📊 SkorMerkez Analiz · Derbi Analizi

Barcelona - Espanyol Derbisi Sayılarla: Son 20 Maçın Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · Son maç: 11 Nisan 2026 · Güncelleme: 7 Kasım 2026 · Katalonya Derbisi
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
15Barcelona galibiyeti
5Beraberlik
0Espanyol galibiyeti
3,25Maç başı gol
%45Ev sahibi galibiyeti
0Geri dönüş
SonuçlarEv sahibi avantajıİlk yarıSkorlar ve serilerSezon sezonOyun ve dakikalarGolcülerHoca & hakemDramatik derbilerMaç listesi

Barcelona - Espanyol rekabetinin 7 Aralık 2014 ile 11 Nisan 2026 arasında oynanan son 20 resmî maçını sayılarla inceledik. Bu dönemde Barcelona 15 galibiyet alırken Espanyol 0 kez kazandı; 5 maç berabere bitti. Toplam 65 gol atıldı (Barcelona 53, Espanyol 12), maç başına ortalama 3,25 gol düştü. Maçların 20 tanesi La Liga kapsamında oynandı.

🏆 Sonuç dağılımı

Barcelona galibiyeti: 15 (%75)Beraberlik: 5 (%25)20maçBarcelona galibiyeti15%75Beraberlik5%25Espanyol galibiyeti0%0
Sonuç dağılımı — son 20 derbi
💡 Bu ne demek? Halkanın her dilimi bir sonuç türünün payı. Yeşil ve mavi dilimler birbirine yakınsa rekabet dengeli, biri baskınsa o takım bu dönemde üstün demektir. Sözlük →

🏟️ Ev sahibi avantajı var mı?

20 maçın 9'unda ev sahibi kazandı, 6'sında deplasman takımı galip geldi, 5 maç berabere bitti; yani ev sahibi avantajı var ama belirleyici değil. Kendi sahasında Barcelona 10 maçta 9 galibiyet, 1 beraberlik, 0 mağlubiyet aldı; Espanyol ise evinde 10 maçta 0 galibiyet, 4 beraberlik, 6 mağlubiyet yaşadı. Barcelona kalesini 11 maçta, Espanyol 1 maçta gole kapattı.

BarcelonaEspanyolEvinde galibiyetBarcelona · Evinde galibiyet: 9Espanyol · Evinde galibiyet: 090Evinde beraberlikBarcelona · Evinde beraberlik: 1Espanyol · Evinde beraberlik: 414Evinde mağlubiyetBarcelona · Evinde mağlubiyet: 0Espanyol · Evinde mağlubiyet: 606Deplasmanda galibiyetBarcelona · Deplasmanda galibiyet: 6Espanyol · Deplasmanda galibiyet: 060Gol yemeden bitirdiği maçBarcelona · Gol yemeden bitirdiği maç: 11Espanyol · Gol yemeden bitirdiği maç: 1111
Ev sahibi – deplasman karnesi
💡 Bu ne demek? Her satırda sol çubuk soldaki takımın, sağ çubuk sağdaki takımın sayısı. 'Evinde galibiyet' satırı büyükse takım kendi sahasında güçlü demektir. Neyi göstermez: maçların ne kadar farklı bittiğini. Sözlük →

⏱️ İlk yarı – ikinci yarı

İlk yarı skoru bilinen 20 maçta gollerin 23 tanesi (%35) ilk 45 dakikada, 42 tanesi (%65) ikinci yarıda geldi. Devreye Barcelona 9, Espanyol 1 kez önde girdi; 10 maçta ilk yarı eşit bitti. Devreye önde giren taraf 10 maçın 8'inde galibiyeti korudu, 0 maçta ise geriden gelinip maç çevrildi — ilk yarıyı önde kapatan taraf hiç kaybetmedi.

Barcelona devreye önde: 9 (%45)Devre eşit: 10 (%50)Espanyol devreye önde: 1 (%5)0geri dönüşBarcelona devreye önde9%45Devre eşit10%50Espanyol devreye önde1%5
İlk yarı tablosu — ortadaki sayı: ilk yarıyı önde bitirip kaybedilen maç
💡 Bu ne demek? İlk 45 dakika bitiminde kimin önde olduğunun dağılımı. Ortadaki sayı 'geri dönüş': ilk yarıyı önde kapatıp maçı kaybetme sayısı. Bu sayı yüksekse derbide ilk yarı skoru güvenilir bir işaret değildir. Sözlük →

🔢 Skorlar, seriler ve farklar

En sık görülen sonuç (Barcelona açısından) 2-0, 4 kez; onu 4-1 (2 kez) izliyor. 2 maç tek golle sonuçlandı, 9 maçta iki takım da gol buldu, 11 maçta üç ve üzeri gol atıldı, 1 maç golsüz bitti. Dönemin en farklı sonucu Barcelona 5-0 Espanyol (09.09.2017).

Barcelona son 5 derbiyi üst üste kazandı. Son derbi 11.04.2026 tarihinde Barcelona lehine 4-1 skorla bitti. Bu 20 maçlık dönemde en uzun yenilmezlik serisi Barcelona tarafında 20 maç (Espanyol en fazla 2).

Barcelona ▲Espanyol ▼● kazanan takım07.12.2014 Barcelona 5-1 Espanyol: 5-107.12.2014 Barcelona 5-1 Espanyol: 5-15112.201425.04.2015 Espanyol 0-2 Barcelona: 2-025.04.2015 Espanyol 0-2 Barcelona: 2-02002.01.2016 Espanyol 0-0 Barcelona: 0-002.01.2016 Espanyol 0-0 Barcelona: 0-00001.201608.05.2016 Barcelona 5-0 Espanyol: 5-008.05.2016 Barcelona 5-0 Espanyol: 5-05018.12.2016 Barcelona 4-1 Espanyol: 4-118.12.2016 Barcelona 4-1 Espanyol: 4-14112.201629.04.2017 Espanyol 0-3 Barcelona: 3-029.04.2017 Espanyol 0-3 Barcelona: 3-03009.09.2017 Barcelona 5-0 Espanyol: 5-009.09.2017 Barcelona 5-0 Espanyol: 5-05009.201704.02.2018 Espanyol 1-1 Barcelona: 1-104.02.2018 Espanyol 1-1 Barcelona: 1-11108.12.2018 Espanyol 0-4 Barcelona: 4-008.12.2018 Espanyol 0-4 Barcelona: 4-04012.201830.03.2019 Barcelona 2-0 Espanyol: 2-030.03.2019 Barcelona 2-0 Espanyol: 2-02004.01.2020 Espanyol 2-2 Barcelona: 2-204.01.2020 Espanyol 2-2 Barcelona: 2-22201.202008.07.2020 Barcelona 1-0 Espanyol: 1-008.07.2020 Barcelona 1-0 Espanyol: 1-01020.11.2021 Barcelona 1-0 Espanyol: 1-020.11.2021 Barcelona 1-0 Espanyol: 1-01011.202113.02.2022 Espanyol 2-2 Barcelona: 2-213.02.2022 Espanyol 2-2 Barcelona: 2-22231.12.2022 Barcelona 1-1 Espanyol: 1-131.12.2022 Barcelona 1-1 Espanyol: 1-11112.202214.05.2023 Espanyol 2-4 Barcelona: 4-214.05.2023 Espanyol 2-4 Barcelona: 4-24203.11.2024 Barcelona 3-1 Espanyol: 3-103.11.2024 Barcelona 3-1 Espanyol: 3-13111.202415.05.2025 Espanyol 0-2 Barcelona: 2-015.05.2025 Espanyol 0-2 Barcelona: 2-02003.01.2026 Espanyol 0-2 Barcelona: 2-003.01.2026 Espanyol 0-2 Barcelona: 2-02001.202611.04.2026 Barcelona 4-1 Espanyol: 4-111.04.2026 Barcelona 4-1 Espanyol: 4-141
Maç maç goller — en eski solda, koyu renk kazanan
💡 Bu ne demek? Her sütun bir maç: yukarıdaki yeşil kısım soldaki takımın golleri, aşağıdaki mavi kısım rakibin golleri. Koyu renk o maçı kazananı, gri nokta beraberliği gösterir. Böylece hangi dönemde kimin üstün olduğunu tek bakışta görürsünüz. Sözlük →
2-02-0: 4 kez4 kez4-14-1: 2 kez2 kez1-11-1: 2 kez2 kez2-22-2: 2 kez2 kez1-01-0: 2 kez2 kez5-05-0: 2 kez2 kez
En sık skorlar — Barcelona açısından
💡 Bu ne demek? Bu dönemde en sık tekrarlanan skorlar. Skorlar soldaki takım açısından yazılır (2-1 = soldaki takım 2 attı). Sık görülen skor, derbinin genelde nasıl bir maç olduğunu anlatır: 1-0'lar kapalı, 3-2'ler açık oyun demektir. Sözlük →

📅 Sezon sezon

Sezon sezon bakıldığında en gollü sezon 2014-15 oldu (maç başına 4 gol). Barcelona için en iyi sezon 2014-15 (2 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet), Espanyol için 2015-16 (0 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet). Aşağıdaki grafik ve tablo 10 sezonun tamamını gösteriyor.

BarcelonaBeraberlikEspanyol2014-152014-15 · Barcelona galibiyeti: 222015-162015-16 · Barcelona galibiyeti: 112015-16 · Beraberlik: 112016-172016-17 · Barcelona galibiyeti: 222017-182017-18 · Barcelona galibiyeti: 112017-18 · Beraberlik: 112018-192018-19 · Barcelona galibiyeti: 222019-202019-20 · Barcelona galibiyeti: 112019-20 · Beraberlik: 112021-222021-22 · Barcelona galibiyeti: 112021-22 · Beraberlik: 112022-232022-23 · Barcelona galibiyeti: 112022-23 · Beraberlik: 112024-252024-25 · Barcelona galibiyeti: 222025-262025-26 · Barcelona galibiyeti: 22
Sezon sezon sonuçlar
💡 Bu ne demek? Her satır bir sezon; yeşil, gri ve mavi parçalar o sezonki galibiyet–beraberlik–galibiyet sayıları. Üstünlüğün yıllar içinde nasıl el değiştirdiğini gösterir. Sözlük →
SezonMaçBarcelona GBEspanyol GGolOrt.
2014-1522007-14
2015-1621105-02,5
2016-1722007-14
2017-1821106-13,5
2018-1922006-03
2019-2021103-22,5
2021-2221103-22,5
2022-2321105-34
2024-2522005-13
2025-2622006-13,5

🎯 Oyun, kartlar ve dakikalar

Detaylı verisi bulunan son 10 derbide maç başına ortalama 6 sarı kart gösterildi, toplam 9 kırmızı kart çıktı, 2 penaltı golü kaydedildi. Topla oynamada ortalama Barcelona %72 – Espanyol %28; şut ortalaması 14,8 – 10,2, isabetli şut 5,9 – 3,2, gol beklentisi (xG) 2 – 1,6. Goller en çok 76-90+. dakikalar arasında geldi (8 gol); 76. dakikadan sonra atılan 8 gol (%26) son çeyreğin ağırlığını gösteriyor. 75. dakikada önde olan taraf 8 maçın 6'sında kazandı, 2 maçta üstünlüğü beraberliğe çevirdi.

BarcelonaEspanyolŞut (ort.)Barcelona · Şut (ort.): 14,8Espanyol · Şut (ort.): 10,214,810,2İsabetli şut (ort.)Barcelona · İsabetli şut (ort.): 5,9Espanyol · İsabetli şut (ort.): 3,25,93,2Gol beklentisi xG (ort.)Barcelona · Gol beklentisi xG (ort.): 2Espanyol · Gol beklentisi xG (ort.): 1,621,6Topla oynama (ort. %)Barcelona · Topla oynama (ort. %): 72Espanyol · Topla oynama (ort. %): 287228Gol (toplam)Barcelona · Gol (toplam): 53Espanyol · Gol (toplam): 125312
Oyun göstergeleri — son 10 derbi ortalaması
💡 Bu ne demek? Son maçların ortalamaları karşılaştırılıyor. 'Gol beklentisi (xG)' satırı, pozisyon kalitesine göre normalde kaç gol beklendiğini söyler; gerçek golden yüksekse takım pozisyon üretiyor ama bitiremiyor demektir. Sözlük →
BarcelonaEspanyol36Barcelona · 1-15: 55Espanyol · 1-15: 01-15Barcelona · 16-30: 33Espanyol · 16-30: 1116-30Barcelona · 31-45+: 22Espanyol · 31-45+: 1131-45+Barcelona · 46-60: 66Espanyol · 46-60: 1146-60Barcelona · 61-75: 0Espanyol · 61-75: 4461-75Barcelona · 76-90+: 66Espanyol · 76-90+: 2276-90+
Gollerin dakika dağılımı — son 10 derbi
💡 Bu ne demek? Goller 15 dakikalık dilimlere ayrıldı. Hangi dilim yüksekse goller o dakikalarda geliyor. '76-90+' yüksekse derbi son çeyrekte kazanılıyor demektir. Sözlük →
Toplam gol — dakika dilimine göre yoğunluk1-15: 551-1516-30: 4416-3031-45+: 3331-45+46-60: 7746-6061-75: 4461-7576-90+: 8876-90+
Gol ısı şeridi
💡 Bu ne demek? Aynı bilginin renkle gösterimi: koyu yeşil = çok gol, açık yeşil = az gol. Sadece dakika dilimine göre yoğunluk gösterir; sahadaki bölgeyi (ısı haritası) göstermez. Sözlük →
BarcelonaEspanyol04692Barcelona · 01.2020: 69%Barcelona · 07.2020: 74%Barcelona · 11.2021: 65%Barcelona · 02.2022: 64%Barcelona · 12.2022: 78%Barcelona · 05.2023: 70%Barcelona · 11.2024: 77%Barcelona · 05.2025: 75%Barcelona · 01.2026: 69%Barcelona · 04.2026: 77%Espanyol · 01.2020: 31%Espanyol · 07.2020: 26%Espanyol · 11.2021: 35%Espanyol · 02.2022: 36%Espanyol · 12.2022: 22%Espanyol · 05.2023: 30%Espanyol · 11.2024: 23%Espanyol · 05.2025: 25%Espanyol · 01.2026: 31%Espanyol · 04.2026: 23%01.202007.202011.202102.202212.202205.202311.202405.202501.202604.2026
Topla oynama (%) — maç maç, en eski solda
💡 Bu ne demek? Topla oynama yüzdesi: topun dakika olarak ne kadarı o takımdaydı. Yüksek olması iyi oynamak demek değildir; savunmada kapanan takım az top tutup kazanabilir. Çizgi her maçı ayrı gösterir. Sözlük →
Sarı kartKırmızı kart816Sarı kart · 04.01: 44Kırmızı kart · 04.01: 1104.01Sarı kart · 08.07: 33Kırmızı kart · 08.07: 2208.07Sarı kart · 20.11: 66Kırmızı kart · 20.11: 020.11Sarı kart · 13.02: 99Kırmızı kart · 13.02: 3313.02Sarı kart · 31.12: 1616Kırmızı kart · 31.12: 2231.12Sarı kart · 14.05: 44Kırmızı kart · 14.05: 014.05Sarı kart · 03.11: 33Kırmızı kart · 03.11: 003.11Sarı kart · 15.05: 55Kırmızı kart · 15.05: 1115.05Sarı kart · 03.01: 11Kırmızı kart · 03.01: 003.01Sarı kart · 11.04: 99Kırmızı kart · 11.04: 011.04
Kartlar — maç maç (🟨 sarı, 🟥 kırmızı)
💡 Bu ne demek? Her maçta çıkan sarı (sarı sütun) ve kırmızı (kırmızı sütun) kart sayısı. Süper Lig'de bir maçta ortalama 4-5 sarı kart normaldir; üstü sert maç demektir. Sözlük →

⚽ Golcüler ve maçın adamları

Son 10 derbinin golcüleri
D. Olmo Barcelona3 golR. Lewandowski Barcelona3 golF. Torres Barcelona2 golLamine Yamal Barcelona2 golJavi Puado Espanyol2 golJoselu Espanyol2 gol
Maçın adamı (en yüksek puan)
Lamine Yamal Barcelona · 11.04.202610.0Joan García Barcelona · 03.01.20268.5Lamine Yamal Barcelona · 15.05.20258.6Dani Olmo Barcelona · 03.11.20248.5Frenkie de Jong Barcelona · 14.05.20238.3Andreas Christensen Barcelona · 31.12.20227.7

Son 10 maçın en çok gol atan isimleri D. Olmo (Barcelona, 3 gol, 2 farklı maçta), R. Lewandowski (Barcelona, 3 gol, 2 farklı maçta), F. Torres (Barcelona, 2 gol), Lamine Yamal (Barcelona, 2 gol, 2 farklı maçta). Maç puanlarına göre en çok "maçın adamı" seçilen oyuncu Lamine Yamal (Barcelona, 2 kez). En az üç derbide oynayanlar arasında en istikrarlı performans Lamine Yamal'a ait (Barcelona): 4 maçta ortalama 8,4 puan.

BarcelonaEspanyolLamine Yamal (4)Lamine Yamal (4): 8.3 puan, ort. dk8.3Raúl de Tomás (3)Raúl de Tomás (3): 7.7 puan, ort. dk7.7Pedri (6)Pedri (6): 7.5 puan, ort. dk7.5Gerard Martín (3)Gerard Martín (3): 7.3 puan, ort. dk7.3Joan García (4)Joan García (4): 7.3 puan, ort. dk7.3Raphinha (5)Raphinha (5): 7.2 puan, ort. dk7.2Sergi Roberto (3)Sergi Roberto (3): 7.2 puan, ort. dk7.2Jordi Alba (5)Jordi Alba (5): 7.2 puan, ort. dk7.2
En istikrarlı oyuncular — en az 3 derbide ortalama puan (parantez: maç sayısı)
💡 Bu ne demek? En az üç derbide oynayan oyuncuların ortalama maç puanı. 6,5 ortalama, 7 ve üstü iyi, 8 ve üstü çok iyi sayılır. Tek maçta parlayan değil, her derbide iyi oynayan isimler burada öne çıkar. Sözlük →

🧑‍🏫 Teknik direktör ve hakem karnesi

Teknik direktörTakımMaçGBM
Hansi FlickBarcelona4400
XaviBarcelona4220
Manolo GonzalezEspanyol2002
Manolo GonzálezEspanyol2002
Vicente MorenoEspanyol2011
AbelardoEspanyol2011
HakemMaçSarı/maçKırmızıPenaltı
José Munuera2320
A. Hernandez1900
Victor Garcia Verdura1100
César Soto1510
Ricardo De Burgos1400

Teknik direktör karnesi: Hansi Flick (Barcelona) 4 derbide 4 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet; Xavi (Barcelona) 4 derbide 2 galibiyet, 2 beraberlik, 0 mağlubiyet; Manolo Gonzalez (Espanyol) 2 derbide 0 galibiyet, 0 beraberlik, 2 mağlubiyet; Manolo González (Espanyol) 2 derbide 0 galibiyet, 0 beraberlik, 2 mağlubiyet; Vicente Moreno (Espanyol) 2 derbide 0 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet; Abelardo (Espanyol) 2 derbide 0 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet.

Hakemler: José Munuera 2 maç yönetti, maç başına 3 sarı kart, 2 kırmızı; A. Hernandez 1 maç yönetti, maç başına 9 sarı kart; Victor Garcia Verdura 1 maç yönetti, maç başına 1 sarı kart; César Soto 1 maç yönetti, maç başına 5 sarı kart, 1 kırmızı; Ricardo De Burgos 1 maç yönetti, maç başına 4 sarı kart.

🎭 En dramatik derbiler

19,5Espanyol 2-2 Barcelona
13.02.2022 · 4 gol · öndeki taraf 1 kez değişti · 1 geç gol · 3 kırmızı
analiz →
16,5Espanyol 2-2 Barcelona
04.01.2020 · 4 gol · öndeki taraf 1 kez değişti · 1 geç gol · 1 kırmızı
analiz →
11,5Barcelona 4-1 Espanyol
11.04.2026 · 5 gol · 2 geç gol
analiz →
11Espanyol 2-4 Barcelona
14.05.2023 · 6 gol · 1 geç gol
analiz →
7Espanyol 0-2 Barcelona
03.01.2026 · 2 gol · 2 geç gol
analiz →

Dram puanı: gol ×1,5 + öndeki tarafın değişmesi ×3 + 85' sonrası gol ×2 + kırmızı kart ×1,5 + geri dönüş 3 + tek farklı gollü maç 1.

Dram endeksi — gol sayısını, liderlik değişimini, 85. dakika sonrası golleri, kırmızı kartları ve geri dönüşleri puanlayan kendi ölçümüz — son yılların en heyecanlı derbisi olarak 13 Şubat 2022 tarihli Espanyol 2-2 Barcelona maçını işaret ediyor: 4 gol, öndeki taraf 1 kez değişti, 1 gol 85. dakikadan sonra geldi, 3 kırmızı kart.

📋 İncelenen 20 maç

TarihMaçSkorİYAnaliz
11.04.2026Barcelona – EspanyolLa Liga4-12-0📊
03.01.2026Espanyol – BarcelonaLa Liga0-20-0📊
15.05.2025Espanyol – BarcelonaLa Liga0-20-0📊
03.11.2024Barcelona – EspanyolLa Liga3-13-0📊
14.05.2023Espanyol – BarcelonaLa Liga2-40-3📊
31.12.2022Barcelona – EspanyolLa Liga1-11-0📊
13.02.2022Espanyol – BarcelonaLa Liga2-21-1📊
20.11.2021Barcelona – EspanyolLa Liga1-00-0📊
08.07.2020Barcelona – EspanyolLa Liga1-00-0📊
04.01.2020Espanyol – BarcelonaLa Liga2-21-0📊
30.03.2019Barcelona – EspanyolLa Liga2-00-0
08.12.2018Espanyol – BarcelonaLa Liga0-40-3
04.02.2018Espanyol – BarcelonaLa Liga1-10-0
09.09.2017Barcelona – EspanyolLa Liga5-02-0
29.04.2017Espanyol – BarcelonaLa Liga0-30-0
18.12.2016Barcelona – EspanyolLa Liga4-11-0
08.05.2016Barcelona – EspanyolLa Liga5-01-0
02.01.2016Espanyol – BarcelonaLa Liga0-00-0
25.04.2015Espanyol – BarcelonaLa Liga0-20-2
07.12.2014Barcelona – EspanyolLa Liga5-11-1

Bu sayfa her yeni derbiden sonra otomatik yenilenir; sayılar lisanslı veri sağlayıcıdan gelir, yorumlar SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu sayılardan üretilir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

🔥 Rekabetin daha eski maçlarını Barcelona - Espanyol derbi tarihçesi sayfasında bulabilirsiniz. Diğer analizler: SkorMerkez Analiz.
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Yöntem: Son 20 resmî maç (lig ve kupa) lisanslı veri sağlayıcıdan alınır; olay, istatistik, kadro ve oyuncu puanı verileri son 10 maç için mevcuttur. Metin, tablo ve grafikler otomatik üretilir, her yeni derbiden sonra güncellenir. Bahis oranı veya tahmin tavsiyesi içermez.

📱SkorMerkez uygulamasını indirReklamsız, bahissiz canlı skor · gol ve maç başı bildirimi · AndroidGoogle Play ▶⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç