56Beraberlik3%33Gwangju FC galibiyeti1%11
Son 9 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Incheon United · Gwangju FC · 16.05.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç