📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Vancouver FC 1-1 Pacific FC: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 15 Ağustos 2026 · Canadian Premier League
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
1-1Maç sonucu
0-1İlk yarı
%45 – %55Topla oynama
1,6 – 1,1Gol beklentisi (xG)
2 – 4İsabetli şut
3🟨 0🟥Kartlar

15 Ağustos 2026 tarihinde Willoughby Community Park'de oynanan Canadian Premier League Group Stage maçında Vancouver FC ile Pacific FC karşı karşıya geldi; taraflar 1-1 berabere kaldı. İlk yarı 0-1 tamamlandı; maçı Michael Venne yönetti. Vancouver FC 4-2-3-1 (Martin Nash), Pacific FC 4-2-2-2 (Terry Dunfield) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Vancouver FCPacific FC010'15'30'45'60'75'90'devre87' T. Campbell (Vancouver FC)36' R. Kratt (Pacific FC)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

87. dakikada T. Campbell skoru 1-1'e getirdi ve bu son eşitlik maçın kaderini belirledi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Vancouver FC %45, Pacific FC %55 paya sahipti; şutlarda tablo 15-14, isabetli şutlarda 2-4, ceza sahası içinden 10-9 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,6 – 1,1: pozisyon kalitesine göre Vancouver FC daha net fırsatlar üretti, beraberlik ise iki tarafı da tam memnun etmemiş olmalı. Gol sayısı beklentiyle uyumluydu. Korner 3-3, faul 12-15; kaleci kurtarışları 3-1, ofsayt 0-1. Vancouver FC 420 pas denedi, Pacific FC 568 pas; Pacific FC oyunu daha çok elinde tuttu.

Vancouver FCPacific FCTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerKurtarışVancouver FC · Topla oynama: 45Vancouver FC · Şut: 15Vancouver FC · İsabetli şut: 2Vancouver FC · Korner: 3Vancouver FC · Kurtarış: 3Pacific FC · Topla oynama: 55Pacific FC · Şut: 14Pacific FC · İsabetli şut: 4Pacific FC · Korner: 3Pacific FC · Kurtarış: 1
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Vancouver FCPacific FCTopla oynama %Vancouver FC · Topla oynama %: 45Pacific FC · Topla oynama %: 554555ŞutVancouver FC · Şut: 15Pacific FC · Şut: 141514İsabetli şutVancouver FC · İsabetli şut: 2Pacific FC · İsabetli şut: 424Ceza sahası içi şutVancouver FC · Ceza sahası içi şut: 10Pacific FC · Ceza sahası içi şut: 9109Gol beklentisi (xG)Vancouver FC · Gol beklentisi (xG): 1,6Pacific FC · Gol beklentisi (xG): 1,11,61,1KornerVancouver FC · Korner: 3Pacific FC · Korner: 333PasVancouver FC · Pas: 420Pacific FC · Pas: 568420568Kaleci kurtarışıVancouver FC · Kaleci kurtarışı: 3Pacific FC · Kaleci kurtarışı: 131FaulVancouver FC · Faul: 12Pacific FC · Faul: 151215OfsaytVancouver FC · Ofsayt: 0Pacific FC · Ofsayt: 101
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 3 sarı kart çıktı. Kart sayısı bir maç için olağan seviyedeydi. Toplam 8 oyuncu değişikliği yapıldı (Vancouver FC 4, Pacific FC 4); ilk hamle 56. dakikada Pacific FC tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.0 ile T. Campbell (Vancouver FC), 1 gol. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Vancouver FC için 6,6, Pacific FC için 7 — Pacific FC kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 6.0 ile M. Campagna'a (Vancouver FC) verildi.

Vancouver FCPacific FCR. KrattR. Kratt: 7.9 puan, 56 dk7.9M. DonerM. Doner: 7.5 puan, 90 dk7.5J. QuintanaJ. Quintana: 7.4 puan, 90 dk7.4T. GomulkaT. Gomulka: 7.2 puan, 56 dk7.2J. BelluzJ. Belluz: 7.2 puan, 90 dk7.2M. ValesM. Vales: 7.1 puan, 63 dk7.1Tristan marshallTristan marshall: 7.0 puan, 90 dk7.0K. ChungK. Chung: 7.0 puan, 90 dk7.0A. DanielsA. Daniels: 6.9 puan, 90 dk6.9M. PiepgrassM. Piepgrass: 6.9 puan, 34 dk6.9L. MoussetL. Mousset: 6.9 puan, 73 dk6.9Thomas Geoffrey FieldThomas Geoffrey Field: 6.8 puan, 73 dk6.8
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Vancouver FC
T. Campbell ⚽17'8.0M. Doner90'7.5L. Mousset73'6.9Thomas Geoffrey Field73'6.8M. Polisi90'6.7
Pacific FC
R. Kratt ⚽56'7.9J. Quintana90'7.4T. Gomulka56'7.2J. Belluz90'7.2M. Vales63'7.1

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 8 karşılaşmada Vancouver FC 2, Pacific FC 2 galibiyet almış, 4 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 3,6 gol atılmıştı. Bu sonuçla beraberlik sayısı bir arttı; gol sayısı rekabetin ortalamasının altında kaldı.

Vancouver FC galibiyeti: 2 (%22)Beraberlik: 5 (%56)Pacific FC galibiyeti: 2 (%22)9maçVancouver FC galibiyeti2%22Beraberlik5%56Pacific FC galibiyeti2%22
Son 9 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Vancouver FC · Pacific FC · 15.08.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç