📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

FC Sion 1-0 Lausanne: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 25 Ekim 2026 · Super League
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
1-0Maç sonucu
1-0İlk yarı
%57 – %43Topla oynama
2,1 – 1,2Gol beklentisi (xG)
2 – 3İsabetli şut
7🟨 0🟥Kartlar

25 Ekim 2026 tarihinde Stade de la Tuiliere'de oynanan Super League 11. hafta maçında FC Sion ile Lausanne karşı karşıya geldi; maç 1-0 bitti ve FC Sion kazandı. İlk yarı 1-0 tamamlandı; maçı J. von Mandach yönetti. FC Sion 4-3-3 (Didier Tholot), Lausanne 3-4-3 (Luka Elsner) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

FC SionLausanne010'15'30'45'60'75'90'devre33' Théo Berdayes (FC Sion)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

33. dakikada Théo Berdayes skoru 1-0 yaptı; bu golden sonra FC Sion üstünlüğü bir daha kaybetmedi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada FC Sion %57, Lausanne %43 paya sahipti; şutlarda tablo 16-15, isabetli şutlarda 2-3, ceza sahası içinden 11-10 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 2,1 – 1,2: pozisyon kalitesine göre FC Sion daha net fırsatlar üretti ve sonuç bunu doğruladı. Beklenenden az gol atıldı: kaleciler ve savunma blokları öne çıktı. Korner 6-7, faul 10-18; kaleci kurtarışları 3-1, ofsayt 1-0. FC Sion 558 pas denedi, Lausanne 394 pas; FC Sion oyunu daha çok elinde tuttu.

FC SionLausanneTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerKurtarışFC Sion · Topla oynama: 57FC Sion · Şut: 16FC Sion · İsabetli şut: 2FC Sion · Korner: 6FC Sion · Kurtarış: 3Lausanne · Topla oynama: 43Lausanne · Şut: 15Lausanne · İsabetli şut: 3Lausanne · Korner: 7Lausanne · Kurtarış: 1
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
FC SionLausanneTopla oynama %FC Sion · Topla oynama %: 57Lausanne · Topla oynama %: 435743ŞutFC Sion · Şut: 16Lausanne · Şut: 151615İsabetli şutFC Sion · İsabetli şut: 2Lausanne · İsabetli şut: 323Ceza sahası içi şutFC Sion · Ceza sahası içi şut: 11Lausanne · Ceza sahası içi şut: 101110Gol beklentisi (xG)FC Sion · Gol beklentisi (xG): 2,1Lausanne · Gol beklentisi (xG): 1,22,11,2KornerFC Sion · Korner: 6Lausanne · Korner: 767PasFC Sion · Pas: 558Lausanne · Pas: 394558394Kaleci kurtarışıFC Sion · Kaleci kurtarışı: 3Lausanne · Kaleci kurtarışı: 131FaulFC Sion · Faul: 10Lausanne · Faul: 181018OfsaytFC Sion · Ofsayt: 1Lausanne · Ofsayt: 010
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 7 sarı kart çıktı. Bu, ortalamanın üzerinde sert bir maç anlamına geliyor. Toplam 10 oyuncu değişikliği yapıldı (FC Sion 5, Lausanne 5); ilk hamle 59. dakikada Lausanne tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 7.9 ile T. Berdayes (FC Sion), 1 gol. En az 45 dakika oynayanların ortalaması FC Sion için 6,8, Lausanne için 6,4 — FC Sion kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.8 ile E. Molébé'a (Lausanne) verildi.

FC SionLausanneT. BerdayesT. Berdayes: 7.9 puan, 80 dk7.9A. KabacalmanA. Kabacalman: 7.3 puan, 85 dk7.3É. YoutéÉ. Youté: 7.1 puan, 90 dk7.1A. RacioppiA. Racioppi: 7.1 puan, 90 dk7.1J. KronigJ. Kronig: 7.0 puan, 90 dk7.0I. ChouarefI. Chouaref: 6.9 puan, 90 dk6.9K. SowK. Sow: 6.8 puan, 90 dk6.8K. HajriziK. Hajrizi: 6.8 puan, 90 dk6.8M. PoatyM. Poaty: 6.7 puan, 90 dk6.7R. NivokaziR. Nivokazi: 6.7 puan, 24 dk6.7N. Butler-OyedejiN. Butler-Oyedeji: 6.6 puan, 59 dk6.6O. CustodioO. Custodio: 6.6 puan, 31 dk6.6
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
FC Sion
T. Berdayes ⚽80'7.9A. Kabacalman85'7.3A. Racioppi90'7.1J. Kronig90'7.0J. Lukembila10'7.0
Lausanne
É. Youté90'7.1S. Traore19'6.9K. Sow90'6.8M. Poaty90'6.7N. Butler-Oyedeji59'6.6

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 9 karşılaşmada FC Sion 4, Lausanne 3 galibiyet almış, 2 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 2,4 gol atılmıştı. Bu sonuçla FC Sion rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; gol sayısı rekabetin ortalamasının altında kaldı.

FC Sion galibiyeti: 5 (%50)Beraberlik: 2 (%20)Lausanne galibiyeti: 3 (%30)10maçFC Sion galibiyeti5%50Beraberlik2%20Lausanne galibiyeti3%30
Son 10 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · FC Sion · Lausanne · 25.10.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

📱SkorMerkez uygulamasını indirReklamsız, bahissiz canlı skor · gol ve maç başı bildirimi · AndroidGoogle Play ▶⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç