📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

ST Mirren 0-2 Rangers: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 7 Kasım 2026 · Premiership
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
0-2Maç sonucu
0-1İlk yarı
%55 – %45Topla oynama
1,1 – 3,4Gol beklentisi (xG)
4 – 7İsabetli şut
5🟨 0🟥Kartlar

7 Kasım 2026 tarihinde The SMiSA Stadium'de oynanan Premiership 13. hafta maçında ST Mirren ile Rangers karşı karşıya geldi; maç 0-2 bitti ve Rangers kazandı. İlk yarı 0-1 tamamlandı. ST Mirren 3-4-3 (Craig McLeish), Rangers 4-4-2 (D. McInnes) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

ST MirrenRangers0120'15'30'45'60'75'90'devre18' Ryan Naderi (Rangers)61' Dan Neil (Rangers)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

18. dakikada Ryan Naderi penaltıdan skoru 0-1 yaptı; bu golden sonra Rangers üstünlüğü bir daha kaybetmedi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada ST Mirren %55, Rangers %45 paya sahipti; şutlarda tablo 11-17, isabetli şutlarda 4-7, ceza sahası içinden 7-13 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,1 – 3,4: pozisyon kalitesine göre Rangers daha net fırsatlar üretti ve sonuç bunu doğruladı. Beklenenden az gol atıldı: kaleciler ve savunma blokları öne çıktı. Korner 7-4, faul 16-22; kaleci kurtarışları 5-4, ofsayt 2-0. ST Mirren 474 pas denedi, Rangers 395 pas; ST Mirren oyunu daha çok elinde tuttu ama topa daha çok sahip olan taraf maçı kazanamadı.

ST MirrenRangersTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerKurtarışST Mirren · Topla oynama: 55ST Mirren · Şut: 11ST Mirren · İsabetli şut: 4ST Mirren · Korner: 7ST Mirren · Kurtarış: 5Rangers · Topla oynama: 45Rangers · Şut: 17Rangers · İsabetli şut: 7Rangers · Korner: 4Rangers · Kurtarış: 4
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
ST MirrenRangersTopla oynama %ST Mirren · Topla oynama %: 55Rangers · Topla oynama %: 455545ŞutST Mirren · Şut: 11Rangers · Şut: 171117İsabetli şutST Mirren · İsabetli şut: 4Rangers · İsabetli şut: 747Ceza sahası içi şutST Mirren · Ceza sahası içi şut: 7Rangers · Ceza sahası içi şut: 13713Gol beklentisi (xG)ST Mirren · Gol beklentisi (xG): 1,1Rangers · Gol beklentisi (xG): 3,41,13,4KornerST Mirren · Korner: 7Rangers · Korner: 474PasST Mirren · Pas: 474Rangers · Pas: 395474395Kaleci kurtarışıST Mirren · Kaleci kurtarışı: 5Rangers · Kaleci kurtarışı: 454FaulST Mirren · Faul: 16Rangers · Faul: 221622OfsaytST Mirren · Ofsayt: 2Rangers · Ofsayt: 020
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 5 sarı kart çıktı. Kart sayısı bir maç için olağan seviyedeydi. Toplam 9 oyuncu değişikliği yapıldı (ST Mirren 4, Rangers 5); ilk hamle 64. dakikada ST Mirren tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.0 ile D. Neil (Rangers), 1 gol. En az 45 dakika oynayanların ortalaması ST Mirren için 6,5, Rangers için 6,9 — Rangers kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.7 ile C. Ramsay'a (ST Mirren) verildi.

ST MirrenRangersD. NeilD. Neil: 8.0 puan, 87 dk8.0O. MakhanyaO. Makhanya: 7.3 puan, 90 dk7.3N. RaskinN. Raskin: 7.2 puan, 90 dk7.2Minsu KimMinsu Kim: 7.0 puan, 74 dk7.0I. PandurI. Pandur: 7.0 puan, 90 dk7.0D. JohnD. John: 7.0 puan, 90 dk7.0E. FernandezE. Fernandez: 6.9 puan, 90 dk6.9R. NaderiR. Naderi: 6.9 puan, 90 dk6.9Louis JacksonLouis Jackson: 6.9 puan, 90 dk6.9Ismeal KabiaIsmeal Kabia: 6.8 puan, 90 dk6.8J. YoungJ. Young: 6.7 puan, 64 dk6.7J. ChapmanJ. Chapman: 6.6 puan, 90 dk6.6
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
ST Mirren
D. John90'7.0Louis Jackson90'6.9Ismeal Kabia90'6.8J. Young64'6.7J. Chapman90'6.6
Rangers
D. Neil ⚽87'8.0O. Makhanya90'7.3N. Raskin90'7.2Minsu Kim74'7.0I. Pandur90'7.0

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 9 karşılaşmada ST Mirren 2, Rangers 5 galibiyet almış, 2 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 2,8 gol atılmıştı. Bu sonuçla Rangers rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; gol sayısı rekabetin ortalamasının altında kaldı.

ST Mirren galibiyeti: 2 (%20)Beraberlik: 2 (%20)Rangers galibiyeti: 6 (%60)10maçST Mirren galibiyeti2%20Beraberlik2%20Rangers galibiyeti6%60
Son 10 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · ST Mirren · Rangers · 07.11.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

📱SkorMerkez uygulamasını indirReklamsız, bahissiz canlı skor · gol ve maç başı bildirimi · AndroidGoogle Play ▶⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç