📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

York United 4-3 HFX Wanderers FC: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 16 Ağustos 2026 · Canadian Premier League
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
4-3Maç sonucu
3-1İlk yarı
%51 – %49Topla oynama
1,5 – 4,2Gol beklentisi (xG)
5 – 8İsabetli şut
3🟨 0🟥Kartlar

16 Ağustos 2026 tarihinde York Lions Stadium'de oynanan Canadian Premier League Group Stage maçında York United ile HFX Wanderers FC karşı karşıya geldi; maç 4-3 bitti ve York United kazandı. İlk yarı 3-1 tamamlandı; maçı Niko Jecanski yönetti. York United 3-4-3 (Mauro Eustaquio), HFX Wanderers FC 4-3-3 (Vanni Sartini) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

York UnitedHFX Wanderers FC012340'15'30'45'60'75'90'devre3' A. Almagro (York United)25' S. Yeates (York United)47' J. Altobelli (York United)10' R. Telfer (HFX Wanderers FC)45' M. Arilla (HFX Wanderers FC)56' A. Rampersad (HFX Wanderers FC)77' I. Johnston (HFX Wanderers FC)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

47. dakikada J. Altobelli skoru 3-2 yaptı; bu golden sonra York United üstünlüğü bir daha kaybetmedi. Maçta öndeki taraf 1 kez değişti. Skor 3 kez eşitlendi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada York United %51, HFX Wanderers FC %49 paya sahipti; şutlarda tablo 15-21, isabetli şutlarda 5-8, ceza sahası içinden 9-17 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,5 – 4,2: pozisyon kalitesine göre HFX Wanderers FC daha net fırsatlar üretti, ancak maçı York United kazandı — sonuç pozisyon üretimiyle örtüşmedi. Atılan gol sayısı beklenenin belirgin üstünde: bitiricilik ve kaleci hataları belirleyici oldu. Korner 2-6, faul 8-12; kaleci kurtarışları 4-2, ofsayt 0-1. York United 526 pas denedi (%88 isabet), HFX Wanderers FC 480 pas (%87 isabet); York United oyunu daha çok elinde tuttu.

York UnitedHFX Wanderers FCTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerPas isabetiKurtarışYork United · Topla oynama: 51York United · Şut: 15York United · İsabetli şut: 5York United · Korner: 2York United · Pas isabeti: 88York United · Kurtarış: 4HFX Wanderers FC · Topla oynama: 49HFX Wanderers FC · Şut: 21HFX Wanderers FC · İsabetli şut: 8HFX Wanderers FC · Korner: 6HFX Wanderers FC · Pas isabeti: 87HFX Wanderers FC · Kurtarış: 2
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
York UnitedHFX Wanderers FCTopla oynama %York United · Topla oynama %: 51HFX Wanderers FC · Topla oynama %: 495149ŞutYork United · Şut: 15HFX Wanderers FC · Şut: 211521İsabetli şutYork United · İsabetli şut: 5HFX Wanderers FC · İsabetli şut: 858Ceza sahası içi şutYork United · Ceza sahası içi şut: 9HFX Wanderers FC · Ceza sahası içi şut: 17917Gol beklentisi (xG)York United · Gol beklentisi (xG): 1,5HFX Wanderers FC · Gol beklentisi (xG): 4,21,54,2KornerYork United · Korner: 2HFX Wanderers FC · Korner: 626PasYork United · Pas: 526HFX Wanderers FC · Pas: 480526480Pas isabeti %York United · Pas isabeti %: 88HFX Wanderers FC · Pas isabeti %: 878887Kaleci kurtarışıYork United · Kaleci kurtarışı: 4HFX Wanderers FC · Kaleci kurtarışı: 242FaulYork United · Faul: 8HFX Wanderers FC · Faul: 12812OfsaytYork United · Ofsayt: 0HFX Wanderers FC · Ofsayt: 101
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 3 sarı kart çıktı. Kart sayısı bir maç için olağan seviyedeydi. Toplam 10 oyuncu değişikliği yapıldı (York United 5, HFX Wanderers FC 5); ilk hamle 46. dakikada York United tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.5 ile J. Almagro (York United), 1 gol, 1 asist. En az 45 dakika oynayanların ortalaması York United için 6,9, HFX Wanderers FC için 6,5 — York United kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.3 ile R. Telfer'a (HFX Wanderers FC) verildi.

York UnitedHFX Wanderers FCJ. AlmagroJ. Almagro: 8.5 puan, 83 dk8.5J. AltobelliJ. Altobelli: 8.1 puan, 79 dk8.1A. RampersadA. Rampersad: 7.9 puan, 58 dk7.9Miguel ArillaMiguel Arilla: 7.3 puan, 90 dk7.3Tomasz SkublakTomasz Skublak: 7.2 puan, 45 dk7.2S. YeatesS. Yeates: 7.1 puan, 90 dk7.1L. CallegariL. Callegari: 7.0 puan, 90 dk7.0I. JohnstonI. Johnston: 6.9 puan, 45 dk6.9O. BassettO. Bassett: 6.8 puan, 90 dk6.8F. SturingF. Sturing: 6.7 puan, 90 dk6.7L. SinghL. Singh: 6.7 puan, 79 dk6.7T. Meilleur-GiguèreT. Meilleur-Giguère: 6.6 puan, 32 dk6.6
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
York United
J. Almagro ⚽ 🅰️83'8.5J. Altobelli ⚽79'8.1Tomasz Skublak 🅰️45'7.2S. Yeates ⚽90'7.1O. Bassett90'6.8
HFX Wanderers FC
A. Rampersad ⚽58'7.9Miguel Arilla ⚽90'7.3L. Callegari90'7.0I. Johnston ⚽45'6.9T. Meilleur-Giguère32'6.6

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 8 karşılaşmada York United 1, HFX Wanderers FC 3 galibiyet almış, 4 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 3 gol atılmıştı. Bu sonuçla York United rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; maç, rekabetin gol ortalamasının üzerinde bir skor üretti.

York United galibiyeti: 2 (%22)Beraberlik: 4 (%44)HFX Wanderers FC galibiyeti: 3 (%33)9maçYork United galibiyeti2%22Beraberlik4%44HFX Wanderers FC galibiye…3%33
Son 9 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · York United · HFX Wanderers FC · 16.08.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç