📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Vancouver FC 2-1 Atlético Ottawa: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 6 Haziran 2026 · Canadian Premier League
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
2-1Maç sonucu
2-0İlk yarı
%27 – %73Topla oynama
1,9 – 0,6Gol beklentisi (xG)
2 – 2İsabetli şut
4🟨 1🟥Kartlar

6 Haziran 2026 tarihinde Willoughby Community Park Stadium'de oynanan Canadian Premier League Group Stage maçında Vancouver FC ile Atlético Ottawa karşı karşıya geldi; maç 2-1 bitti ve Vancouver FC kazandı. İlk yarı 2-0 tamamlandı. Vancouver FC 4-4-2 (Martin Nash), Atlético Ottawa 3-4-3 (Diego Mejia) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Vancouver FCAtlético Ottawa0120'15'30'45'60'75'90'devre14' T. Campbell (Vancouver FC)35' L. Mousset (Vancouver FC)73' B. Tabla (Atlético Ottawa)-5' kırmızı kart: Gabriel Antinoro
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

-5. dakikada Gabriel Antinoro (Atlético Ottawa) kırmızı kart görünce oyunun dengesi bozuldu; Vancouver FC sayısal üstünlüğü 14. dakikadaki golle skora yansıttı ve bir daha üstünlüğü bırakmadı.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Vancouver FC %27, Atlético Ottawa %73 paya sahipti; şutlarda tablo 7-10, isabetli şutlarda 2-2, ceza sahası içinden 6-6 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,9 – 0,6: pozisyon kalitesine göre Vancouver FC daha net fırsatlar üretti ve sonuç bunu doğruladı. Gol sayısı beklentiyle uyumluydu. Korner 6-3, faul 12-8; kaleci kurtarışları 1-0. Vancouver FC 288 pas denedi (%76 isabet), Atlético Ottawa 791 pas (%91 isabet); Atlético Ottawa oyunu daha çok elinde tuttu ama topa daha çok sahip olan taraf maçı kazanamadı.

Vancouver FCAtlético OttawaTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerPas isabetiKurtarışVancouver FC · Topla oynama: 27Vancouver FC · Şut: 7Vancouver FC · İsabetli şut: 2Vancouver FC · Korner: 6Vancouver FC · Pas isabeti: 76Vancouver FC · Kurtarış: 1Atlético Ottawa · Topla oynama: 73Atlético Ottawa · Şut: 10Atlético Ottawa · İsabetli şut: 2Atlético Ottawa · Korner: 3Atlético Ottawa · Pas isabeti: 91Atlético Ottawa · Kurtarış: 0
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Vancouver FCAtlético OttawaTopla oynama %Vancouver FC · Topla oynama %: 27Atlético Ottawa · Topla oynama %: 732773ŞutVancouver FC · Şut: 7Atlético Ottawa · Şut: 10710İsabetli şutVancouver FC · İsabetli şut: 2Atlético Ottawa · İsabetli şut: 222Ceza sahası içi şutVancouver FC · Ceza sahası içi şut: 6Atlético Ottawa · Ceza sahası içi şut: 666Gol beklentisi (xG)Vancouver FC · Gol beklentisi (xG): 1,9Atlético Ottawa · Gol beklentisi (xG): 0,61,90,6KornerVancouver FC · Korner: 6Atlético Ottawa · Korner: 363PasVancouver FC · Pas: 288Atlético Ottawa · Pas: 791288791Pas isabeti %Vancouver FC · Pas isabeti %: 76Atlético Ottawa · Pas isabeti %: 917691Kaleci kurtarışıVancouver FC · Kaleci kurtarışı: 1Atlético Ottawa · Kaleci kurtarışı: 010FaulVancouver FC · Faul: 12Atlético Ottawa · Faul: 8128
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 4 sarı ve 1 kırmızı kart çıktı (-5' Gabriel Antinoro). Kart sayısı bir maç için olağan seviyedeydi. Toplam 8 oyuncu değişikliği yapıldı (Vancouver FC 3, Atlético Ottawa 5); ilk hamle 61. dakikada Vancouver FC tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.3 ile Lys Mousset (Vancouver FC), 1 gol. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Vancouver FC için 6,9, Atlético Ottawa için 6,5 — Vancouver FC kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.6 ile Tristan Crampton'a (Atlético Ottawa) verildi.

Vancouver FCAtlético OttawaLys MoussetLys Mousset: 8.3 puan, 61 dk8.3Ballou TablaBallou Tabla: 7.6 puan, 90 dk7.6Kian ProctorKian Proctor: 7.5 puan, 90 dk7.5Daniel AguilarDaniel Aguilar: 7.3 puan, 90 dk7.3Damiano PecileDamiano Pecile: 7.2 puan, 89 dk7.2Terran CampbellTerran Campbell: 7.2 puan, 75 dk7.2Marcello PolisiMarcello Polisi: 7.0 puan, 90 dk7.0Morey DonerMorey Doner: 6.9 puan, 90 dk6.9Matteo CampagnaMatteo Campagna: 6.9 puan, 90 dk6.9Manny AparicioManny Aparicio: 6.9 puan, 90 dk6.9Juan CastroJuan Castro: 6.9 puan, 90 dk6.9Callum IrvingCallum Irving: 6.7 puan, 90 dk6.7
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Vancouver FC
Lys Mousset ⚽61'8.3Kian Proctor 🅰️90'7.5Damiano Pecile89'7.2Terran Campbell ⚽75'7.2Marcello Polisi 🅰️90'7.0
Atlético Ottawa
Ballou Tabla ⚽90'7.6Daniel Aguilar90'7.3Manny Aparicio90'6.9Juan Castro90'6.9Jean-Aniel Assi29'6.7

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 7 karşılaşmada Vancouver FC 1, Atlético Ottawa 3 galibiyet almış, 3 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 2,9 gol atılmıştı. Bu sonuçla Vancouver FC rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; gol sayısı rekabetin ortalamasına uygundu.

Vancouver FC galibiyeti: 2 (%25)Beraberlik: 3 (%38)Atlético Ottawa galibiyeti: 3 (%38)8maçVancouver FC galibiyeti2%25Beraberlik3%38Atlético Ottawa galibiyeti3%38
Son 8 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Vancouver FC · Atlético Ottawa · 06.06.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç