📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

FC Zurich 2-4 BSC Young Boys: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 1 Eylül 2026 · Super League
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
2-4Maç sonucu
1-2İlk yarı
%47 – %53Topla oynama
1,9 – 1,5Gol beklentisi (xG)
7 – 7İsabetli şut
5🟨 0🟥Kartlar

1 Eylül 2026 tarihinde Letzigrund'de oynanan Super League 6. hafta maçında FC Zurich ile BSC Young Boys karşı karşıya geldi; maç 2-4 bitti ve BSC Young Boys kazandı. İlk yarı 1-2 tamamlandı; maçı Luca Cibelli yönetti. FC Zurich 4-4-2 (Marcel Koller), BSC Young Boys 4-4-2 (Gerardo Seoane) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

FC ZurichBSC Young Boys012340'15'30'45'60'75'90'devre11' M. Reichmuth (FC Zurich)86' L. Kamberi (FC Zurich)23' C. Fassnacht (BSC Young Boys)32' C. Fassnacht (BSC Young Boys)55' C. Fassnacht (BSC Young Boys)73' A. Virginius (BSC Young Boys)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

32. dakikada C. Fassnacht skoru 1-2 yaptı; bu golden sonra BSC Young Boys üstünlüğü bir daha kaybetmedi. Maçta öndeki taraf 1 kez değişti.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada FC Zurich %47, BSC Young Boys %53 paya sahipti; şutlarda tablo 16-8, isabetli şutlarda 7-7, ceza sahası içinden 10-8 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,9 – 1,5: pozisyon kalitesine göre FC Zurich daha net fırsatlar üretti, ancak maçı BSC Young Boys kazandı — sonuç pozisyon üretimiyle örtüşmedi. Atılan gol sayısı beklenenin belirgin üstünde: bitiricilik ve kaleci hataları belirleyici oldu. Korner 3-3, faul 8-10; kaleci kurtarışları 2-5, ofsayt 1-5. FC Zurich 406 pas denedi (%81 isabet), BSC Young Boys 470 pas (%84 isabet); BSC Young Boys oyunu daha çok elinde tuttu.

FC ZurichBSC Young BoysTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerPas isabetiKurtarışFC Zurich · Topla oynama: 47FC Zurich · Şut: 16FC Zurich · İsabetli şut: 7FC Zurich · Korner: 3FC Zurich · Pas isabeti: 81FC Zurich · Kurtarış: 2BSC Young Boys · Topla oynama: 53BSC Young Boys · Şut: 8BSC Young Boys · İsabetli şut: 7BSC Young Boys · Korner: 3BSC Young Boys · Pas isabeti: 84BSC Young Boys · Kurtarış: 5
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
FC ZurichBSC Young BoysTopla oynama %FC Zurich · Topla oynama %: 47BSC Young Boys · Topla oynama %: 534753ŞutFC Zurich · Şut: 16BSC Young Boys · Şut: 8168İsabetli şutFC Zurich · İsabetli şut: 7BSC Young Boys · İsabetli şut: 777Ceza sahası içi şutFC Zurich · Ceza sahası içi şut: 10BSC Young Boys · Ceza sahası içi şut: 8108Gol beklentisi (xG)FC Zurich · Gol beklentisi (xG): 1,9BSC Young Boys · Gol beklentisi (xG): 1,51,91,5KornerFC Zurich · Korner: 3BSC Young Boys · Korner: 333PasFC Zurich · Pas: 406BSC Young Boys · Pas: 470406470Pas isabeti %FC Zurich · Pas isabeti %: 81BSC Young Boys · Pas isabeti %: 848184Kaleci kurtarışıFC Zurich · Kaleci kurtarışı: 2BSC Young Boys · Kaleci kurtarışı: 525FaulFC Zurich · Faul: 8BSC Young Boys · Faul: 10810OfsaytFC Zurich · Ofsayt: 1BSC Young Boys · Ofsayt: 515
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 5 sarı kart çıktı. Kart sayısı bir maç için olağan seviyedeydi. Toplam 10 oyuncu değişikliği yapıldı (FC Zurich 5, BSC Young Boys 5); ilk hamle 29. dakikada FC Zurich tarafından geldi — devre arasından önce yapılan değişiklik, planın erken bozulduğunu gösterir.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 9.7 ile Christian Fassnacht (BSC Young Boys), 3 gol. En az 45 dakika oynayanların ortalaması FC Zurich için 6,8, BSC Young Boys için 7 — BSC Young Boys kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.6 ile Silas Huber'a (FC Zurich) verildi.

FC ZurichBSC Young BoysChristian FassnachtChristian Fassnacht: 9.7 puan, 90 dk9.7Lindrit KamberiLindrit Kamberi: 8.3 puan, 90 dk8.3Miguel ReichmuthMiguel Reichmuth: 8.2 puan, 83 dk8.2Bledian KrasniqiBledian Krasniqi: 7.6 puan, 90 dk7.6Loris BenitoLoris Benito: 7.3 puan, 90 dk7.3Alan VirginiusAlan Virginius: 7.3 puan, 27 dk7.3Alexander HackAlexander Hack: 7.2 puan, 90 dk7.2Dominik PechDominik Pech: 7.2 puan, 63 dk7.2Din RamicDin Ramic: 7.0 puan, 27 dk7.0Marvin KellerMarvin Keller: 6.9 puan, 90 dk6.9Edimilson FernandesEdimilson Fernandes: 6.9 puan, 77 dk6.9Leandro SchödlerLeandro Schödler: 6.6 puan, 90 dk6.6
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
FC Zurich
Lindrit Kamberi ⚽90'8.3Miguel Reichmuth ⚽83'8.2Bledian Krasniqi90'7.6Alexander Hack90'7.2Din Ramic27'7.0
BSC Young Boys
Christian Fassnacht ⚽90'9.7Loris Benito90'7.3Alan Virginius ⚽27'7.3Dominik Pech63'7.2Marvin Keller90'6.9

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 9 karşılaşmada FC Zurich 1, BSC Young Boys 6 galibiyet almış, 2 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 2,9 gol atılmıştı. Bu sonuçla BSC Young Boys rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; maç, rekabetin gol ortalamasının üzerinde bir skor üretti.

FC Zurich galibiyeti: 1 (%10)Beraberlik: 2 (%20)BSC Young Boys galibiyeti: 7 (%70)10maçFC Zurich galibiyeti1%10Beraberlik2%20BSC Young Boys galibiyeti7%70
Son 10 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · FC Zurich · BSC Young Boys · 01.09.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç