📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Atletico Goianiense 3-1 Operario-PR: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 28 Temmuz 2026 · Serie B
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
3-1Maç sonucu
2-1İlk yarı
%48 – %52Topla oynama
1,5 – 1,6Gol beklentisi (xG)
7 – 3İsabetli şut
3🟨 0🟥Kartlar

28 Temmuz 2026 tarihinde Estádio Antônio Accioly'de oynanan Serie B 20. hafta maçında Atletico Goianiense ile Operario-PR karşı karşıya geldi; maç 3-1 bitti ve Atletico Goianiense kazandı. İlk yarı 2-1 tamamlandı; maçı Afro Rocha De Carvalho Filho yönetti. Atletico Goianiense 4-1-4-1 (Souza Eduardo), Operario-PR 4-3-3 (Lopes Luizinho) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Atletico GoianienseOperario-PR01230'15'30'45'60'75'90'devre3' Gustavo Coutinho (Atletico Goianiense)31' Geovany Soares (Atletico Goianiense)83' Marrony (Atletico Goianiense)45' Boschilia (Operario-PR)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

3. dakikada Gustavo Coutinho skoru 1-0 yaptı; bu golden sonra Atletico Goianiense üstünlüğü bir daha kaybetmedi. Erken gelen bu gol, maçın geri kalanının senaryosunu belirledi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Atletico Goianiense %48, Operario-PR %52 paya sahipti; şutlarda tablo 16-16, isabetli şutlarda 7-3, ceza sahası içinden 12-6 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,5 – 1,6: pozisyon kalitesine göre Operario-PR daha net fırsatlar üretti, ancak maçı Atletico Goianiense kazandı — sonuç pozisyon üretimiyle örtüşmedi. Gol sayısı beklentiyle uyumluydu. Korner 3-2, faul 14-13; kaleci kurtarışları 2-4, ofsayt 2-1. Atletico Goianiense 411 pas denedi (%89 isabet), Operario-PR 458 pas (%89 isabet); Operario-PR oyunu daha çok elinde tuttu ama topa daha çok sahip olan taraf maçı kazanamadı.

Atletico GoianienseOperario-PRTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerPas isabetiKurtarışAtletico Goianiense · Topla oynama: 48Atletico Goianiense · Şut: 16Atletico Goianiense · İsabetli şut: 7Atletico Goianiense · Korner: 3Atletico Goianiense · Pas isabeti: 89Atletico Goianiense · Kurtarış: 2Operario-PR · Topla oynama: 52Operario-PR · Şut: 16Operario-PR · İsabetli şut: 3Operario-PR · Korner: 2Operario-PR · Pas isabeti: 89Operario-PR · Kurtarış: 4
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Atletico GoianienseOperario-PRTopla oynama %Atletico Goianiense · Topla oynama %: 48Operario-PR · Topla oynama %: 524852ŞutAtletico Goianiense · Şut: 16Operario-PR · Şut: 161616İsabetli şutAtletico Goianiense · İsabetli şut: 7Operario-PR · İsabetli şut: 373Ceza sahası içi şutAtletico Goianiense · Ceza sahası içi şut: 12Operario-PR · Ceza sahası içi şut: 6126Gol beklentisi (xG)Atletico Goianiense · Gol beklentisi (xG): 1,5Operario-PR · Gol beklentisi (xG): 1,61,51,6KornerAtletico Goianiense · Korner: 3Operario-PR · Korner: 232PasAtletico Goianiense · Pas: 411Operario-PR · Pas: 458411458Pas isabeti %Atletico Goianiense · Pas isabeti %: 89Operario-PR · Pas isabeti %: 898989Kaleci kurtarışıAtletico Goianiense · Kaleci kurtarışı: 2Operario-PR · Kaleci kurtarışı: 424FaulAtletico Goianiense · Faul: 14Operario-PR · Faul: 131413OfsaytAtletico Goianiense · Ofsayt: 2Operario-PR · Ofsayt: 121
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 3 sarı kart çıktı. Kart sayısı bir maç için olağan seviyedeydi. Toplam 10 oyuncu değişikliği yapıldı (Atletico Goianiense 5, Operario-PR 5); ilk hamle 51. dakikada Atletico Goianiense tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 9.2 ile Geovany Soares (Atletico Goianiense), 1 gol, 1 asist. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Atletico Goianiense için 7,4, Operario-PR için 6,3 — Atletico Goianiense kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.9 ile Moraes Júnior'a (Operario-PR) verildi.

Atletico GoianienseOperario-PRGeovany SoaresGeovany Soares: 9.2 puan, 90 dk9.2MarronyMarrony: 8.9 puan, 84 dk8.9Gustavo CoutinhoGustavo Coutinho: 8.0 puan, 85 dk8.0Igor HenriqueIgor Henrique: 7.7 puan, 72 dk7.7Paulo VítorPaulo Vítor: 7.3 puan, 90 dk7.3EwerthonEwerthon: 7.3 puan, 90 dk7.3Gabriel BoschiliaGabriel Boschilia: 7.2 puan, 90 dk7.2Adriano MartinsAdriano Martins: 6.9 puan, 90 dk6.9Guilherme LopesGuilherme Lopes: 6.9 puan, 90 dk6.9Hildeberto PereiraHildeberto Pereira: 6.9 puan, 65 dk6.9Neto ParaíbaNeto Paraíba: 6.7 puan, 65 dk6.7Vinicius MingottiVinicius Mingotti: 6.7 puan, 25 dk6.7
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Atletico Goianiense
Geovany Soares ⚽ 🅰️90'9.2Marrony ⚽ 🅰️84'8.9Gustavo Coutinho ⚽85'8.0Igor Henrique72'7.7Paulo Vítor90'7.3
Operario-PR
Gabriel Boschilia ⚽90'7.2Hildeberto Pereira65'6.9Neto Paraíba65'6.7Vinicius Mingotti25'6.7Aylon65'6.6

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 5 karşılaşmada Atletico Goianiense 1, Operario-PR 2 galibiyet almış, 2 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 2,4 gol atılmıştı. Bu sonuçla Atletico Goianiense rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; maç, rekabetin gol ortalamasının üzerinde bir skor üretti.

Atletico Goianiense galibiyeti: 2 (%33)Beraberlik: 2 (%33)Operario-PR galibiyeti: 2 (%33)6maçAtletico Goianiense galib…2%33Beraberlik2%33Operario-PR galibiyeti2%33
Son 6 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Atletico Goianiense · Operario-PR · 28.07.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç