📊 SkorMerkez Analiz · Maç Analizi

Sturm Graz 1-0 Marseille: Sayılarla Maç Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · 22 Ekim 2026 · UEFA Europa League
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
1-0Maç sonucu
1-0İlk yarı
%29 – %71Topla oynama
1,9 – 0,8Gol beklentisi (xG)
5 – 1İsabetli şut
6🟨 0🟥Kartlar

22 Ekim 2026 tarihinde Stadion Graz-Liebenau'de oynanan UEFA Europa League League Stage - 3 maçında Sturm Graz ile Marseille karşı karşıya geldi; maç 1-0 bitti ve Sturm Graz kazandı. İlk yarı 1-0 tamamlandı; maçı Nenad Minakovic yönetti. Sturm Graz 3-4-1-2 (F. Ingolitsch), Marseille 4-2-3-1 (Bruno Genesio) dizilişiyle sahaya çıktı. Aşağıda maçın dönüm noktası, sayısal karşılaştırması, skor grafiği ve oyuncu notları yer alıyor.

⚽ Gol hikâyesi

Sturm GrazMarseille010'15'30'45'60'75'90'devre13' Oumar Diakité (Sturm Graz)
Skor grafiği — her basamak bir gol; kırmızı kare kırmızı kart
💡 Bu ne demek? Yatay eksen dakika, dikey eksen gol sayısı. Her basamak bir gol; hangi çizgi üstteyse o takım öndedir. Çizgilerin kesiştiği yerler skorun eşitlendiği anlardır. Kırmızı kare: kırmızı kart. Sözlük →

🔑 Dönüm noktası

13. dakikada Oumar Diakité skoru 1-0 yaptı; bu golden sonra Sturm Graz üstünlüğü bir daha kaybetmedi. Erken gelen bu gol, maçın geri kalanının senaryosunu belirledi.

📊 Sayılarla maç

Topla oynamada Sturm Graz %29, Marseille %71 paya sahipti; şutlarda tablo 13-14, isabetli şutlarda 5-1, ceza sahası içinden 6-8 şeklindeydi. Gol beklentisi (xG) verisi 1,9 – 0,8: pozisyon kalitesine göre Sturm Graz daha net fırsatlar üretti ve sonuç bunu doğruladı. Beklenenden az gol atıldı: kaleciler ve savunma blokları öne çıktı. Korner 2-4, faul 23-9; kaleci kurtarışları 1-4, ofsayt 3-1. Sturm Graz 273 pas denedi, Marseille 677 pas; Marseille oyunu daha çok elinde tuttu ama topa daha çok sahip olan taraf maçı kazanamadı.

Sturm GrazMarseilleTopla oynamaŞutİsabetli şutKornerKurtarışSturm Graz · Topla oynama: 29Sturm Graz · Şut: 13Sturm Graz · İsabetli şut: 5Sturm Graz · Korner: 2Sturm Graz · Kurtarış: 1Marseille · Topla oynama: 71Marseille · Şut: 14Marseille · İsabetli şut: 1Marseille · Korner: 4Marseille · Kurtarış: 4
📊 Maç İstatistiği — altı istatistik tek grafikte; geniş alan = o alanda üstünlük
💡 Bu ne demek? Altı istatistik tek şekilde. Hangi takımın alanı büyükse o takım o alanlarda üstündü. Her köşe iki takımın toplamına göre ölçeklendiği için farklı istatistikler yan yana okunabilir. Neyi göstermez: gol ve sonucu; sadece oyunun nasıl aktığını. Sözlük →
Sturm GrazMarseilleTopla oynama %Sturm Graz · Topla oynama %: 29Marseille · Topla oynama %: 712971ŞutSturm Graz · Şut: 13Marseille · Şut: 141314İsabetli şutSturm Graz · İsabetli şut: 5Marseille · İsabetli şut: 151Ceza sahası içi şutSturm Graz · Ceza sahası içi şut: 6Marseille · Ceza sahası içi şut: 868Gol beklentisi (xG)Sturm Graz · Gol beklentisi (xG): 1,9Marseille · Gol beklentisi (xG): 0,81,90,8KornerSturm Graz · Korner: 2Marseille · Korner: 424PasSturm Graz · Pas: 273Marseille · Pas: 677273677Kaleci kurtarışıSturm Graz · Kaleci kurtarışı: 1Marseille · Kaleci kurtarışı: 414FaulSturm Graz · Faul: 23Marseille · Faul: 9239OfsaytSturm Graz · Ofsayt: 3Marseille · Ofsayt: 131
İstatistik karşılaştırması — çubuk uzunluğu üstünlüğü gösterir
💡 Bu ne demek? Sol çubuklar ev sahibi, sağ çubuklar deplasman. 'Gol beklentisi (xG)' pozisyon kalitesi, 'isabetli şut' kaleyi bulan şut, 'topla oynama' topun kimde kaldığı demektir. Sayıların hepsi lisanslı veri sağlayıcının maç içi kayıtlarından gelir. Sözlük →

Disiplin ve hamleler: Maçta 6 sarı kart çıktı. Bu, ortalamanın üzerinde sert bir maç anlamına geliyor. Toplam 8 oyuncu değişikliği yapıldı (Sturm Graz 3, Marseille 5); ilk hamle 45. dakikada Marseille tarafından geldi — devre arasından önce yapılan değişiklik, planın erken bozulduğunu gösterir.

📝 Oyuncu notları

Maçın en yüksek puanlı oyuncusu 7.6 ile O. Diakité (Sturm Graz), 1 gol. En az 45 dakika oynayanların ortalaması Sturm Graz için 6,8, Marseille için 6,5 — Sturm Graz kadro olarak daha iyi bir maç çıkardı. Sahada en az 60 dakika kalanlar arasında en düşük not 5.9 ile K. Abdallah'a (Marseille) verildi.

Sturm GrazMarseilleO. DiakitéO. Diakité: 7.6 puan, 45 dk7.6Luca WeinhandlLuca Weinhandl: 7.4 puan, 90 dk7.4J. de LangeJ. de Lange: 7.3 puan, 90 dk7.3U. GarciaU. Garcia: 7.3 puan, 90 dk7.3J. QuarshieJ. Quarshie: 7.2 puan, 90 dk7.2P. HøjbjergP. Højbjerg: 7.0 puan, 25 dk7.0N. AguerdN. Aguerd: 7.0 puan, 65 dk7.0V. MatoshiV. Matoshi: 6.9 puan, 89 dk6.9C. Egan-RileyC. Egan-Riley: 6.8 puan, 25 dk6.8P. KollerP. Koller: 6.8 puan, 90 dk6.8A. MalicA. Malic: 6.7 puan, 90 dk6.7H. AbdelliH. Abdelli: 6.7 puan, 45 dk6.7
Oyuncu puanları — en az 20 dakika oynayan ilk 12
💡 Bu ne demek? Sağlayıcının 1-10 arası maç puanı: şut, pas, ikili mücadele, hata gibi yüzlerce olayın ağırlıklı toplamı. 6,5 ortalama; 8 ve üstü maçın en iyileri. Çubuğun rengi oyuncunun takımını gösterir. Sözlük →
Sturm Graz
O. Diakité ⚽45'7.6Luca Weinhandl 🅰️90'7.4J. Quarshie90'7.2A. Vallci3'7.0V. Matoshi89'6.9
Marseille
J. de Lange90'7.3U. Garcia90'7.3P. Højbjerg25'7.0N. Aguerd65'7.0C. Egan-Riley25'6.8

Puan tablosu: Maçın ardından Sturm Graz 24. sırada 4 puanla, Marseille 31. sırada 3 puanla yer alıyor (UEFA Europa League puan durumu).

📌 Maç sayfası (kadrolar, olaylar) · Sturm Graz · Marseille · 22.10.2026 günün maçları · Tüm analizler
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Veriler lisanslı sağlayıcıdan; metin ve grafikler SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu verilerden otomatik üretilir. Oyuncu puanları sağlayıcının maç içi değerlendirmesidir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

📱SkorMerkez uygulamasını indirReklamsız, bahissiz canlı skor · gol ve maç başı bildirimi · AndroidGoogle Play ▶⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç