📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Club Deportivo Los Chankas 3-2 Sporting Cristal: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 21 Mart 2026 · Primera División
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
3-2Maç sonucu
2-1İlk yarı
%34 – %66Topla oynama
1,2 – 1,2Gol beklentisi (xG)
6 – 5İsabetli şut
4🟨 0🟥Kartlar

21 Mart 2026 tarihinde Estadio Municipal Los Chankas'de oynanan Primera División Apertura - 8 maçında Club Deportivo Los Chankas ile Sporting Cristal karşı karşıya geldi; maç 3-2 bitti ve Club Deportivo Los Chankas kazandı. İlk yarı 2-1 tamamlandı; maçı Kevin Ortega yönetti. Club Deportivo Los Chankas 5-3-2 (Walter Paolella), Sporting Cristal 4-3-3 (Paulo Autuori) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Club Deportivo Los ChankasSporting Cristal01230'15'30'45'60'75'90'devre12' Jarlin Quintero (Club Deportivo Los Chankas)35' Franco Torres (Club Deportivo Los Chankas)78' Abdiel Ayarza (Club Deportivo Los Chankas)41' Miguel Araujo (Sporting Cristal)90.4' Luis Iberico (Sporting Cristal)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

12. dakikada Jarlin Quintero skoru 1-0 yaptı; bu golden sonra Club Deportivo Los Chankas üstünlüğü bir daha kaybetmedi. Erken gelen bu gol, maçın geri kalanının senaryosunu belirledi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Club Deportivo Los Chankas %34, Sporting Cristal %66 paya sahipti; şutlarda tablo 9-13, isabetli şutlarda 6-5, ceza sahası içinden 6-6 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,2 – 1,2: pozisyon kalitesine göre Club Deportivo Los Chankas daha net fırsatlar üretti ve sonuç bunu doğruladı. Atılan gol sayısı beklenenin belirgin üstünde: bitiricilik ve kaleci hataları belirleyici oldu. Korner 5-9, faul 9-11; kaleci kurtarışları 3-3, ofsayt 2-1. Club Deportivo Los Chankas 267 pas denedi (%78 isabet), Sporting Cristal 521 pas (%89 isabet); Sporting Cristal oyunu daha çok elinde tuttu ama topa daha çok sahip olan taraf maçı kazanamadı.

Club Deportivo Los ChankasSporting CristalTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerPas isabetiKurtarışClub Deportivo Los Chankas · Topla oynama: 34Club Deportivo Los Chankas · Şut: 9Club Deportivo Los Chankas · İsabetli şut: 6Club Deportivo Los Chankas · Korner: 5Club Deportivo Los Chankas · Pas isabeti: 78Club Deportivo Los Chankas · Kurtarış: 3Sporting Cristal · Topla oynama: 66Sporting Cristal · Şut: 13Sporting Cristal · İsabetli şut: 5Sporting Cristal · Korner: 9Sporting Cristal · Pas isabeti: 89Sporting Cristal · Kurtarış: 3
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Club Deportivo Los ChankasSporting CristalTopla oynama %Club Deportivo Los Chankas · Topla oynama %: 34Sporting Cristal · Topla oynama %: 663466ŞutClub Deportivo Los Chankas · Şut: 9Sporting Cristal · Şut: 13913İsabetli şutClub Deportivo Los Chankas · İsabetli şut: 6Sporting Cristal · İsabetli şut: 565Ceza sahası içi şutClub Deportivo Los Chankas · Ceza sahası içi şut: 6Sporting Cristal · Ceza sahası içi şut: 666Gol beklentisi (xG)Club Deportivo Los Chankas · Gol beklentisi (xG): 1,2Sporting Cristal · Gol beklentisi (xG): 1,21,21,2KornerClub Deportivo Los Chankas · Korner: 5Sporting Cristal · Korner: 959PasClub Deportivo Los Chankas · Pas: 267Sporting Cristal · Pas: 521267521Pas isabeti %Club Deportivo Los Chankas · Pas isabeti %: 78Sporting Cristal · Pas isabeti %: 897889Kaleci kurtarışıClub Deportivo Los Chankas · Kaleci kurtarışı: 3Sporting Cristal · Kaleci kurtarışı: 333FaulClub Deportivo Los Chankas · Faul: 9Sporting Cristal · Faul: 11911OfsaytClub Deportivo Los Chankas · Ofsayt: 2Sporting Cristal · Ofsayt: 121
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 4 sarı kart çıktı. Kart sayısı bir maç için olağan seviyedeydi. Toplam 9 oyuncu değişikliği yapıldı (Club Deportivo Los Chankas 5, Sporting Cristal 4); ilk hamle 46. dakikada Sporting Cristal tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.2 ile Jarlin Quintero (Club Deportivo Los Chankas), 1 gol. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Club Deportivo Los Chankas için 6,8, Sporting Cristal için 6,7 — takım performansları birbirine yakındı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.6 ile Ayrthon Quintana'a (Club Deportivo Los Chankas) verildi.

Club Deportivo Los ChankasSporting CristalJarlin QuinteroJarlin Quintero: 8.2 puan, 69 dk8.2Franco TorresFranco Torres: 7.9 puan, 69 dk7.9Martín TávaraMartín Távara: 7.7 puan, 90 dk7.7Luis IbericoLuis Iberico: 7.7 puan, 45 dk7.7Adrián QuirozAdrián Quiroz: 7.6 puan, 83 dk7.6Miguel AraujoMiguel Araujo: 7.3 puan, 90 dk7.3Yoshimar YotúnYoshimar Yotún: 7.2 puan, 90 dk7.2Hector GonzálezHector González: 7.0 puan, 90 dk7.0Carlos PimientaCarlos Pimienta: 6.9 puan, 74 dk6.9CristianoCristiano: 6.7 puan, 90 dk6.7Gustavo CazonattiGustavo Cazonatti: 6.7 puan, 45 dk6.7Jorge PalominoJorge Palomino: 6.6 puan, 90 dk6.6
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Club Deportivo Los Chankas
Jarlin Quintero ⚽69'8.2Franco Torres ⚽69'7.9Adrián Quiroz 🅰️83'7.6Abdiel Ayarza ⚽16'7.3Hector González90'7.0
Sporting Cristal
Martín Távara 🅰️90'7.7Luis Iberico ⚽45'7.7Miguel Araujo ⚽90'7.3Yoshimar Yotún 🅰️90'7.2Cristiano90'6.7

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 4 karşılaşmada Club Deportivo Los Chankas 2, Sporting Cristal 1 galibiyet almış, 1 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 4 gol atılmıştı. Bu sonuçla Club Deportivo Los Chankas rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; maç, rekabetin gol ortalamasının üzerinde bir skor üretti.

Club Deportivo Los Chankas galibiyeti: 3 (%60)Beraberlik: 1 (%20)Sporting Cristal galibiyeti: 1 (%20)5maçClub Deportivo Los Chanka…3%60Beraberlik1%20Sporting Cristal galibiye…1%20
Son 5 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Club Deportivo Los Chankas · Sporting Cristal · 21.03.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç