📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Incheon United 0-1 FC Anyang: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 12 Temmuz 2026 · K League 1
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
0-1Maç sonucu
0-1İlk yarı
%64 – %36Topla oynama
2,3 – 0,7Gol beklentisi (xG)
8 – 5İsabetli şut
5🟨 0🟥Kartlar

12 Temmuz 2026 tarihinde Sungui Arena Park'de oynanan K League 1 17. hafta maçında Incheon United ile FC Anyang karşı karşıya geldi; maç 0-1 bitti ve FC Anyang kazandı. İlk yarı 0-1 tamamlandı; maçı Cheol-Jun Choi yönetti. Incheon United 4-2-3-1 (Jong-Hwan Yoon), FC Anyang 4-4-2 (Byeong-hoon Ryu) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Incheon UnitedFC Anyang010'15'30'45'60'75'90'devre4' Kwon Kyung-Won (FC Anyang)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

4. dakikada Kwon Kyung-Won skoru 0-1 yaptı; bu golden sonra FC Anyang üstünlüğü bir daha kaybetmedi. Erken gelen bu gol, maçın geri kalanının senaryosunu belirledi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Incheon United %64, FC Anyang %36 paya sahipti; şutlarda tablo 22-8, isabetli şutlarda 8-5, ceza sahası içinden 15-4 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 2,3 – 0,7: pozisyon kalitesine göre Incheon United daha net fırsatlar üretti, ancak maçı FC Anyang kazandı — sonuç pozisyon üretimiyle örtüşmedi. Beklenenden az gol atıldı: kaleciler ve savunma blokları öne çıktı. Korner 5-3, faul 9-14; kaleci kurtarışları 4-7, ofsayt 1-1. Incheon United 548 pas denedi (%87 isabet), FC Anyang 320 pas (%79 isabet); Incheon United oyunu daha çok elinde tuttu ama topa daha çok sahip olan taraf maçı kazanamadı.

Incheon UnitedFC AnyangTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerPas isabetiKurtarışIncheon United · Topla oynama: 64Incheon United · Şut: 22Incheon United · İsabetli şut: 8Incheon United · Korner: 5Incheon United · Pas isabeti: 87Incheon United · Kurtarış: 4FC Anyang · Topla oynama: 36FC Anyang · Şut: 8FC Anyang · İsabetli şut: 5FC Anyang · Korner: 3FC Anyang · Pas isabeti: 79FC Anyang · Kurtarış: 7
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Incheon UnitedFC AnyangTopla oynama %Incheon United · Topla oynama %: 64FC Anyang · Topla oynama %: 366436ŞutIncheon United · Şut: 22FC Anyang · Şut: 8228İsabetli şutIncheon United · İsabetli şut: 8FC Anyang · İsabetli şut: 585Ceza sahası içi şutIncheon United · Ceza sahası içi şut: 15FC Anyang · Ceza sahası içi şut: 4154Gol beklentisi (xG)Incheon United · Gol beklentisi (xG): 2,3FC Anyang · Gol beklentisi (xG): 0,72,30,7KornerIncheon United · Korner: 5FC Anyang · Korner: 353PasIncheon United · Pas: 548FC Anyang · Pas: 320548320Pas isabeti %Incheon United · Pas isabeti %: 87FC Anyang · Pas isabeti %: 798779Kaleci kurtarışıIncheon United · Kaleci kurtarışı: 4FC Anyang · Kaleci kurtarışı: 747FaulIncheon United · Faul: 9FC Anyang · Faul: 14914OfsaytIncheon United · Ofsayt: 1FC Anyang · Ofsayt: 111
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 5 sarı kart çıktı. Kart sayısı bir maç için olağan seviyedeydi. Toplam 9 oyuncu değişikliği yapıldı (Incheon United 4, FC Anyang 5); ilk hamle 46. dakikada Incheon United tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.7 ile Jung-hoon Kim (FC Anyang). En az 45 dakika oynayanların ortalaması Incheon United için 7, FC Anyang için 7,1 — takım performansları birbirine yakındı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 6.0 ile Breno Herculano'a (FC Anyang) verildi.

Incheon UnitedFC AnyangJung-hoon KimJung-hoon Kim: 8.7 puan, 90 dk8.7Kyung-won KwonKyung-won Kwon: 8.5 puan, 90 dk8.5Gun-hee KimGun-hee Kim: 8.2 puan, 90 dk8.2Kim Jae-HyunKim Jae-Hyun: 7.9 puan, 90 dk7.9Matheus OliveiraMatheus Oliveira: 7.6 puan, 90 dk7.6Jae-min SeoJae-min Seo: 7.5 puan, 90 dk7.5Chung-yong LeeChung-yong Lee: 7.5 puan, 90 dk7.5Juan IbizaJuan Ibiza: 7.3 puan, 90 dk7.3Ju-yong LeeJu-yong Lee: 7.2 puan, 90 dk7.2Chang-yong LeeChang-yong Lee: 7.2 puan, 90 dk7.2Kim Myung-SunKim Myung-Sun: 6.9 puan, 78 dk6.9Young-whan KimYoung-whan Kim: 6.9 puan, 78 dk6.9
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Incheon United
Gun-hee Kim90'8.2Jae-min Seo90'7.5Chung-yong Lee90'7.5Juan Ibiza90'7.3Ju-yong Lee90'7.2
FC Anyang
Jung-hoon Kim90'8.7Kyung-won Kwon ⚽90'8.5Kim Jae-Hyun90'7.9Matheus Oliveira 🅰️90'7.6Chang-yong Lee90'7.2
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Incheon United · FC Anyang · 12.07.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç