📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Athletic Club 1-0 Fortaleza EC: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 31 Mayıs 2026 · Serie B
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
1-0Maç sonucu
0-0İlk yarı
%46 – %54Topla oynama
0,8 – 1,2Gol beklentisi (xG)
2 – 4İsabetli şut
1🟨 0🟥Kartlar

31 Mayıs 2026 tarihinde Estádio Joaquim Portugal'de oynanan Serie B 11. hafta maçında Athletic Club ile Fortaleza EC karşı karşıya geldi; maç 1-0 bitti ve Athletic Club kazandı. İlk yarı 0-0 tamamlandı; maçı Wagner do Nascimento Magalhaes yönetti. Athletic Club 3-4-1-2 (Souza Alex), Fortaleza EC 3-4-2-1 (Carpini Thiago) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Athletic ClubFortaleza EC010'15'30'45'60'75'90'devre55' Ian Luccas (Athletic Club)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

55. dakikada Ian Luccas skoru 1-0 yaptı; bu golden sonra Athletic Club üstünlüğü bir daha kaybetmedi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Athletic Club %46, Fortaleza EC %54 paya sahipti; şutlarda tablo 12-14, isabetli şutlarda 2-4, ceza sahası içinden 6-9 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 0,8 – 1,2: pozisyon kalitesine göre Fortaleza EC daha net fırsatlar üretti, ancak maçı Athletic Club kazandı — sonuç pozisyon üretimiyle örtüşmedi. Beklenenden az gol atıldı: kaleciler ve savunma blokları öne çıktı. Korner 8-7, faul 17-15; kaleci kurtarışları 4-1, ofsayt 1-0. Athletic Club 348 pas denedi (%78 isabet), Fortaleza EC 413 pas (%83 isabet); Fortaleza EC oyunu daha çok elinde tuttu ama topa daha çok sahip olan taraf maçı kazanamadı.

Athletic ClubFortaleza ECTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerPas isabetiKurtarışAthletic Club · Topla oynama: 46Athletic Club · Şut: 12Athletic Club · İsabetli şut: 2Athletic Club · Korner: 8Athletic Club · Pas isabeti: 78Athletic Club · Kurtarış: 4Fortaleza EC · Topla oynama: 54Fortaleza EC · Şut: 14Fortaleza EC · İsabetli şut: 4Fortaleza EC · Korner: 7Fortaleza EC · Pas isabeti: 83Fortaleza EC · Kurtarış: 1
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Athletic ClubFortaleza ECTopla oynama %Athletic Club · Topla oynama %: 46Fortaleza EC · Topla oynama %: 544654ŞutAthletic Club · Şut: 12Fortaleza EC · Şut: 141214İsabetli şutAthletic Club · İsabetli şut: 2Fortaleza EC · İsabetli şut: 424Ceza sahası içi şutAthletic Club · Ceza sahası içi şut: 6Fortaleza EC · Ceza sahası içi şut: 969Gol beklentisi (xG)Athletic Club · Gol beklentisi (xG): 0,8Fortaleza EC · Gol beklentisi (xG): 1,20,81,2KornerAthletic Club · Korner: 8Fortaleza EC · Korner: 787PasAthletic Club · Pas: 348Fortaleza EC · Pas: 413348413Pas isabeti %Athletic Club · Pas isabeti %: 78Fortaleza EC · Pas isabeti %: 837883Kaleci kurtarışıAthletic Club · Kaleci kurtarışı: 4Fortaleza EC · Kaleci kurtarışı: 141FaulAthletic Club · Faul: 17Fortaleza EC · Faul: 151715OfsaytAthletic Club · Ofsayt: 1Fortaleza EC · Ofsayt: 010
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 1 sarı kart çıktı. Oldukça temiz bir mücadeleydi. Toplam 10 oyuncu değişikliği yapıldı (Athletic Club 5, Fortaleza EC 5); ilk hamle 46. dakikada Fortaleza EC tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.2 ile Luan Polli (Athletic Club). En az 45 dakika oynayanların ortalaması Athletic Club için 7,3, Fortaleza EC için 6,7 — Athletic Club kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı.

Athletic ClubFortaleza ECLuan PolliLuan Polli: 8.2 puan, 90 dk8.2Dixon VeraDixon Vera: 7.7 puan, 65 dk7.7Ian LuccasIan Luccas: 7.6 puan, 81 dk7.6JhonathanJhonathan: 7.3 puan, 90 dk7.3Marcelo HenriqueMarcelo Henrique: 7.3 puan, 90 dk7.3Diogo Batista de SouzaDiogo Batista de Souza: 7.2 puan, 90 dk7.2Gabriel FuentesGabriel Fuentes: 7.2 puan, 90 dk7.2ZecaZeca: 7.0 puan, 89 dk7.0VitinhoVitinho: 7.0 puan, 60 dk7.0Juan MiritelloJuan Miritello: 7.0 puan, 90 dk7.0Lucas BeleziLucas Belezi: 6.9 puan, 90 dk6.9Gian CabezasGian Cabezas: 6.9 puan, 89 dk6.9
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Athletic Club
Luan Polli90'8.2Dixon Vera65'7.7Ian Luccas ⚽81'7.6Jhonathan90'7.3Marcelo Henrique90'7.3
Fortaleza EC
Gabriel Fuentes90'7.2Vitinho60'7.0Juan Miritello90'7.0Emanuel Brítez90'6.9Luan Freitas90'6.9
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Athletic Club · Fortaleza EC · 31.05.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç