📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Atlético Ottawa 2-1 York United: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 29 Ağustos 2026 · Canadian Premier League
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
2-1Maç sonucu
0-1İlk yarı
%61 – %39Topla oynama
13 – 13Şut
5 – 2İsabetli şut
9🟨 1🟥Kartlar

29 Ağustos 2026 tarihinde TD Place Stadium'de oynanan Canadian Premier League Group Stage maçında Atlético Ottawa ile York United karşı karşıya geldi; maç 2-1 bitti ve Atlético Ottawa kazandı. İlk yarı 0-1 tamamlandı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Atlético OttawaYork United0120'15'30'45'60'75'90'devre73' B. Tabla (Atlético Ottawa)90' N. Fleuriau Chateau (Atlético Ottawa)5' S. Yeates (York United)69' kırmızı kart: S. Gonzales
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

69. dakikada S. Gonzales (York United) kırmızı kart görünce oyunun dengesi bozuldu; Atlético Ottawa sayısal üstünlüğü 90. dakikadaki golle skora yansıttı ve bir daha üstünlüğü bırakmadı.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Atlético Ottawa %61, York United %39 paya sahipti; şutlarda tablo 13-13, isabetli şutlarda 5-2, ceza sahası içinden 8-7 şeklindeydi. Korner 3-3, faul 13-15; kaleci kurtarışları 1-2, ofsayt 3-0. Atlético Ottawa 586 pas denedi, York United 374 pas; Atlético Ottawa oyunu daha çok elinde tuttu.

Atlético OttawaYork UnitedTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerKurtarışAtlético Ottawa · Topla oynama: 61Atlético Ottawa · Şut: 13Atlético Ottawa · İsabetli şut: 5Atlético Ottawa · Korner: 3Atlético Ottawa · Kurtarış: 1York United · Topla oynama: 39York United · Şut: 13York United · İsabetli şut: 2York United · Korner: 3York United · Kurtarış: 2
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Atlético OttawaYork UnitedTopla oynama %Atlético Ottawa · Topla oynama %: 61York United · Topla oynama %: 396139ŞutAtlético Ottawa · Şut: 13York United · Şut: 131313İsabetli şutAtlético Ottawa · İsabetli şut: 5York United · İsabetli şut: 252Ceza sahası içi şutAtlético Ottawa · Ceza sahası içi şut: 8York United · Ceza sahası içi şut: 787KornerAtlético Ottawa · Korner: 3York United · Korner: 333PasAtlético Ottawa · Pas: 586York United · Pas: 374586374Kaleci kurtarışıAtlético Ottawa · Kaleci kurtarışı: 1York United · Kaleci kurtarışı: 212FaulAtlético Ottawa · Faul: 13York United · Faul: 151315OfsaytAtlético Ottawa · Ofsayt: 3York United · Ofsayt: 030
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 9 sarı ve 1 kırmızı kart çıktı (69' S. Gonzales). Bu, ortalamanın üzerinde sert bir maç anlamına geliyor. Toplam 8 oyuncu değişikliği yapıldı (Atlético Ottawa 5, York United 3); ilk hamle 46. dakikada Atlético Ottawa tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.0 ile B. Tabla (Atlético Ottawa), 1 gol. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Atlético Ottawa için 6,9, York United için 6,5 — Atlético Ottawa kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.7 ile S. Gonzales'a (York United) verildi.

Atlético OttawaYork UnitedB. TablaB. Tabla: 8.0 puan, 100 dk8.0S. YeatesS. Yeates: 8.0 puan, 86 dk8.0N. Fleuriau ChateauN. Fleuriau Chateau: 7.8 puan, 90 dk7.8G. AntinoroG. Antinoro: 7.7 puan, 90 dk7.7L. SinghL. Singh: 7.1 puan, 90 dk7.1O. BassettO. Bassett: 7.1 puan, 90 dk7.1Rony MbomioRony Mbomio: 7.0 puan, 90 dk7.0T. ArnaudT. Arnaud: 6.9 puan, 64 dk6.9C. KalongoC. Kalongo: 6.9 puan, 90 dk6.9D. AguilarD. Aguilar: 6.8 puan, 64 dk6.8F. SturingF. Sturing: 6.7 puan, 90 dk6.7J. CastroJ. Castro: 6.7 puan, 26 dk6.7
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Atlético Ottawa
B. Tabla ⚽100'8.0N. Fleuriau Chateau ⚽90'7.8G. Antinoro 🅰️90'7.7Rony Mbomio 🅰️90'7.0T. Arnaud64'6.9
York United
S. Yeates ⚽86'8.0L. Singh 🅰️90'7.1O. Bassett90'7.1F. Sturing90'6.7O. León90'6.6

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 9 karşılaşmada Atlético Ottawa 3, York United 1 galibiyet almış, 5 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 3,3 gol atılmıştı. Bu sonuçla Atlético Ottawa rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; gol sayısı rekabetin ortalamasına uygundu.

Atlético Ottawa galibiyeti: 4 (%40)Beraberlik: 5 (%50)York United galibiyeti: 1 (%10)10maçAtlético Ottawa galibiyeti4%40Beraberlik5%50York United galibiyeti1%10
Son 10 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Atlético Ottawa · York United · 29.08.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç