📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Ümraniyespor 2-1 Kayserispor: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 8 Kasım 2026 · 1. Lig
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
2-1Maç sonucu
1-0İlk yarı
%44 – %56Topla oynama
1,5 – 2,9Gol beklentisi (xG)
3 – 6İsabetli şut
7🟨 0🟥Kartlar

8 Kasım 2026 tarihinde Ümraniye Belediyesi Sehir Stadi'de oynanan 1. Lig 14. hafta maçında Ümraniyespor ile Kayserispor karşı karşıya geldi; maç 2-1 bitti ve Ümraniyespor kazandı. İlk yarı 1-0 tamamlandı; maçı Copur Muhammet Alperen yönetti. Ümraniyespor 4-4-2 (T. Albayrak), Kayserispor 4-3-3 (A. Gerin) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

ÜmraniyesporKayserispor0120'15'30'45'60'75'90'devre40' Tomislav Glumac (Ümraniyespor)74' Cebio Soukou (Ümraniyespor)90.4' Florent Hasani (Kayserispor)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

40. dakikada Tomislav Glumac skoru 1-0 yaptı; bu golden sonra Ümraniyespor üstünlüğü bir daha kaybetmedi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Ümraniyespor %44, Kayserispor %56 paya sahipti; şutlarda tablo 10-13, isabetli şutlarda 3-6, ceza sahası içinden 6-10 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,5 – 2,9: pozisyon kalitesine göre Kayserispor daha net fırsatlar üretti, ancak maçı Ümraniyespor kazandı — sonuç pozisyon üretimiyle örtüşmedi. Beklenenden az gol atıldı: kaleciler ve savunma blokları öne çıktı. Korner 4-3, faul 16-22; kaleci kurtarışları 4-1, ofsayt 2-1. Ümraniyespor 369 pas denedi, Kayserispor 478 pas; Kayserispor oyunu daha çok elinde tuttu ama topa daha çok sahip olan taraf maçı kazanamadı.

ÜmraniyesporKayserisporTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerKurtarışÜmraniyespor · Topla oynama: 44Ümraniyespor · Şut: 10Ümraniyespor · İsabetli şut: 3Ümraniyespor · Korner: 4Ümraniyespor · Kurtarış: 4Kayserispor · Topla oynama: 56Kayserispor · Şut: 13Kayserispor · İsabetli şut: 6Kayserispor · Korner: 3Kayserispor · Kurtarış: 1
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
ÜmraniyesporKayserisporTopla oynama %Ümraniyespor · Topla oynama %: 44Kayserispor · Topla oynama %: 564456ŞutÜmraniyespor · Şut: 10Kayserispor · Şut: 131013İsabetli şutÜmraniyespor · İsabetli şut: 3Kayserispor · İsabetli şut: 636Ceza sahası içi şutÜmraniyespor · Ceza sahası içi şut: 6Kayserispor · Ceza sahası içi şut: 10610Gol beklentisi (xG)Ümraniyespor · Gol beklentisi (xG): 1,5Kayserispor · Gol beklentisi (xG): 2,91,52,9KornerÜmraniyespor · Korner: 4Kayserispor · Korner: 343PasÜmraniyespor · Pas: 369Kayserispor · Pas: 478369478Kaleci kurtarışıÜmraniyespor · Kaleci kurtarışı: 4Kayserispor · Kaleci kurtarışı: 141FaulÜmraniyespor · Faul: 16Kayserispor · Faul: 221622OfsaytÜmraniyespor · Ofsayt: 2Kayserispor · Ofsayt: 121
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 7 sarı kart çıktı. Bu, ortalamanın üzerinde sert bir maç anlamına geliyor. Toplam 9 oyuncu değişikliği yapıldı (Ümraniyespor 4, Kayserispor 5); ilk hamle 45. dakikada Kayserispor tarafından geldi — devre arasından önce yapılan değişiklik, planın erken bozulduğunu gösterir.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 7.5 ile C. Topaloğlu (Ümraniyespor). En az 45 dakika oynayanların ortalaması Ümraniyespor için 6,6, Kayserispor için 6,3 — Ümraniyespor kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.8 ile G. Değirmenci'a (Kayserispor) verildi.

ÜmraniyesporKayserisporC. TopaloğluC. Topaloğlu: 7.5 puan, 90 dk7.5T. GlumacT. Glumac: 7.4 puan, 90 dk7.4C. SoukouC. Soukou: 7.3 puan, 87 dk7.3F. HasaniF. Hasani: 7.2 puan, 90 dk7.2Álex BlancoÁlex Blanco: 6.8 puan, 89 dk6.8S. GöksuS. Göksu: 6.7 puan, 90 dk6.7T. TaşçıT. Taşçı: 6.6 puan, 32 dk6.6M. UçarM. Uçar: 6.6 puan, 45 dk6.6C. ŞenC. Şen: 6.5 puan, 45 dk6.5J. TabidzeJ. Tabidze: 6.5 puan, 90 dk6.5Toheeb KosokoToheeb Kosoko: 6.5 puan, 58 dk6.5D. MorenoD. Moreno: 6.4 puan, 90 dk6.4
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Ümraniyespor
C. Topaloğlu90'7.5T. Glumac ⚽90'7.4C. Soukou ⚽87'7.3Álex Blanco 🅰️89'6.8S. Göksu90'6.7
Kayserispor
F. Hasani ⚽90'7.2M. Uçar45'6.6C. Şen45'6.5J. Tabidze90'6.5D. Moreno90'6.4

Puan tablosu: Maçın ardından Ümraniyespor 12. sırada 17 puanla, Kayserispor 2. sırada 30 puanla yer alıyor (1. Lig puan durumu).

📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Ümraniyespor · Kayserispor · 08.11.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

📱SkorMerkez uygulamasını indirReklamsız, bahissiz canlı skor · gol ve maç başı bildirimi · AndroidGoogle Play ▶⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç