📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Ceara 2-1 Londrina: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 23 Ağustos 2026 · Serie B
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
2-1Maç sonucu
1-1İlk yarı
%49 – %51Topla oynama
0,7 – 1,2Gol beklentisi (xG)
5 – 4İsabetli şut
3🟨 0🟥Kartlar

23 Ağustos 2026 tarihinde Estádio Presidente Vargas'de oynanan Serie B 24. hafta maçında Ceara ile Londrina karşı karşıya geldi; maç 2-1 bitti ve Ceara kazandı. İlk yarı 1-1 tamamlandı; maçı Jonathan Benkenstein Pinheiro yönetti. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

CearaLondrina0120'15'30'45'60'75'90'devre40' Gabriel Rocha (Ceara)62' Luiz Otavio (Ceara)4' Joao Vitor (Londrina)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

62. dakikada Luiz Otavio skoru 2-1 yaptı; bu golden sonra Ceara üstünlüğü bir daha kaybetmedi. Maçta öndeki taraf 1 kez değişti.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Ceara %49, Londrina %51 paya sahipti; şutlarda tablo 13-12, isabetli şutlarda 5-4, ceza sahası içinden 5-4 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 0,7 – 1,2: pozisyon kalitesine göre Londrina daha net fırsatlar üretti, ancak maçı Ceara kazandı — sonuç pozisyon üretimiyle örtüşmedi. Atılan gol sayısı beklenenin belirgin üstünde: bitiricilik ve kaleci hataları belirleyici oldu. Korner 8-1, faul 18-17; kaleci kurtarışları 3-3, ofsayt 1-3. Ceara 362 pas denedi, Londrina 403 pas; Londrina oyunu daha çok elinde tuttu ama topa daha çok sahip olan taraf maçı kazanamadı.

CearaLondrinaTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerKurtarışCeara · Topla oynama: 49Ceara · Şut: 13Ceara · İsabetli şut: 5Ceara · Korner: 8Ceara · Kurtarış: 3Londrina · Topla oynama: 51Londrina · Şut: 12Londrina · İsabetli şut: 4Londrina · Korner: 1Londrina · Kurtarış: 3
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
CearaLondrinaTopla oynama %Ceara · Topla oynama %: 49Londrina · Topla oynama %: 514951ŞutCeara · Şut: 13Londrina · Şut: 121312İsabetli şutCeara · İsabetli şut: 5Londrina · İsabetli şut: 454Ceza sahası içi şutCeara · Ceza sahası içi şut: 5Londrina · Ceza sahası içi şut: 454Gol beklentisi (xG)Ceara · Gol beklentisi (xG): 0,7Londrina · Gol beklentisi (xG): 1,20,71,2KornerCeara · Korner: 8Londrina · Korner: 181PasCeara · Pas: 362Londrina · Pas: 403362403Kaleci kurtarışıCeara · Kaleci kurtarışı: 3Londrina · Kaleci kurtarışı: 333FaulCeara · Faul: 18Londrina · Faul: 171817OfsaytCeara · Ofsayt: 1Londrina · Ofsayt: 313
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 3 sarı kart çıktı. Kart sayısı bir maç için olağan seviyedeydi. Toplam 10 oyuncu değişikliği yapıldı (Ceara 5, Londrina 5); ilk hamle 46. dakikada Ceara tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 7.7 ile Luiz Otávio (Ceara), 1 gol. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Ceara için 6,6, Londrina için 6,2 — Ceara kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.8 ile Kauê Leonardo'a (Londrina) verildi.

CearaLondrinaLuiz OtávioLuiz Otávio: 7.7 puan, 90 dk7.7Gabriel RochaGabriel Rocha: 7.6 puan, 90 dk7.6RichardsonRichardson: 7.1 puan, 58 dk7.1Guilherme DantasGuilherme Dantas: 7.0 puan, 45 dk7.0Matheus NogueiraMatheus Nogueira: 7.0 puan, 90 dk7.0R. LópezR. López: 6.8 puan, 32 dk6.8RaíRaí: 6.7 puan, 39 dk6.7SanchezSanchez: 6.7 puan, 45 dk6.7L. MugniL. Mugni: 6.6 puan, 32 dk6.6GilbertoGilberto: 6.6 puan, 22 dk6.6SávioSávio: 6.6 puan, 45 dk6.6LuccaLucca: 6.5 puan, 58 dk6.5
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Ceara
Luiz Otávio ⚽90'7.7Gabriel Rocha ⚽90'7.6Richardson58'7.1Matheus Nogueira90'7.0R. López32'6.8
Londrina
Guilherme Dantas45'7.0Raí39'6.7Gilberto22'6.6João Vitor ⚽83'6.5Gabriel Lacerda90'6.4

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 8 karşılaşmada Ceara 5, Londrina 1 galibiyet almış, 2 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 2,5 gol atılmıştı. Bu sonuçla Ceara rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; gol sayısı rekabetin ortalamasına uygundu.

Ceara galibiyeti: 6 (%67)Beraberlik: 2 (%22)Londrina galibiyeti: 1 (%11)9maçCeara galibiyeti6%67Beraberlik2%22Londrina galibiyeti1%11
Son 9 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Ceara · Londrina · 23.08.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç