📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Al-Gharafa 2-1 Al Shahaniya: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 21 Ağustos 2026 · Stars League
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
2-1Maç sonucu
1-1İlk yarı
%54 – %46Topla oynama
21 – 14Şut
8 – 6İsabetli şut
4🟨 0🟥Kartlar

21 Ağustos 2026 tarihinde Al Gharafa Stadium'de oynanan Stars League 1. hafta maçında Al-Gharafa ile Al Shahaniya karşı karşıya geldi; maç 2-1 bitti ve Al-Gharafa kazandı. İlk yarı 1-1 tamamlandı; maçı M. N. Ahmed yönetti. Al-Gharafa 4-3-3 (Pedro Martins), Al Shahaniya 4-2-3-1 (Younes Ali) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Al-GharafaAl Shahaniya0120'15'30'45'60'75'90'devre23' F. Magri (Al-Gharafa)90' F. Magri (Al-Gharafa)45' F. Antonucci (Al Shahaniya)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

90. dakikada F. Magri skoru 2-1 yaptı; bu golden sonra Al-Gharafa üstünlüğü bir daha kaybetmedi. Golün 85. dakikadan sonra gelmesi maçı son ana kadar açık tuttu.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Al-Gharafa %54, Al Shahaniya %46 paya sahipti; şutlarda tablo 21-14, isabetli şutlarda 8-6, ceza sahası içinden 12-9 şeklindeydi. Korner 5-3, faul 11-12; kaleci kurtarışları 5-6, ofsayt 1-6. Al-Gharafa 497 pas denedi (%87 isabet), Al Shahaniya 416 pas (%84 isabet); Al-Gharafa oyunu daha çok elinde tuttu.

Al-GharafaAl ShahaniyaTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerPas isabetiKurtarışAl-Gharafa · Topla oynama: 54Al-Gharafa · Şut: 21Al-Gharafa · İsabetli şut: 8Al-Gharafa · Korner: 5Al-Gharafa · Pas isabeti: 87Al-Gharafa · Kurtarış: 5Al Shahaniya · Topla oynama: 46Al Shahaniya · Şut: 14Al Shahaniya · İsabetli şut: 6Al Shahaniya · Korner: 3Al Shahaniya · Pas isabeti: 84Al Shahaniya · Kurtarış: 6
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Al-GharafaAl ShahaniyaTopla oynama %Al-Gharafa · Topla oynama %: 54Al Shahaniya · Topla oynama %: 465446ŞutAl-Gharafa · Şut: 21Al Shahaniya · Şut: 142114İsabetli şutAl-Gharafa · İsabetli şut: 8Al Shahaniya · İsabetli şut: 686Ceza sahası içi şutAl-Gharafa · Ceza sahası içi şut: 12Al Shahaniya · Ceza sahası içi şut: 9129KornerAl-Gharafa · Korner: 5Al Shahaniya · Korner: 353PasAl-Gharafa · Pas: 497Al Shahaniya · Pas: 416497416Pas isabeti %Al-Gharafa · Pas isabeti %: 87Al Shahaniya · Pas isabeti %: 848784Kaleci kurtarışıAl-Gharafa · Kaleci kurtarışı: 5Al Shahaniya · Kaleci kurtarışı: 656FaulAl-Gharafa · Faul: 11Al Shahaniya · Faul: 121112OfsaytAl-Gharafa · Ofsayt: 1Al Shahaniya · Ofsayt: 616
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 4 sarı kart çıktı. Kart sayısı bir maç için olağan seviyedeydi. Toplam 6 oyuncu değişikliği yapıldı (Al-Gharafa 2, Al Shahaniya 4); ilk hamle 46. dakikada Al Shahaniya tarafından geldi.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 8.4 ile F. Magri (Al-Gharafa), 2 gol. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Al-Gharafa için 7, Al Shahaniya için 6,5 — Al-Gharafa kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.8 ile Yousef Hani Ballan'a (Al Shahaniya) verildi.

Al-GharafaAl ShahaniyaF. MagriF. Magri: 8.4 puan, 90 dk8.4Y. BrahimiY. Brahimi: 7.7 puan, 89 dk7.7F. AntonucciF. Antonucci: 7.4 puan, 83 dk7.4F. DíazF. Díaz: 7.3 puan, 90 dk7.3Amro Abdelfatah Ali S…Amro Abdelfatah Ali Surag: 7.2 puan, 90 dk7.2Mohamed SuragMohamed Surag: 7.2 puan, 76 dk7.2F. ComanF. Coman: 7.1 puan, 90 dk7.1S. SanoS. Sano: 7.0 puan, 90 dk7.0Jawad El JemiliJawad El Jemili: 7.0 puan, 89 dk7.0F. SassiF. Sassi: 6.7 puan, 90 dk6.7I. DialloI. Diallo: 6.6 puan, 45 dk6.6Abdulla Al SulaitiAbdulla Al Sulaiti: 6.6 puan, 90 dk6.6
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Al-Gharafa
F. Magri ⚽90'8.4Y. Brahimi89'7.7F. Díaz 🅰️90'7.3Amro Abdelfatah Ali Surag90'7.2F. Coman 🅰️90'7.1
Al Shahaniya
F. Antonucci ⚽83'7.4Mohamed Surag76'7.2Jawad El Jemili89'7.0I. Diallo45'6.6Abdulla Al Sulaiti90'6.6

🔁 Rekabetin içinde bu maç

Bu maçtan önceki son 9 karşılaşmada Al-Gharafa 3, Al Shahaniya 3 galibiyet almış, 3 maç berabere bitmişti; o maçlarda ortalama 3,7 gol atılmıştı. Bu sonuçla Al-Gharafa rekabetteki galibiyet sayısını artırdı; gol sayısı rekabetin ortalamasının altında kaldı.

Al-Gharafa galibiyeti: 4 (%40)Beraberlik: 3 (%30)Al Shahaniya galibiyeti: 3 (%30)10maçAl-Gharafa galibiyeti4%40Beraberlik3%30Al Shahaniya galibiyeti3%30
Son 10 karşılaşma — bu maç dâhil
💡 Bu ne demek? Bu maç dâhil son karşılaşmaların sonuç dağılımı. Tek bir maçı değil, rekabetin genel eğilimini anlatır. Sözlük →
📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Al-Gharafa · Al Shahaniya · 21.08.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç