📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Supra du Quebec 1-5 Vancouver FC: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 18 Temmuz 2026 · Canadian Premier League
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
1-5Maç sonucu
0-2İlk yarı
%55 – %45Topla oynama
1,7 – 2,7Gol beklentisi (xG)
3 – 8İsabetli şut
2🟨 1🟥Kartlar

18 Temmuz 2026 tarihinde CEPSUM Stadium'de oynanan Canadian Premier League Group Stage maçında Supra du Quebec ile Vancouver FC karşı karşıya geldi; maç 1-5 bitti ve Vancouver FC kazandı. İlk yarı 0-2 tamamlandı; maçı M. Venne yönetti. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Supra du QuebecVancouver FC0123450'15'30'45'60'75'90'devre46' C. Bayiha (Supra du Quebec)21' D. Pecile (Vancouver FC)32' M. Campagna (Vancouver FC)53' L. Mousset (Vancouver FC)82' T. Campbell (Vancouver FC)86' A. Traore (Vancouver FC)90' kırmızı kart: Riad Bey
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

21. dakikada D. Pecile skoru 0-1 yaptı; bu golden sonra Vancouver FC üstünlüğü bir daha kaybetmedi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Supra du Quebec %55, Vancouver FC %45 paya sahipti; şutlarda tablo 13-12, isabetli şutlarda 3-8, ceza sahası içinden 8-9 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,7 – 2,7: pozisyon kalitesine göre Vancouver FC daha net fırsatlar üretti ve sonuç bunu doğruladı. Atılan gol sayısı beklenenin belirgin üstünde: bitiricilik ve kaleci hataları belirleyici oldu. Korner 5-6, faul 14-12; kaleci kurtarışları 3-2, ofsayt 0-1. Supra du Quebec 571 pas denedi, Vancouver FC 299 pas; Supra du Quebec oyunu daha çok elinde tuttu ama topa daha çok sahip olan taraf maçı kazanamadı.

Supra du QuebecVancouver FCTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerKurtarışSupra du Quebec · Topla oynama: 55Supra du Quebec · Şut: 13Supra du Quebec · İsabetli şut: 3Supra du Quebec · Korner: 5Supra du Quebec · Kurtarış: 3Vancouver FC · Topla oynama: 45Vancouver FC · Şut: 12Vancouver FC · İsabetli şut: 8Vancouver FC · Korner: 6Vancouver FC · Kurtarış: 2
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Supra du QuebecVancouver FCTopla oynama %Supra du Quebec · Topla oynama %: 55Vancouver FC · Topla oynama %: 455545ŞutSupra du Quebec · Şut: 13Vancouver FC · Şut: 121312İsabetli şutSupra du Quebec · İsabetli şut: 3Vancouver FC · İsabetli şut: 838Ceza sahası içi şutSupra du Quebec · Ceza sahası içi şut: 8Vancouver FC · Ceza sahası içi şut: 989Gol beklentisi (xG)Supra du Quebec · Gol beklentisi (xG): 1,7Vancouver FC · Gol beklentisi (xG): 2,71,72,7KornerSupra du Quebec · Korner: 5Vancouver FC · Korner: 656PasSupra du Quebec · Pas: 571Vancouver FC · Pas: 299571299Kaleci kurtarışıSupra du Quebec · Kaleci kurtarışı: 3Vancouver FC · Kaleci kurtarışı: 232FaulSupra du Quebec · Faul: 14Vancouver FC · Faul: 121412OfsaytSupra du Quebec · Ofsayt: 0Vancouver FC · Ofsayt: 101
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 2 sarı ve 1 kırmızı kart çıktı (90' Riad Bey). Oldukça temiz bir mücadeleydi. Toplam 10 oyuncu değişikliği yapıldı (Supra du Quebec 5, Vancouver FC 5); ilk hamle 40. dakikada Supra du Quebec tarafından geldi — devre arasından önce yapılan değişiklik, planın erken bozulduğunu gösterir.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.0 ile Matteo Campagna (Vancouver FC), 1 gol. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Supra du Quebec için 6,4, Vancouver FC için 7 — Vancouver FC kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.7 ile Joakim Milli'a (Supra du Quebec) verildi.

Supra du QuebecVancouver FCMatteo CampagnaMatteo Campagna: 8.0 puan, 90 dk8.0Damiano PecileDamiano Pecile: 7.9 puan, 62 dk7.9Aboubacar TraoreAboubacar Traore: 7.7 puan, 27 dk7.7Sean ReaSean Rea: 7.3 puan, 90 dk7.3Morey DonerMorey Doner: 7.3 puan, 90 dk7.3Isak SsewankamboIsak Ssewankambo: 7.3 puan, 28 dk7.3Loïc KwemiLoïc Kwemi: 7.2 puan, 90 dk7.2Clement BayihaClement Bayiha: 7.0 puan, 63 dk7.0Lys MoussetLys Mousset: 7.0 puan, 74 dk7.0Omar ElkalouliOmar Elkalouli: 6.9 puan, 50 dk6.9Elage BahElage Bah: 6.9 puan, 88 dk6.9Ibrahim CondéIbrahim Condé: 6.7 puan, 27 dk6.7
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Supra du Quebec
Sean Rea90'7.3Loïc Kwemi90'7.2Clement Bayiha ⚽63'7.0Omar Elkalouli50'6.9Ibrahim Condé27'6.7
Vancouver FC
Matteo Campagna ⚽90'8.0Damiano Pecile ⚽ 🅰️62'7.9Aboubacar Traore ⚽27'7.7Terran Campbell ⚽16'7.5Morey Doner90'7.3
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Supra du Quebec · Vancouver FC · 18.07.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç