📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Kerala Blasters 1-3 Minerva Punjab: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 21 Mart 2026 · Indian Super League
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
1-3Maç sonucu
0-3İlk yarı
%63 – %37Topla oynama
0,6 – 1,3Gol beklentisi (xG)
3 – 6İsabetli şut
7🟨 1🟥Kartlar

21 Mart 2026 tarihinde Jawaharlal Nehru Stadium'de oynanan Indian Super League 6. hafta maçında Kerala Blasters ile Minerva Punjab karşı karşıya geldi; maç 1-3 bitti ve Minerva Punjab kazandı. İlk yarı 0-3 tamamlandı; maçı A. Kumar yönetti. Kerala Blasters 5-4-1 (David Catala), Minerva Punjab 4-2-3-1 (Panagiotis Dilmperis) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Kerala BlastersMinerva Punjab01230'15'30'45'60'75'90'devre65' F. Ndiaye (Kerala Blasters)7' S. Zeljkovic (Minerva Punjab)18' B. Osuji (Minerva Punjab)38' Dani Ramirez (Minerva Punjab)90' kırmızı kart: Marlon Roos Trujillo
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

7. dakikada S. Zeljkovic skoru 0-1 yaptı; bu golden sonra Minerva Punjab üstünlüğü bir daha kaybetmedi. Erken gelen bu gol, maçın geri kalanının senaryosunu belirledi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Kerala Blasters %63, Minerva Punjab %37 paya sahipti; şutlarda tablo 8-16, isabetli şutlarda 3-6, ceza sahası içinden 4-7 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 0,6 – 1,3: pozisyon kalitesine göre Minerva Punjab daha net fırsatlar üretti ve sonuç bunu doğruladı. Atılan gol sayısı beklenenin belirgin üstünde: bitiricilik ve kaleci hataları belirleyici oldu. Korner 4-2, faul 19-5; kaleci kurtarışları 3-2, ofsayt 1-2. Kerala Blasters 434 pas denedi (%80 isabet), Minerva Punjab 268 pas (%72 isabet); Kerala Blasters oyunu daha çok elinde tuttu ama topa daha çok sahip olan taraf maçı kazanamadı.

Kerala BlastersMinerva PunjabTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerPas isabetiKurtarışKerala Blasters · Topla oynama: 63Kerala Blasters · Şut: 8Kerala Blasters · İsabetli şut: 3Kerala Blasters · Korner: 4Kerala Blasters · Pas isabeti: 80Kerala Blasters · Kurtarış: 3Minerva Punjab · Topla oynama: 37Minerva Punjab · Şut: 16Minerva Punjab · İsabetli şut: 6Minerva Punjab · Korner: 2Minerva Punjab · Pas isabeti: 72Minerva Punjab · Kurtarış: 2
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Kerala BlastersMinerva PunjabTopla oynama %Kerala Blasters · Topla oynama %: 63Minerva Punjab · Topla oynama %: 376337ŞutKerala Blasters · Şut: 8Minerva Punjab · Şut: 16816İsabetli şutKerala Blasters · İsabetli şut: 3Minerva Punjab · İsabetli şut: 636Ceza sahası içi şutKerala Blasters · Ceza sahası içi şut: 4Minerva Punjab · Ceza sahası içi şut: 747Gol beklentisi (xG)Kerala Blasters · Gol beklentisi (xG): 0,6Minerva Punjab · Gol beklentisi (xG): 1,30,61,3KornerKerala Blasters · Korner: 4Minerva Punjab · Korner: 242PasKerala Blasters · Pas: 434Minerva Punjab · Pas: 268434268Pas isabeti %Kerala Blasters · Pas isabeti %: 80Minerva Punjab · Pas isabeti %: 728072Kaleci kurtarışıKerala Blasters · Kaleci kurtarışı: 3Minerva Punjab · Kaleci kurtarışı: 232FaulKerala Blasters · Faul: 19Minerva Punjab · Faul: 5195OfsaytKerala Blasters · Ofsayt: 1Minerva Punjab · Ofsayt: 212
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 7 sarı ve 1 kırmızı kart çıktı (90' Marlon Roos Trujillo). Bu, ortalamanın üzerinde sert bir maç anlamına geliyor. Toplam 8 oyuncu değişikliği yapıldı (Kerala Blasters 4, Minerva Punjab 4); ilk hamle 32. dakikada Kerala Blasters tarafından geldi — devre arasından önce yapılan değişiklik, planın erken bozulduğunu gösterir.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 9.3 ile Samir Zeljković (Minerva Punjab), 1 gol, 1 asist. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Kerala Blasters için 6,5, Minerva Punjab için 6,9 — Minerva Punjab kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.9 ile Naocha Huidrom Singh'a (Kerala Blasters) verildi.

Kerala BlastersMinerva PunjabSamir ZeljkovićSamir Zeljković: 9.3 puan, 90 dk9.3Ricky John ShabongRicky John Shabong: 7.3 puan, 90 dk7.3Dani RamirezDani Ramirez: 7.2 puan, 45 dk7.2Fallou NdiayeFallou Ndiaye: 7.0 puan, 90 dk7.0Arsh Anwer ShaikhArsh Anwer Shaikh: 6.9 puan, 90 dk6.9Kevin YokeKevin Yoke: 6.9 puan, 90 dk6.9Muhammad SuhailMuhammad Suhail: 6.9 puan, 60 dk6.9Marlon Roos TrujilloMarlon Roos Trujillo: 6.7 puan, 61 dk6.7Bede Amarachi OsujiBede Amarachi Osuji: 6.7 puan, 90 dk6.7Leon AugustineLeon Augustine: 6.7 puan, 45 dk6.7Sagolsem Bikash SinghSagolsem Bikash Singh: 6.7 puan, 30 dk6.7Muhammad AjsalMuhammad Ajsal: 6.6 puan, 90 dk6.6
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Kerala Blasters
Fallou Ndiaye ⚽90'7.0Arsh Anwer Shaikh90'6.9Kevin Yoke90'6.9Marlon Roos Trujillo61'6.7Muhammad Ajsal90'6.6
Minerva Punjab
Samir Zeljković ⚽ 🅰️90'9.3Ricky John Shabong90'7.3Dani Ramirez ⚽45'7.2Muhammad Suhail60'6.9Bede Amarachi Osuji ⚽90'6.7

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 6 karşılaşmada Kerala Blasters 3, Minerva Punjab 3 galibiyet almış, 0 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 3 gol atılmıştı. Bu sonuçla Minerva Punjab rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; maç, rekabetin gol ortalamasının üzerinde bir skor üretti.

Kerala Blasters galibiyeti: 3 (%43)Minerva Punjab galibiyeti: 4 (%57)7maçKerala Blasters galibiyeti3%43Beraberlik0%0Minerva Punjab galibiyeti4%57
Son 7 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Kerala Blasters · Minerva Punjab · 21.03.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç