📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Benfica 1-0 Alverca: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 2 Kasım 2026 · Primeira Liga
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
1-0Maç sonucu
0-0İlk yarı
%65 – %35Topla oynama
1,7 – 0,6Gol beklentisi (xG)
4 – 4İsabetli şut
4🟨 0🟥Kartlar

2 Kasım 2026 tarihinde Estádio da Luz'de oynanan Primeira Liga 10. hafta maçında Benfica ile Alverca karşı karşıya geldi; maç 1-0 bitti ve Benfica kazandı. İlk yarı 0-0 tamamlandı; maçı Bruno Pires Costa yönetti. Benfica 4-2-3-1 (Marco Silva), Alverca 3-4-3 (Sérgio Ferreira) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

BenficaAlverca010'15'30'45'60'75'90'devre51' Vangelis Pavlidis (Benfica)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

51. dakikada Vangelis Pavlidis penaltıdan skoru 1-0 yaptı; bu golden sonra Benfica üstünlüğü bir daha kaybetmedi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Benfica %65, Alverca %35 paya sahipti; şutlarda tablo 13-8, isabetli şutlarda 4-4, ceza sahası içinden 9-4 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,7 – 0,6: pozisyon kalitesine göre Benfica daha net fırsatlar üretti ve sonuç bunu doğruladı. Beklenenden az gol atıldı: kaleciler ve savunma blokları öne çıktı. Korner 8-5, faul 11-15; kaleci kurtarışları 4-3, ofsayt 2-2. Benfica 581 pas denedi, Alverca 303 pas; Benfica oyunu daha çok elinde tuttu.

BenficaAlvercaTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerKurtarışBenfica · Topla oynama: 65Benfica · Şut: 13Benfica · İsabetli şut: 4Benfica · Korner: 8Benfica · Kurtarış: 4Alverca · Topla oynama: 35Alverca · Şut: 8Alverca · İsabetli şut: 4Alverca · Korner: 5Alverca · Kurtarış: 3
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
BenficaAlvercaTopla oynama %Benfica · Topla oynama %: 65Alverca · Topla oynama %: 356535ŞutBenfica · Şut: 13Alverca · Şut: 8138İsabetli şutBenfica · İsabetli şut: 4Alverca · İsabetli şut: 444Ceza sahası içi şutBenfica · Ceza sahası içi şut: 9Alverca · Ceza sahası içi şut: 494Gol beklentisi (xG)Benfica · Gol beklentisi (xG): 1,7Alverca · Gol beklentisi (xG): 0,61,70,6KornerBenfica · Korner: 8Alverca · Korner: 585PasBenfica · Pas: 581Alverca · Pas: 303581303Kaleci kurtarışıBenfica · Kaleci kurtarışı: 4Alverca · Kaleci kurtarışı: 343FaulBenfica · Faul: 11Alverca · Faul: 151115OfsaytBenfica · Ofsayt: 2Alverca · Ofsayt: 222
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 4 sarı kart çıktı. Kart sayısı bir maç için olağan seviyedeydi. Toplam 10 oyuncu değişikliği yapıldı (Benfica 5, Alverca 5); ilk hamle 45. dakikada Benfica tarafından geldi — devre arasından önce yapılan değişiklik, planın erken bozulduğunu gösterir.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.0 ile Samuel Soares (Benfica). En az 45 dakika oynayanların ortalaması Benfica için 7, Alverca için 6,2 — Benfica kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.7 ile Zoubdi'a (Alverca) verildi.

BenficaAlvercaSamuel SoaresSamuel Soares: 8.0 puan, 90 dk8.0V. PavlidisV. Pavlidis: 7.8 puan, 89 dk7.8S. DahlS. Dahl: 7.2 puan, 90 dk7.2Tomás AraújoTomás Araújo: 7.1 puan, 90 dk7.1João PalhinhaJoão Palhinha: 7.0 puan, 89 dk7.0A. BahA. Bah: 6.9 puan, 90 dk6.9C. EcheverriC. Echeverri: 6.9 puan, 45 dk6.9F. AursnesF. Aursnes: 6.8 puan, 90 dk6.8Matheus FrançaMatheus França: 6.8 puan, 31 dk6.8Matheus MendesMatheus Mendes: 6.7 puan, 90 dk6.7D. LukebakioD. Lukebakio: 6.7 puan, 69 dk6.7ChiquinhoChiquinho: 6.6 puan, 90 dk6.6
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Benfica
Samuel Soares90'8.0V. Pavlidis ⚽89'7.8S. Dahl90'7.2Tomás Araújo90'7.1João Palhinha89'7.0
Alverca
Matheus França31'6.8Matheus Mendes90'6.7Chiquinho90'6.6D. Gui90'6.5Francisco Chissumba59'6.5
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Benfica · Alverca · 02.11.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

📱SkorMerkez uygulamasını indirReklamsız, bahissiz canlı skor · gol ve maç başı bildirimi · AndroidGoogle Play ▶⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç