📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Deportivo Garcilaso 3-2 Sport Boys: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 4 Nisan 2026 · Primera División
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
3-2Maç sonucu
1-1İlk yarı
%63 – %37Topla oynama
1,2 – 0,8Gol beklentisi (xG)
4 – 2İsabetli şut
5🟨 0🟥Kartlar

4 Nisan 2026 tarihinde Estadio Inca Garcilaso de la Vega'de oynanan Primera División Apertura - 9 maçında Deportivo Garcilaso ile Sport Boys karşı karşıya geldi; maç 3-2 bitti ve Deportivo Garcilaso kazandı. İlk yarı 1-1 tamamlandı; maçı David Huaman yönetti. Deportivo Garcilaso 4-3-3 (Sebastian Dominguez), Sport Boys 4-2-3-1 (Carlos Desio) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Deportivo GarcilasoSport Boys01230'15'30'45'60'75'90'devre8' Francisco Arancibia (Deportivo Garcilaso)89' Beto Da Silva (Deportivo Garcilaso)90.4' Beto Da Silva (Deportivo Garcilaso)34' Luis Urruti (Sport Boys)59' Luciano Nequecaur (Sport Boys)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

90+1. dakikada Beto Da Silva skoru 3-2 yaptı; bu golden sonra Deportivo Garcilaso üstünlüğü bir daha kaybetmedi. Maçta öndeki taraf 2 kez değişti. Skor 2 kez eşitlendi. Golün 85. dakikadan sonra gelmesi maçı son ana kadar açık tuttu.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Deportivo Garcilaso %63, Sport Boys %37 paya sahipti; şutlarda tablo 20-5, isabetli şutlarda 4-2, ceza sahası içinden 9-3 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,2 – 0,8: pozisyon kalitesine göre Deportivo Garcilaso daha net fırsatlar üretti ve sonuç bunu doğruladı. Atılan gol sayısı beklenenin belirgin üstünde: bitiricilik ve kaleci hataları belirleyici oldu. Korner 2-2, faul 14-15; kaleci kurtarışları 0-1, ofsayt 1-1. Deportivo Garcilaso 473 pas denedi (%86 isabet), Sport Boys 284 pas (%71 isabet); Deportivo Garcilaso oyunu daha çok elinde tuttu.

Deportivo GarcilasoSport BoysTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerPas isabetiKurtarışDeportivo Garcilaso · Topla oynama: 63Deportivo Garcilaso · Şut: 20Deportivo Garcilaso · İsabetli şut: 4Deportivo Garcilaso · Korner: 2Deportivo Garcilaso · Pas isabeti: 86Deportivo Garcilaso · Kurtarış: 0Sport Boys · Topla oynama: 37Sport Boys · Şut: 5Sport Boys · İsabetli şut: 2Sport Boys · Korner: 2Sport Boys · Pas isabeti: 71Sport Boys · Kurtarış: 1
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Deportivo GarcilasoSport BoysTopla oynama %Deportivo Garcilaso · Topla oynama %: 63Sport Boys · Topla oynama %: 376337ŞutDeportivo Garcilaso · Şut: 20Sport Boys · Şut: 5205İsabetli şutDeportivo Garcilaso · İsabetli şut: 4Sport Boys · İsabetli şut: 242Ceza sahası içi şutDeportivo Garcilaso · Ceza sahası içi şut: 9Sport Boys · Ceza sahası içi şut: 393Gol beklentisi (xG)Deportivo Garcilaso · Gol beklentisi (xG): 1,2Sport Boys · Gol beklentisi (xG): 0,81,20,8KornerDeportivo Garcilaso · Korner: 2Sport Boys · Korner: 222PasDeportivo Garcilaso · Pas: 473Sport Boys · Pas: 284473284Pas isabeti %Deportivo Garcilaso · Pas isabeti %: 86Sport Boys · Pas isabeti %: 718671Kaleci kurtarışıDeportivo Garcilaso · Kaleci kurtarışı: 0Sport Boys · Kaleci kurtarışı: 101FaulDeportivo Garcilaso · Faul: 14Sport Boys · Faul: 151415OfsaytDeportivo Garcilaso · Ofsayt: 1Sport Boys · Ofsayt: 111
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 5 sarı kart çıktı. Kart sayısı bir maç için olağan seviyedeydi. Toplam 9 oyuncu değişikliği yapıldı (Deportivo Garcilaso 4, Sport Boys 5); ilk hamle 62. dakikada Deportivo Garcilaso tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 9.6 ile Beto Da Silva (Deportivo Garcilaso), 2 gol, 1 asist. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Deportivo Garcilaso için 7, Sport Boys için 6,5 — Deportivo Garcilaso kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 6.0 ile Mathias Llontop'a (Sport Boys) verildi.

Deportivo GarcilasoSport BoysBeto Da SilvaBeto Da Silva: 9.6 puan, 90 dk9.6Agustín GonzálezAgustín González: 7.9 puan, 90 dk7.9Luciano NequecaurLuciano Nequecaur: 7.3 puan, 85 dk7.3Francisco ArancibiaFrancisco Arancibia: 7.2 puan, 73 dk7.2Orlando NuñezOrlando Nuñez: 7.0 puan, 90 dk7.0Diego MeliánDiego Melián: 7.0 puan, 90 dk7.0Luis UrrutiLuis Urruti: 7.0 puan, 89 dk7.0Horacio BenincasaHoracio Benincasa: 6.7 puan, 90 dk6.7Patrick ZubczukPatrick Zubczuk: 6.6 puan, 90 dk6.6Adrián AscuesAdrián Ascues: 6.6 puan, 28 dk6.6Carlos LópezCarlos López: 6.6 puan, 72 dk6.6Agustin GomezAgustin Gomez: 6.5 puan, 90 dk6.5
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Deportivo Garcilaso
Beto Da Silva ⚽ 🅰️90'9.6Agustín González90'7.9Francisco Arancibia ⚽73'7.2Kevin Sandoval 🅰️17'7.2Orlando Nuñez90'7.0
Sport Boys
Luciano Nequecaur ⚽85'7.3Diego Melián90'7.0Luis Urruti ⚽89'7.0Percy Liza16'6.7Carlos López 🅰️72'6.6

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 6 karşılaşmada Deportivo Garcilaso 4, Sport Boys 2 galibiyet almış, 0 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 2,5 gol atılmıştı. Bu sonuçla Deportivo Garcilaso rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; maç, rekabetin gol ortalamasının üzerinde bir skor üretti.

Deportivo Garcilaso galibiyeti: 5 (%71)Sport Boys galibiyeti: 2 (%29)7maçDeportivo Garcilaso galib…5%71Beraberlik0%0Sport Boys galibiyeti2%29
Son 7 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Deportivo Garcilaso · Sport Boys · 04.04.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç