📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Estac Troyes 1-3 Lens: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 17 Ekim 2026 · Ligue 1
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
1-3Maç sonucu
1-2İlk yarı
%41 – %59Topla oynama
1,3 – 1,5Gol beklentisi (xG)
5 – 3İsabetli şut
4🟨 0🟥Kartlar

17 Ekim 2026 tarihinde Stade de l'Aube'de oynanan Ligue 1 7. hafta maçında Estac Troyes ile Lens karşı karşıya geldi; maç 1-3 bitti ve Lens kazandı. İlk yarı 1-2 tamamlandı; maçı Hakim Ben el Hadj yönetti. Estac Troyes 4-2-3-1 (S. Dumont), Lens 3-4-2-1 (Yannick Cahuzac) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Estac TroyesLens0120'15'30'45'60'75'90'devre13' Adrien Monfray (Estac Troyes)26' Timothee Nkada (Estac Troyes)45.4' Odsonne Édouard (Lens)55' Ruben Aguilar (Lens)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Estac Troyes %41, Lens %59 paya sahipti; şutlarda tablo 12-13, isabetli şutlarda 5-3, ceza sahası içinden 7-9 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,3 – 1,5: pozisyon kalitesine göre Lens daha net fırsatlar üretti ve sonuç bunu doğruladı. Atılan gol sayısı beklenenin belirgin üstünde: bitiricilik ve kaleci hataları belirleyici oldu. Korner 6-4, faul 13-11; kaleci kurtarışları 1-4, ofsayt 0-1. Estac Troyes 372 pas denedi, Lens 540 pas; Lens oyunu daha çok elinde tuttu.

Estac TroyesLensTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerKurtarışEstac Troyes · Topla oynama: 41Estac Troyes · Şut: 12Estac Troyes · İsabetli şut: 5Estac Troyes · Korner: 6Estac Troyes · Kurtarış: 1Lens · Topla oynama: 59Lens · Şut: 13Lens · İsabetli şut: 3Lens · Korner: 4Lens · Kurtarış: 4
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Estac TroyesLensTopla oynama %Estac Troyes · Topla oynama %: 41Lens · Topla oynama %: 594159ŞutEstac Troyes · Şut: 12Lens · Şut: 131213İsabetli şutEstac Troyes · İsabetli şut: 5Lens · İsabetli şut: 353Ceza sahası içi şutEstac Troyes · Ceza sahası içi şut: 7Lens · Ceza sahası içi şut: 979Gol beklentisi (xG)Estac Troyes · Gol beklentisi (xG): 1,3Lens · Gol beklentisi (xG): 1,51,31,5KornerEstac Troyes · Korner: 6Lens · Korner: 464PasEstac Troyes · Pas: 372Lens · Pas: 540372540Kaleci kurtarışıEstac Troyes · Kaleci kurtarışı: 1Lens · Kaleci kurtarışı: 414FaulEstac Troyes · Faul: 13Lens · Faul: 111311OfsaytEstac Troyes · Ofsayt: 0Lens · Ofsayt: 101
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 4 sarı kart çıktı. Kart sayısı bir maç için olağan seviyedeydi. Toplam 9 oyuncu değişikliği yapıldı (Estac Troyes 4, Lens 5); ilk hamle 60. dakikada Lens tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.6 ile F. Thauvin (Lens), 2 asist. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Estac Troyes için 6,3, Lens için 7,1 — Lens kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.6 ile P. Beach'a (Estac Troyes) verildi.

Estac TroyesLensF. ThauvinF. Thauvin: 8.6 puan, 67 dk8.6R. AguilarR. Aguilar: 8.2 puan, 72 dk8.2T. NkadaT. Nkada: 8.0 puan, 60 dk8.0O. ÉdouardO. Édouard: 7.9 puan, 67 dk7.9R. RisserR. Risser: 7.2 puan, 90 dk7.2K. AntonioK. Antonio: 7.1 puan, 90 dk7.1J. TodiboJ. Todibo: 6.8 puan, 60 dk6.8D. KarimD. Karim: 6.8 puan, 90 dk6.8I. GaniouI. Ganiou: 6.8 puan, 90 dk6.8A. BulatovićA. Bulatović: 6.7 puan, 90 dk6.7A. HaidaraA. Haidara: 6.6 puan, 23 dk6.6M. IfnaouiM. Ifnaoui: 6.5 puan, 90 dk6.5
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Estac Troyes
T. Nkada ⚽60'8.0D. Karim90'6.8J. Le Douaron11'6.7M. Ifnaoui90'6.5K. Diawara30'6.5
Lens
F. Thauvin 🅰️67'8.6R. Aguilar ⚽72'8.2O. Édouard ⚽67'7.9R. Risser90'7.2K. Antonio90'7.1

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 9 karşılaşmada Estac Troyes 2, Lens 6 galibiyet almış, 1 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 2,7 gol atılmıştı. Bu sonuçla Lens rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; maç, rekabetin gol ortalamasının üzerinde bir skor üretti.

Estac Troyes galibiyeti: 2 (%20)Beraberlik: 1 (%10)Lens galibiyeti: 7 (%70)10maçEstac Troyes galibiyeti2%20Beraberlik1%10Lens galibiyeti7%70
Son 10 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →

Puan tablosu: Maçın ardından Estac Troyes 17. sırada 4 puanla, Lens 7. sırada 10 puanla yer alıyor (Ligue 1 puan durumu).

📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Estac Troyes · Lens · 17.10.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç