📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Nottingham Forest 3-1 Manchester City: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 7 Kasım 2026 · Premier League
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
3-1Maç sonucu
2-0İlk yarı
%22 – %78Topla oynama
1,1 – 1,8Gol beklentisi (xG)
5 – 4İsabetli şut
4🟨 0🟥Kartlar

7 Kasım 2026 tarihinde City Ground'de oynanan Premier League 10. hafta maçında Nottingham Forest ile Manchester City karşı karşıya geldi; maç 3-1 bitti ve Nottingham Forest kazandı. İlk yarı 2-0 tamamlandı; maçı Samuel Barrott yönetti. Nottingham Forest 3-4-2-1 (O. Glasner), Manchester City 4-2-3-1 (E. Maresca) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Nottingham ForestManchester City01230'15'30'45'60'75'90'devre6' Jair Cunha (Nottingham Forest)18' Liam Delap (Nottingham Forest)73' Liam Delap (Nottingham Forest)52' Rayan Cherki (Manchester City)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

6. dakikada Jair Cunha skoru 1-0 yaptı; bu golden sonra Nottingham Forest üstünlüğü bir daha kaybetmedi. Erken gelen bu gol, maçın geri kalanının senaryosunu belirledi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Nottingham Forest %22, Manchester City %78 paya sahipti; şutlarda tablo 11-12, isabetli şutlarda 5-4, ceza sahası içinden 7-10 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,1 – 1,8: pozisyon kalitesine göre Manchester City daha net fırsatlar üretti, ancak maçı Nottingham Forest kazandı — sonuç pozisyon üretimiyle örtüşmedi. Atılan gol sayısı beklenenin belirgin üstünde: bitiricilik ve kaleci hataları belirleyici oldu. Korner 3-7, faul 13-7; kaleci kurtarışları 2-2, ofsayt 2-0. Nottingham Forest 208 pas denedi, Manchester City 771 pas; Manchester City oyunu daha çok elinde tuttu ama topa daha çok sahip olan taraf maçı kazanamadı.

Nottingham ForestManchester CityTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerKurtarışNottingham Forest · Topla oynama: 22Nottingham Forest · Şut: 11Nottingham Forest · İsabetli şut: 5Nottingham Forest · Korner: 3Nottingham Forest · Kurtarış: 2Manchester City · Topla oynama: 78Manchester City · Şut: 12Manchester City · İsabetli şut: 4Manchester City · Korner: 7Manchester City · Kurtarış: 2
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Nottingham ForestManchester CityTopla oynama %Nottingham Forest · Topla oynama %: 22Manchester City · Topla oynama %: 782278ŞutNottingham Forest · Şut: 11Manchester City · Şut: 121112İsabetli şutNottingham Forest · İsabetli şut: 5Manchester City · İsabetli şut: 454Ceza sahası içi şutNottingham Forest · Ceza sahası içi şut: 7Manchester City · Ceza sahası içi şut: 10710Gol beklentisi (xG)Nottingham Forest · Gol beklentisi (xG): 1,1Manchester City · Gol beklentisi (xG): 1,81,11,8KornerNottingham Forest · Korner: 3Manchester City · Korner: 737PasNottingham Forest · Pas: 208Manchester City · Pas: 771208771Kaleci kurtarışıNottingham Forest · Kaleci kurtarışı: 2Manchester City · Kaleci kurtarışı: 222FaulNottingham Forest · Faul: 13Manchester City · Faul: 7137OfsaytNottingham Forest · Ofsayt: 2Manchester City · Ofsayt: 020
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 4 sarı kart çıktı. Kart sayısı bir maç için olağan seviyedeydi. Toplam 7 oyuncu değişikliği yapıldı (Nottingham Forest 4, Manchester City 3); ilk hamle 45. dakikada Manchester City tarafından geldi — devre arasından önce yapılan değişiklik, planın erken bozulduğunu gösterir.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.7 ile L. Delap (Nottingham Forest), 2 gol. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Nottingham Forest için 6,8, Manchester City için 6,3 — Nottingham Forest kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.6 ile J. Doku'a (Manchester City) verildi.

Nottingham ForestManchester CityL. DelapL. Delap: 8.7 puan, 87 dk8.7M. Gibbs-WhiteM. Gibbs-White: 7.3 puan, 90 dk7.3R. CherkiR. Cherki: 7.2 puan, 90 dk7.2Matheus NunesMatheus Nunes: 7.1 puan, 45 dk7.1X. SchlagerX. Schlager: 7.0 puan, 90 dk7.0MurilloMurillo: 6.9 puan, 90 dk6.9JairJair: 6.8 puan, 90 dk6.8N. WilliamsN. Williams: 6.7 puan, 90 dk6.7M. GuéhiM. Guéhi: 6.7 puan, 45 dk6.7J. McAteeJ. McAtee: 6.6 puan, 65 dk6.6A. KhusanovA. Khusanov: 6.6 puan, 90 dk6.6E. AndersonE. Anderson: 6.6 puan, 90 dk6.6
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Nottingham Forest
L. Delap ⚽87'8.7M. Gibbs-White 🅰️90'7.3X. Schlager 🅰️90'7.0Murillo90'6.9Jair ⚽90'6.8
Manchester City
R. Cherki ⚽90'7.2Matheus Nunes45'7.1M. Guéhi45'6.7A. Khusanov90'6.6E. Anderson90'6.6

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 9 karşılaşmada Nottingham Forest 1, Manchester City 6 galibiyet almış, 2 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 2,8 gol atılmıştı. Bu sonuçla Nottingham Forest rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; maç, rekabetin gol ortalamasının üzerinde bir skor üretti.

Nottingham Forest galibiyeti: 2 (%20)Beraberlik: 2 (%20)Manchester City galibiyeti: 6 (%60)10maçNottingham Forest galibiy…2%20Beraberlik2%20Manchester City galibiyeti6%60
Son 10 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →

Puan tablosu: Maçın ardından Nottingham Forest 16. sırada 9 puanla, Manchester City 3. sırada 21 puanla yer alıyor (Premier League puan durumu).

📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Nottingham Forest · Manchester City · 07.11.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

📱SkorMerkez uygulamasını indirReklamsız, bahissiz canlı skor · gol ve maç başı bildirimi · AndroidGoogle Play ▶⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç