📊 SkorMerkez Analiz · Derbi Analizi

Ajax - PSV Derbisi Sayılarla: Son 20 Maçın Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · Son maç: 5 Eylül 2026 · Güncelleme: 7 Kasım 2026 · Hollanda Klasiği
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
6Ajax galibiyeti
7Beraberlik
7PSV Eindhoven galibiyeti
3,55Maç başı gol
%35Ev sahibi galibiyeti
2Geri dönüş
SonuçlarEv sahibi avantajıİlk yarıSkorlar ve serilerSezon sezonOyun ve dakikalarGolcülerHoca & hakemDramatik derbilerMaç listesi

Ajax - PSV rekabetinin 22 Eylül 2019 ile 5 Eylül 2026 arasında oynanan son 20 resmî maçını sayılarla inceledik. Bu dönemde Ajax 6 galibiyet alırken PSV Eindhoven 7 kez kazandı; 7 maç berabere bitti. Toplam 71 gol atıldı (Ajax 33, PSV Eindhoven 38), maç başına ortalama 3,55 gol düştü. Maçların 15 tanesi Eredivisie, 3 tanesi KNVB Beker, 2 tanesi Super Cup kapsamında oynandı.

🏆 Sonuç dağılımı

Ajax galibiyeti: 6 (%30)Beraberlik: 7 (%35)PSV Eindhoven galibiyeti: 7 (%35)20maçAjax galibiyeti6%30Beraberlik7%35PSV Eindhoven galibiyeti7%35
Sonuç dağılımı — son 20 derbi
💡 Bu ne demek? Halkanın her dilimi bir sonuç türünün payı. Yeşil ve mavi dilimler birbirine yakınsa rekabet dengeli, biri baskınsa o takım bu dönemde üstün demektir. Sözlük →

🏟️ Ev sahibi avantajı var mı?

20 maçın 7'sinde ev sahibi kazandı, 6'sında deplasman takımı galip geldi, 7 maç berabere bitti; yani ev sahibi avantajı neredeyse yok; deplasman takımı sık sık sonuç alıyor. Kendi sahasında Ajax 12 maçta 4 galibiyet, 4 beraberlik, 4 mağlubiyet aldı; PSV Eindhoven ise evinde 8 maçta 3 galibiyet, 3 beraberlik, 2 mağlubiyet yaşadı. Ajax kalesini 3 maçta, PSV Eindhoven 2 maçta gole kapattı.

AjaxPSV EindhovenEvinde galibiyetAjax · Evinde galibiyet: 4PSV Eindhoven · Evinde galibiyet: 343Evinde beraberlikAjax · Evinde beraberlik: 4PSV Eindhoven · Evinde beraberlik: 343Evinde mağlubiyetAjax · Evinde mağlubiyet: 4PSV Eindhoven · Evinde mağlubiyet: 242Deplasmanda galibiyetAjax · Deplasmanda galibiyet: 2PSV Eindhoven · Deplasmanda galibiyet: 424Gol yemeden bitirdiği maçAjax · Gol yemeden bitirdiği maç: 3PSV Eindhoven · Gol yemeden bitirdiği maç: 232
Ev sahibi – deplasman karnesi
💡 Bu ne demek? Her satırda sol çubuk soldaki takımın, sağ çubuk sağdaki takımın sayısı. 'Evinde galibiyet' satırı büyükse takım kendi sahasında güçlü demektir. Neyi göstermez: maçların ne kadar farklı bittiğini. Sözlük →

⏱️ İlk yarı – ikinci yarı

İlk yarı skoru bilinen 20 maçta gollerin 33 tanesi (%46) ilk 45 dakikada, 38 tanesi (%54) ikinci yarıda geldi. Devreye Ajax 8, PSV Eindhoven 7 kez önde girdi; 5 maçta ilk yarı eşit bitti. Devreye önde giren taraf 15 maçın 10'unda galibiyeti korudu, 2 maçta ise geriden gelinip maç çevrildi — geri dönüş nadir ama mümkün.

Ajax devreye önde: 8 (%40)Devre eşit: 5 (%25)PSV Eindhoven devreye önde: 7 (%35)2geri dönüşAjax devreye önde8%40Devre eşit5%25PSV Eindhoven devreye önde7%35
İlk yarı tablosu — ortadaki sayı: ilk yarıyı önde bitirip kaybedilen maç
💡 Bu ne demek? İlk 45 dakika bitiminde kimin önde olduğunun dağılımı. Ortadaki sayı 'geri dönüş': ilk yarıyı önde kapatıp maçı kaybetme sayısı. Bu sayı yüksekse derbide ilk yarı skoru güvenilir bir işaret değildir. Sözlük →

🔢 Skorlar, seriler ve farklar

En sık görülen sonuç (Ajax açısından) 1-1, 4 kez; onu 2-2 (3 kez) izliyor. 6 maç tek golle sonuçlandı, 15 maçta iki takım da gol buldu, 14 maçta üç ve üzeri gol atıldı, 0 maç golsüz bitti. Dönemin en farklı sonucu Ajax 5-0 PSV Eindhoven (24.10.2021).

PSV Eindhoven son 3 derbide yenilmedi. Son derbi 05.09.2026 tarihinde PSV Eindhoven lehine 3-1 skorla bitti. Bu 20 maçlık dönemde en uzun yenilmezlik serisi PSV Eindhoven tarafında 7 maç (Ajax en fazla 5).

Ajax ▲PSV Eindhoven ▼● kazanan takım22.09.2019 PSV Eindhoven 1-1 Ajax: 1-122.09.2019 PSV Eindhoven 1-1 Ajax: 1-11109.201902.02.2020 Ajax 1-0 PSV Eindhoven: 1-002.02.2020 Ajax 1-0 PSV Eindhoven: 1-01010.01.2021 Ajax 2-2 PSV Eindhoven: 2-210.01.2021 Ajax 2-2 PSV Eindhoven: 2-22201.202110.02.2021 Ajax 2-1 PSV Eindhoven: 2-110.02.2021 Ajax 2-1 PSV Eindhoven: 2-12128.02.2021 PSV Eindhoven 1-1 Ajax: 1-128.02.2021 PSV Eindhoven 1-1 Ajax: 1-11102.202107.08.2021 Ajax 0-4 PSV Eindhoven: 0-407.08.2021 Ajax 0-4 PSV Eindhoven: 0-40424.10.2021 Ajax 5-0 PSV Eindhoven: 5-024.10.2021 Ajax 5-0 PSV Eindhoven: 5-05010.202123.01.2022 PSV Eindhoven 1-2 Ajax: 2-123.01.2022 PSV Eindhoven 1-2 Ajax: 2-12117.04.2022 PSV Eindhoven 2-1 Ajax: 1-217.04.2022 PSV Eindhoven 2-1 Ajax: 1-21204.202230.07.2022 Ajax 3-5 PSV Eindhoven: 3-530.07.2022 Ajax 3-5 PSV Eindhoven: 3-53506.11.2022 Ajax 1-2 PSV Eindhoven: 1-206.11.2022 Ajax 1-2 PSV Eindhoven: 1-21211.202223.04.2023 PSV Eindhoven 3-0 Ajax: 0-323.04.2023 PSV Eindhoven 3-0 Ajax: 0-30330.04.2023 Ajax 1-1 PSV Eindhoven: 1-130.04.2023 Ajax 1-1 PSV Eindhoven: 1-11104.202329.10.2023 PSV Eindhoven 5-2 Ajax: 2-529.10.2023 PSV Eindhoven 5-2 Ajax: 2-52503.02.2024 Ajax 1-1 PSV Eindhoven: 1-103.02.2024 Ajax 1-1 PSV Eindhoven: 1-11102.202402.11.2024 Ajax 3-2 PSV Eindhoven: 3-202.11.2024 Ajax 3-2 PSV Eindhoven: 3-23230.03.2025 PSV Eindhoven 0-2 Ajax: 2-030.03.2025 PSV Eindhoven 0-2 Ajax: 2-02003.202521.09.2025 PSV Eindhoven 2-2 Ajax: 2-221.09.2025 PSV Eindhoven 2-2 Ajax: 2-22202.05.2026 Ajax 2-2 PSV Eindhoven: 2-202.05.2026 Ajax 2-2 PSV Eindhoven: 2-22205.202605.09.2026 Ajax 1-3 PSV Eindhoven: 1-305.09.2026 Ajax 1-3 PSV Eindhoven: 1-313
Maç maç goller — en eski solda, koyu renk kazanan
💡 Bu ne demek? Her sütun bir maç: yukarıdaki yeşil kısım soldaki takımın golleri, aşağıdaki mavi kısım rakibin golleri. Koyu renk o maçı kazananı, gri nokta beraberliği gösterir. Böylece hangi dönemde kimin üstün olduğunu tek bakışta görürsünüz. Sözlük →
1-11-1: 4 kez4 kez2-22-2: 3 kez3 kez1-21-2: 2 kez2 kez2-12-1: 2 kez2 kez1-31-3: 1 kez1 kez2-02-0: 1 kez1 kez
En sık skorlar — Ajax açısından
💡 Bu ne demek? Bu dönemde en sık tekrarlanan skorlar. Skorlar soldaki takım açısından yazılır (2-1 = soldaki takım 2 attı). Sık görülen skor, derbinin genelde nasıl bir maç olduğunu anlatır: 1-0'lar kapalı, 3-2'ler açık oyun demektir. Sözlük →

📅 Sezon sezon

Sezon sezon bakıldığında en gollü sezon 2021-22 oldu (maç başına 4,8 gol). Ajax için en iyi sezon 2024-25 (2 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet), PSV Eindhoven için 2022-23 (2 galibiyet, 1 beraberlik, 0 mağlubiyet). Aşağıdaki grafik ve tablo 8 sezonun tamamını gösteriyor.

AjaxBeraberlikPSV Eindhoven2019-202019-20 · Ajax galibiyeti: 112019-20 · Beraberlik: 112020-212020-21 · Ajax galibiyeti: 112020-21 · Beraberlik: 222020-21 · PSV Eindhoven galibiyeti: 112021-222021-22 · Ajax galibiyeti: 222021-22 · PSV Eindhoven galibiyeti: 222022-232022-23 · Beraberlik: 112022-23 · PSV Eindhoven galibiyeti: 222023-242023-24 · Beraberlik: 112023-24 · PSV Eindhoven galibiyeti: 112024-252024-25 · Ajax galibiyeti: 222025-262025-26 · Beraberlik: 222026-272026-27 · PSV Eindhoven galibiyeti: 11
Sezon sezon sonuçlar
💡 Bu ne demek? Her satır bir sezon; yeşil, gri ve mavi parçalar o sezonki galibiyet–beraberlik–galibiyet sayıları. Üstünlüğün yıllar içinde nasıl el değiştirdiğini gösterir. Sözlük →
SezonMaçAjax GBPSV Eindhoven GGolOrt.
2019-2021102-11,5
2020-2141215-83,3
2021-22420211-84,8
2022-2330122-62,7
2023-2420113-64,5
2024-2522005-23,5
2025-2620204-44
2026-2710011-34

🎯 Oyun, kartlar ve dakikalar

Detaylı verisi bulunan son 10 derbide maç başına ortalama 5,4 sarı kart gösterildi, toplam 0 kırmızı kart çıktı, 7 penaltı golü kaydedildi, 1 gol kendi kalesine atıldı. Topla oynamada ortalama Ajax %51 – PSV Eindhoven %49; şut ortalaması 14,2 – 13,7, isabetli şut 4,5 – 4,8, gol beklentisi (xG) 1,6 – 2,2. Goller en çok 76-90+. dakikalar arasında geldi (12 gol); 76. dakikadan sonra atılan 12 gol (%29) son çeyreğin ağırlığını gösteriyor. 75. dakikada önde olan taraf 7 maçın 6'sında kazandı, 1 maçta üstünlüğü beraberliğe çevirdi.

AjaxPSV EindhovenŞut (ort.)Ajax · Şut (ort.): 14,2PSV Eindhoven · Şut (ort.): 13,714,213,7İsabetli şut (ort.)Ajax · İsabetli şut (ort.): 4,5PSV Eindhoven · İsabetli şut (ort.): 4,84,54,8Gol beklentisi xG (ort.)Ajax · Gol beklentisi xG (ort.): 1,6PSV Eindhoven · Gol beklentisi xG (ort.): 2,21,62,2Topla oynama (ort. %)Ajax · Topla oynama (ort. %): 51PSV Eindhoven · Topla oynama (ort. %): 495149Gol (toplam)Ajax · Gol (toplam): 33PSV Eindhoven · Gol (toplam): 383338
Oyun göstergeleri — son 10 derbi ortalaması
💡 Bu ne demek? Son maçların ortalamaları karşılaştırılıyor. 'Gol beklentisi (xG)' satırı, pozisyon kalitesine göre normalde kaç gol beklendiğini söyler; gerçek golden yüksekse takım pozisyon üretiyor ama bitiremiyor demektir. Sözlük →
AjaxPSV Eindhoven47Ajax · 1-15: 22PSV Eindhoven · 1-15: 441-15Ajax · 16-30: 22PSV Eindhoven · 16-30: 3316-30Ajax · 31-45+: 44PSV Eindhoven · 31-45+: 3331-45+Ajax · 46-60: 0PSV Eindhoven · 46-60: 6646-60Ajax · 61-75: 33PSV Eindhoven · 61-75: 2261-75Ajax · 76-90+: 55PSV Eindhoven · 76-90+: 7776-90+
Gollerin dakika dağılımı — son 10 derbi
💡 Bu ne demek? Goller 15 dakikalık dilimlere ayrıldı. Hangi dilim yüksekse goller o dakikalarda geliyor. '76-90+' yüksekse derbi son çeyrekte kazanılıyor demektir. Sözlük →
Toplam gol — dakika dilimine göre yoğunluk1-15: 661-1516-30: 5516-3031-45+: 7731-45+46-60: 6646-6061-75: 5561-7576-90+: 121276-90+
Gol ısı şeridi
💡 Bu ne demek? Aynı bilginin renkle gösterimi: koyu yeşil = çok gol, açık yeşil = az gol. Sadece dakika dilimine göre yoğunluk gösterir; sahadaki bölgeyi (ısı haritası) göstermez. Sözlük →
AjaxPSV Eindhoven295071Ajax · 11.2022: 63%Ajax · 04.2023: 64%Ajax · 04.2023: 61%Ajax · 10.2023: 46%Ajax · 02.2024: 49%Ajax · 11.2024: 46%Ajax · 03.2025: 39%Ajax · 09.2025: 38%Ajax · 05.2026: 49%Ajax · 09.2026: 53%PSV Eindhoven · 11.2022: 37%PSV Eindhoven · 04.2023: 36%PSV Eindhoven · 04.2023: 39%PSV Eindhoven · 10.2023: 54%PSV Eindhoven · 02.2024: 51%PSV Eindhoven · 11.2024: 54%PSV Eindhoven · 03.2025: 61%PSV Eindhoven · 09.2025: 62%PSV Eindhoven · 05.2026: 51%PSV Eindhoven · 09.2026: 47%11.202204.202304.202310.202302.202411.202403.202509.202505.202609.2026
Topla oynama (%) — maç maç, en eski solda
💡 Bu ne demek? Topla oynama yüzdesi: topun dakika olarak ne kadarı o takımdaydı. Yüksek olması iyi oynamak demek değildir; savunmada kapanan takım az top tutup kazanabilir. Çizgi her maçı ayrı gösterir. Sözlük →
Sarı kartKırmızı kart611Sarı kart · 06.11: 55Kırmızı kart · 06.11: 006.11Sarı kart · 23.04: 44Kırmızı kart · 23.04: 023.04Sarı kart · 30.04: 1111Kırmızı kart · 30.04: 030.04Sarı kart · 29.10: 33Kırmızı kart · 29.10: 029.10Sarı kart · 03.02: 44Kırmızı kart · 03.02: 003.02Sarı kart · 02.11: 55Kırmızı kart · 02.11: 002.11Sarı kart · 30.03: 33Kırmızı kart · 30.03: 030.03Sarı kart · 21.09: 77Kırmızı kart · 21.09: 021.09Sarı kart · 02.05: 33Kırmızı kart · 02.05: 002.05Sarı kart · 05.09: 99Kırmızı kart · 05.09: 005.09
Kartlar — maç maç (🟨 sarı, 🟥 kırmızı)
💡 Bu ne demek? Her maçta çıkan sarı (sarı sütun) ve kırmızı (kırmızı sütun) kart sayısı. Süper Lig'de bir maçta ortalama 4-5 sarı kart normaldir; üstü sert maç demektir. Sözlük →

⚽ Golcüler ve maçın adamları

Son 10 derbinin golcüleri
L. de Jong PSV Eindhoven6 golM. Godts Ajax3 golH. Lozano PSV Eindhoven3 golR. Pepi PSV Eindhoven2 golI. Saibari PSV Eindhoven2 golD. Klaassen Ajax2 gol
Maçın adamı (en yüksek puan)
Lutsharel Geertruida PSV Eindhoven · 05.09.20267.9Mika Godts Ajax · 02.05.20267.7Ivan Perišić PSV Eindhoven · 21.09.20258.2Matheus Ajax · 30.03.20258.3Mika Godts Ajax · 02.11.20248.2Hirving Lozano PSV Eindhoven · 03.02.20248.0

Son 10 maçın en çok gol atan isimleri L. de Jong (PSV Eindhoven, 6 gol, 5 farklı maçta), M. Godts (Ajax, 3 gol, 3 farklı maçta), H. Lozano (PSV Eindhoven, 3 gol), R. Pepi (PSV Eindhoven, 2 gol, 2 farklı maçta). Maç puanlarına göre en çok "maçın adamı" seçilen oyuncu Mika Godts (Ajax, 2 kez). En az üç derbide oynayanlar arasında en istikrarlı performans Luuk de Jong'a ait (PSV Eindhoven): 7 maçta ortalama 7,7 puan.

AjaxPSV EindhovenLuuk de Jong (7)Luuk de Jong (7): 7.7 puan, ort. dk7.7Ivan Perišić (4)Ivan Perišić (4): 7.4 puan, ort. dk7.4Mika Godts (3)Mika Godts (3): 7.4 puan, ort. dk7.4Xavi Simons (3)Xavi Simons (3): 7.3 puan, ort. dk7.3Joey Veerman (7)Joey Veerman (7): 7.3 puan, ort. dk7.3Ibrahim Sangaré (3)Ibrahim Sangaré (3): 7.2 puan, ort. dk7.2Ismael Saibari (5)Ismael Saibari (5): 7.2 puan, ort. dk7.2Steven Berghuis (8)Steven Berghuis (8): 7.2 puan, ort. dk7.2
En istikrarlı oyuncular — en az 3 derbide ortalama puan (parantez: maç sayısı)
💡 Bu ne demek? En az üç derbide oynayan oyuncuların ortalama maç puanı. 6,5 ortalama, 7 ve üstü iyi, 8 ve üstü çok iyi sayılır. Tek maçta parlayan değil, her derbide iyi oynayan isimler burada öne çıkar. Sözlük →

🧑‍🏫 Teknik direktör ve hakem karnesi

Teknik direktörTakımMaçGBM
Peter BoszPSV Eindhoven7232
Johnny Gijsbert Alan HeitingaAjax3021
R. van NistelrooijPSV Eindhoven3210
F. FarioliAjax2200
MichelAjax1001
Oscar Garcia JunyentAjax1010
HakemMaçSarı/maçKırmızıPenaltı
S. Gözübüyük4401
D. Makkelie2400
Sander van der Eijk1900
A. Lindhout1300
Serdar Gozubuyuk1701

Teknik direktör karnesi: Peter Bosz (PSV Eindhoven) 7 derbide 2 galibiyet, 3 beraberlik, 2 mağlubiyet; Johnny Gijsbert Alan Heitinga (Ajax) 3 derbide 0 galibiyet, 2 beraberlik, 1 mağlubiyet; R. van Nistelrooij (PSV Eindhoven) 3 derbide 2 galibiyet, 1 beraberlik, 0 mağlubiyet; F. Farioli (Ajax) 2 derbide 2 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet; Michel (Ajax) 1 derbide 0 galibiyet, 0 beraberlik, 1 mağlubiyet; Oscar Garcia Junyent (Ajax) 1 derbide 0 galibiyet, 1 beraberlik, 0 mağlubiyet.

Hakemler: S. Gözübüyük 4 maç yönetti, maç başına 4 sarı kart, 1 penaltı; D. Makkelie 2 maç yönetti, maç başına 4 sarı kart; Sander van der Eijk 1 maç yönetti, maç başına 9 sarı kart; A. Lindhout 1 maç yönetti, maç başına 3 sarı kart; Serdar Gozubuyuk 1 maç yönetti, maç başına 7 sarı kart, 1 penaltı.

🎭 En dramatik derbiler

20,5Ajax 1-1 PSV Eindhoven
30.04.2023 · 7 gol · 5 geç gol
analiz →
16,5PSV Eindhoven 5-2 Ajax
29.10.2023 · 7 gol · öndeki taraf 1 kez değişti
analiz →
14,5Ajax 3-2 PSV Eindhoven
02.11.2024 · 5 gol · öndeki taraf 1 kez değişti
analiz →
9Ajax 2-2 PSV Eindhoven
02.05.2026 · 4 gol · 1 geç gol
analiz →
9PSV Eindhoven 2-2 Ajax
21.09.2025 · 4 gol · 1 geç gol
analiz →

Dram puanı: gol ×1,5 + öndeki tarafın değişmesi ×3 + 85' sonrası gol ×2 + kırmızı kart ×1,5 + geri dönüş 3 + tek farklı gollü maç 1.

Dram endeksi — gol sayısını, liderlik değişimini, 85. dakika sonrası golleri, kırmızı kartları ve geri dönüşleri puanlayan kendi ölçümüz — son yılların en heyecanlı derbisi olarak 30 Nisan 2023 tarihli Ajax 1-1 PSV Eindhoven maçını işaret ediyor: 7 gol, 5 gol 85. dakikadan sonra geldi.

📋 İncelenen 20 maç

TarihMaçSkorİYAnaliz
05.09.2026Ajax – PSV EindhovenEredivisie1-31-2📊
02.05.2026Ajax – PSV EindhovenEredivisie2-21-1📊
21.09.2025PSV Eindhoven – AjaxEredivisie2-21-1📊
30.03.2025PSV Eindhoven – AjaxEredivisie0-20-1📊
02.11.2024Ajax – PSV EindhovenEredivisie3-21-1📊
03.02.2024Ajax – PSV EindhovenEredivisie1-11-1📊
29.10.2023PSV Eindhoven – AjaxEredivisie5-21-2📊
30.04.2023Ajax – PSV EindhovenKNVB Beker1-11-0📊
23.04.2023PSV Eindhoven – AjaxEredivisie3-01-0📊
06.11.2022Ajax – PSV EindhovenEredivisie1-20-1📊
30.07.2022Ajax – PSV EindhovenSuper Cup3-51-2
17.04.2022PSV Eindhoven – AjaxKNVB Beker2-10-1
23.01.2022PSV Eindhoven – AjaxEredivisie1-20-1
24.10.2021Ajax – PSV EindhovenEredivisie5-01-0
07.08.2021Ajax – PSV EindhovenSuper Cup0-40-2
28.02.2021PSV Eindhoven – AjaxEredivisie1-11-0
10.02.2021Ajax – PSV EindhovenKNVB Beker2-12-0
10.01.2021Ajax – PSV EindhovenEredivisie2-21-2
02.02.2020Ajax – PSV EindhovenEredivisie1-01-0
22.09.2019PSV Eindhoven – AjaxEredivisie1-10-0

Bu sayfa her yeni derbiden sonra otomatik yenilenir; sayılar lisanslı veri sağlayıcıdan gelir, yorumlar SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu sayılardan üretilir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

🔥 Rekabetin daha eski maçlarını Ajax - PSV derbi tarihçesi sayfasında bulabilirsiniz. Diğer analizler: SkorMerkez Analiz.
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Yöntem: Son 20 resmî maç (lig ve kupa) lisanslı veri sağlayıcıdan alınır; olay, istatistik, kadro ve oyuncu puanı verileri son 10 maç için mevcuttur. Metin, tablo ve grafikler otomatik üretilir, her yeni derbiden sonra güncellenir. Bahis oranı veya tahmin tavsiyesi içermez.

📱SkorMerkez uygulamasını indirReklamsız, bahissiz canlı skor · gol ve maç başı bildirimi · AndroidGoogle Play ▶⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç