📊 SkorMerkez Analiz · Derbi Analizi

Juventus - Inter Derbisi Sayılarla: Son 20 Maçın Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · Son maç: 8 Ağustos 2026 · Güncelleme: 7 Kasım 2026 · İtalya Derbisi
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
7Juventus galibiyeti
5Beraberlik
8Inter galibiyeti
2,85Maç başı gol
%50Ev sahibi galibiyeti
0Geri dönüş
SonuçlarEv sahibi avantajıİlk yarıSkorlar ve serilerSezon sezonOyun ve dakikalarGolcülerHoca & hakemDramatik derbilerMaç listesi

Juventus - Inter rekabetinin 8 Mart 2020 ile 8 Ağustos 2026 arasında oynanan son 20 resmî maçını sayılarla inceledik. Bu dönemde Juventus 7 galibiyet alırken Inter 8 kez kazandı; 5 maç berabere bitti. Toplam 57 gol atıldı (Juventus 28, Inter 29), maç başına ortalama 2,85 gol düştü. Maçların 13 tanesi Serie A, 5 tanesi Coppa Italia, 1 tanesi Friendlies Clubs, 1 tanesi Super Cup kapsamında oynandı.

🏆 Sonuç dağılımı

Juventus galibiyeti: 7 (%35)Beraberlik: 5 (%25)Inter galibiyeti: 8 (%40)20maçJuventus galibiyeti7%35Beraberlik5%25Inter galibiyeti8%40
Sonuç dağılımı — son 20 derbi
💡 Bu ne demek? Halkanın her dilimi bir sonuç türünün payı. Yeşil ve mavi dilimler birbirine yakınsa rekabet dengeli, biri baskınsa o takım bu dönemde üstün demektir. Sözlük →

🏟️ Ev sahibi avantajı var mı?

20 maçın 10'unda ev sahibi kazandı, 5'inde deplasman takımı galip geldi, 5 maç berabere bitti; yani ev sahibi avantajı var ama belirleyici değil. Kendi sahasında Juventus 11 maçta 5 galibiyet, 3 beraberlik, 3 mağlubiyet aldı; Inter ise evinde 9 maçta 5 galibiyet, 2 beraberlik, 2 mağlubiyet yaşadı. Juventus kalesini 5 maçta, Inter 5 maçta gole kapattı.

JuventusInterEvinde galibiyetJuventus · Evinde galibiyet: 5Inter · Evinde galibiyet: 555Evinde beraberlikJuventus · Evinde beraberlik: 3Inter · Evinde beraberlik: 232Evinde mağlubiyetJuventus · Evinde mağlubiyet: 3Inter · Evinde mağlubiyet: 232Deplasmanda galibiyetJuventus · Deplasmanda galibiyet: 2Inter · Deplasmanda galibiyet: 323Gol yemeden bitirdiği maçJuventus · Gol yemeden bitirdiği maç: 5Inter · Gol yemeden bitirdiği maç: 555
Ev sahibi – deplasman karnesi
💡 Bu ne demek? Her satırda sol çubuk soldaki takımın, sağ çubuk sağdaki takımın sayısı. 'Evinde galibiyet' satırı büyükse takım kendi sahasında güçlü demektir. Neyi göstermez: maçların ne kadar farklı bittiğini. Sözlük →

⏱️ İlk yarı – ikinci yarı

İlk yarı skoru bilinen 20 maçta gollerin 28 tanesi (%49) ilk 45 dakikada, 29 tanesi (%51) ikinci yarıda geldi. Devreye Juventus 4, Inter 8 kez önde girdi; 8 maçta ilk yarı eşit bitti. Devreye önde giren taraf 12 maçın 10'unda galibiyeti korudu, 0 maçta ise geriden gelinip maç çevrildi — ilk yarıyı önde kapatan taraf hiç kaybetmedi.

Juventus devreye önde: 4 (%20)Devre eşit: 8 (%40)Inter devreye önde: 8 (%40)0geri dönüşJuventus devreye önde4%20Devre eşit8%40Inter devreye önde8%40
İlk yarı tablosu — ortadaki sayı: ilk yarıyı önde bitirip kaybedilen maç
💡 Bu ne demek? İlk 45 dakika bitiminde kimin önde olduğunun dağılımı. Ortadaki sayı 'geri dönüş': ilk yarıyı önde kapatıp maçı kaybetme sayısı. Bu sayı yüksekse derbide ilk yarı skoru güvenilir bir işaret değildir. Sözlük →

🔢 Skorlar, seriler ve farklar

En sık görülen sonuç (Juventus açısından) 0-1, 3 kez; onu 1-1 (3 kez) izliyor. 11 maç tek golle sonuçlandı, 11 maçta iki takım da gol buldu, 8 maçta üç ve üzeri gol atıldı, 1 maç golsüz bitti. Dönemin en farklı sonucu Juventus 2-0 Inter (06.11.2022).

Inter son 2 derbiyi üst üste kazandı. Son derbi 08.08.2026 tarihinde Inter lehine 2-1 skorla bitti. Bu 20 maçlık dönemde en uzun yenilmezlik serisi Inter tarafında 5 maç (Juventus en fazla 4).

Juventus ▲Inter ▼● kazanan takım08.03.2020 Juventus 2-0 Inter: 2-008.03.2020 Juventus 2-0 Inter: 2-02003.202017.01.2021 Inter 2-0 Juventus: 0-217.01.2021 Inter 2-0 Juventus: 0-20202.02.2021 Inter 1-2 Juventus: 2-102.02.2021 Inter 1-2 Juventus: 2-12102.202109.02.2021 Juventus 0-0 Inter: 0-009.02.2021 Juventus 0-0 Inter: 0-00015.05.2021 Juventus 3-2 Inter: 3-215.05.2021 Juventus 3-2 Inter: 3-23205.202124.10.2021 Inter 1-1 Juventus: 1-124.10.2021 Inter 1-1 Juventus: 1-11112.01.2022 Inter 2-1 Juventus: 1-212.01.2022 Inter 2-1 Juventus: 1-21201.202203.04.2022 Juventus 0-1 Inter: 0-103.04.2022 Juventus 0-1 Inter: 0-10111.05.2022 Juventus 2-4 Inter: 2-411.05.2022 Juventus 2-4 Inter: 2-42405.202206.11.2022 Juventus 2-0 Inter: 2-006.11.2022 Juventus 2-0 Inter: 2-02019.03.2023 Inter 0-1 Juventus: 1-019.03.2023 Inter 0-1 Juventus: 1-01003.202304.04.2023 Juventus 1-1 Inter: 1-104.04.2023 Juventus 1-1 Inter: 1-11126.04.2023 Inter 1-0 Juventus: 0-126.04.2023 Inter 1-0 Juventus: 0-10104.202326.11.2023 Juventus 1-1 Inter: 1-126.11.2023 Juventus 1-1 Inter: 1-11104.02.2024 Inter 1-0 Juventus: 0-104.02.2024 Inter 1-0 Juventus: 0-10102.202427.10.2024 Inter 4-4 Juventus: 4-427.10.2024 Inter 4-4 Juventus: 4-44416.02.2025 Juventus 1-0 Inter: 1-016.02.2025 Juventus 1-0 Inter: 1-01002.202513.09.2025 Juventus 4-3 Inter: 4-313.09.2025 Juventus 4-3 Inter: 4-34314.02.2026 Inter 3-2 Juventus: 2-314.02.2026 Inter 3-2 Juventus: 2-32302.202608.08.2026 Juventus 1-2 Inter: 1-208.08.2026 Juventus 1-2 Inter: 1-212
Maç maç goller — en eski solda, koyu renk kazanan
💡 Bu ne demek? Her sütun bir maç: yukarıdaki yeşil kısım soldaki takımın golleri, aşağıdaki mavi kısım rakibin golleri. Koyu renk o maçı kazananı, gri nokta beraberliği gösterir. Böylece hangi dönemde kimin üstün olduğunu tek bakışta görürsünüz. Sözlük →
0-10-1: 3 kez3 kez1-11-1: 3 kez3 kez1-21-2: 2 kez2 kez1-01-0: 2 kez2 kez2-02-0: 2 kez2 kez2-32-3: 1 kez1 kez
En sık skorlar — Juventus açısından
💡 Bu ne demek? Bu dönemde en sık tekrarlanan skorlar. Skorlar soldaki takım açısından yazılır (2-1 = soldaki takım 2 attı). Sık görülen skor, derbinin genelde nasıl bir maç olduğunu anlatır: 1-0'lar kapalı, 3-2'ler açık oyun demektir. Sözlük →

📅 Sezon sezon

Sezon sezon bakıldığında en gollü sezon 2025-26 oldu (maç başına 6 gol). Juventus için en iyi sezon 2019-20 (1 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet), Inter için 2021-22 (3 galibiyet, 1 beraberlik, 0 mağlubiyet). Aşağıdaki grafik ve tablo 8 sezonun tamamını gösteriyor.

JuventusBeraberlikInter2019-202019-20 · Juventus galibiyeti: 112020-212020-21 · Juventus galibiyeti: 222020-21 · Beraberlik: 112020-21 · Inter galibiyeti: 112021-222021-22 · Beraberlik: 112021-22 · Inter galibiyeti: 332022-232022-23 · Juventus galibiyeti: 222022-23 · Beraberlik: 112022-23 · Inter galibiyeti: 112023-242023-24 · Beraberlik: 112023-24 · Inter galibiyeti: 112024-252024-25 · Juventus galibiyeti: 112024-25 · Beraberlik: 112025-262025-26 · Juventus galibiyeti: 112025-26 · Inter galibiyeti: 112026-272026-27 · Inter galibiyeti: 11
Sezon sezon sonuçlar
💡 Bu ne demek? Her satır bir sezon; yeşil, gri ve mavi parçalar o sezonki galibiyet–beraberlik–galibiyet sayıları. Üstünlüğün yıllar içinde nasıl el değiştirdiğini gösterir. Sözlük →
SezonMaçJuventus GBInter GGolOrt.
2019-2011002-02
2020-2142115-52,5
2021-2240134-83
2022-2342114-21,5
2023-2420111-21,5
2024-2521105-44,5
2025-2621016-66
2026-2710011-23

🎯 Oyun, kartlar ve dakikalar

Detaylı verisi bulunan son 10 derbide maç başına ortalama 3,9 sarı kart gösterildi, toplam 6 kırmızı kart çıktı, 3 penaltı golü kaydedildi, 2 gol kendi kalesine atıldı. Topla oynamada ortalama Juventus %43 – Inter %57; şut ortalaması 9,6 – 15,3, isabetli şut 4 – 4,7, gol beklentisi (xG) 1 – 1,7. Goller en çok 76-90+. dakikalar arasında geldi (10 gol); 76. dakikadan sonra atılan 10 gol (%32) son çeyreğin ağırlığını gösteriyor. 75. dakikada önde olan taraf 7 maçın 4'ünde kazandı, 2 maçta son dakikalarda maçı kaybetti, 1 maçta üstünlüğü beraberliğe çevirdi.

JuventusInterŞut (ort.)Juventus · Şut (ort.): 9,6Inter · Şut (ort.): 15,39,615,3İsabetli şut (ort.)Juventus · İsabetli şut (ort.): 4Inter · İsabetli şut (ort.): 4,744,7Gol beklentisi xG (ort.)Juventus · Gol beklentisi xG (ort.): 1Inter · Gol beklentisi xG (ort.): 1,711,7Topla oynama (ort. %)Juventus · Topla oynama (ort. %): 43Inter · Topla oynama (ort. %): 574357Gol (toplam)Juventus · Gol (toplam): 28Inter · Gol (toplam): 292829
Oyun göstergeleri — son 10 derbi ortalaması
💡 Bu ne demek? Son maçların ortalamaları karşılaştırılıyor. 'Gol beklentisi (xG)' satırı, pozisyon kalitesine göre normalde kaç gol beklendiğini söyler; gerçek golden yüksekse takım pozisyon üretiyor ama bitiremiyor demektir. Sözlük →
JuventusInter36Juventus · 1-15: 11Inter · 1-15: 221-15Juventus · 16-30: 66Inter · 16-30: 2216-30Juventus · 31-45+: 22Inter · 31-45+: 3331-45+Juventus · 46-60: 0Inter · 46-60: 1146-60Juventus · 61-75: 22Inter · 61-75: 2261-75Juventus · 76-90+: 66Inter · 76-90+: 4476-90+
Gollerin dakika dağılımı — son 10 derbi
💡 Bu ne demek? Goller 15 dakikalık dilimlere ayrıldı. Hangi dilim yüksekse goller o dakikalarda geliyor. '76-90+' yüksekse derbi son çeyrekte kazanılıyor demektir. Sözlük →
Toplam gol — dakika dilimine göre yoğunluk1-15: 331-1516-30: 8816-3031-45+: 5531-45+46-60: 1146-6061-75: 4461-7576-90+: 101076-90+
Gol ısı şeridi
💡 Bu ne demek? Aynı bilginin renkle gösterimi: koyu yeşil = çok gol, açık yeşil = az gol. Sadece dakika dilimine göre yoğunluk gösterir; sahadaki bölgeyi (ısı haritası) göstermez. Sözlük →
JuventusInter039,579Juventus · 03.2023: 31%Juventus · 04.2023: 38%Juventus · 04.2023: 59%Juventus · 11.2023: 35%Juventus · 02.2024: 46%Juventus · 10.2024: 53%Juventus · 02.2025: 42%Juventus · 09.2025: 41%Juventus · 02.2026: 40%Inter · 03.2023: 69%Inter · 04.2023: 62%Inter · 04.2023: 41%Inter · 11.2023: 65%Inter · 02.2024: 54%Inter · 10.2024: 47%Inter · 02.2025: 58%Inter · 09.2025: 59%Inter · 02.2026: 60%03.202304.202304.202311.202302.202410.202402.202509.202502.202608.2026
Topla oynama (%) — maç maç, en eski solda
💡 Bu ne demek? Topla oynama yüzdesi: topun dakika olarak ne kadarı o takımdaydı. Yüksek olması iyi oynamak demek değildir; savunmada kapanan takım az top tutup kazanabilir. Çizgi her maçı ayrı gösterir. Sözlük →
Sarı kartKırmızı kart47Sarı kart · 19.03: 77Kırmızı kart · 19.03: 2219.03Sarı kart · 04.04: 55Kırmızı kart · 04.04: 3304.04Sarı kart · 26.04: 22Kırmızı kart · 26.04: 026.04Sarı kart · 26.11: 33Kırmızı kart · 26.11: 026.11Sarı kart · 04.02: 55Kırmızı kart · 04.02: 004.02Sarı kart · 27.10: 44Kırmızı kart · 27.10: 027.10Sarı kart · 16.02: 22Kırmızı kart · 16.02: 016.02Sarı kart · 13.09: 44Kırmızı kart · 13.09: 013.09Sarı kart · 14.02: 66Kırmızı kart · 14.02: 1114.02Sarı kart · 08.08: 11Kırmızı kart · 08.08: 008.08
Kartlar — maç maç (🟨 sarı, 🟥 kırmızı)
💡 Bu ne demek? Her maçta çıkan sarı (sarı sütun) ve kırmızı (kırmızı sütun) kart sayısı. Süper Lig'de bir maçta ortalama 4-5 sarı kart normaldir; üstü sert maç demektir. Sözlük →

⚽ Golcüler ve maçın adamları

Son 10 derbinin golcüleri
P. Zielinski Inter3 golK. Yildiz Juventus3 golF. Dimarco Inter2 golF. Conceicao Juventus2 golH. Calhanoglu Inter2 golD. Vlahović Juventus2 gol
Maçın adamı (en yüksek puan)
Manuel Locatelli Juventus · 14.02.202610.0Hakan Çalhanoğlu Inter · 13.09.20259.6Yann Sommer Inter · 16.02.20258.2Piotr Zieliński Inter · 27.10.20248.5Benjamin Pavard Inter · 04.02.20248.3Lautaro Martínez Inter · 26.11.20237.7

Son 10 maçın en çok gol atan isimleri P. Zielinski (Inter, 3 gol, 2 farklı maçta), K. Yildiz (Juventus, 3 gol, 2 farklı maçta), F. Dimarco (Inter, 2 gol, 2 farklı maçta), F. Conceicao (Juventus, 2 gol, 2 farklı maçta). Maç puanlarına göre en çok "maçın adamı" seçilen oyuncu Manuel Locatelli (Juventus, 1 kez). En az üç derbide oynayanlar arasında en istikrarlı performans Manuel Locatelli'a ait (Juventus): 7 maçta ortalama 7,5 puan.

JuventusInterManuel Locatelli (7)Manuel Locatelli (7): 7.5 puan, ort. dk7.5Hakan Çalhanoğlu (7)Hakan Çalhanoğlu (7): 7.5 puan, ort. dk7.5Wojciech Szczęsny (3)Wojciech Szczęsny (3): 7.3 puan, ort. dk7.3Marcus Thuram (5)Marcus Thuram (5): 7.3 puan, ort. dk7.3Kenan Yıldız (3)Kenan Yıldız (3): 7.3 puan, ort. dk7.3Benjamin Pavard (3)Benjamin Pavard (3): 7.3 puan, ort. dk7.3Henrikh Mkhitaryan (7)Henrikh Mkhitaryan (7): 7.2 puan, ort. dk7.2Federico Dimarco (8)Federico Dimarco (8): 7.2 puan, ort. dk7.2
En istikrarlı oyuncular — en az 3 derbide ortalama puan (parantez: maç sayısı)
💡 Bu ne demek? En az üç derbide oynayan oyuncuların ortalama maç puanı. 6,5 ortalama, 7 ve üstü iyi, 8 ve üstü çok iyi sayılır. Tek maçta parlayan değil, her derbide iyi oynayan isimler burada öne çıkar. Sözlük →

🧑‍🏫 Teknik direktör ve hakem karnesi

Teknik direktörTakımMaçGBM
S. InzaghiInter7232
M. AllegriJuventus5122
Cristian ChivuInter3201
Luciano SpallettiJuventus2002
T. MottaJuventus2110
Igor TudorJuventus1100
HakemMaçSarı/maçKırmızıPenaltı
M. Guida23,502
T. Danaskos1100
F. La Penna1610
Andrea Colombo1400
M. Mariani1200

Teknik direktör karnesi: S. Inzaghi (Inter) 7 derbide 2 galibiyet, 3 beraberlik, 2 mağlubiyet; M. Allegri (Juventus) 5 derbide 1 galibiyet, 2 beraberlik, 2 mağlubiyet; Cristian Chivu (Inter) 3 derbide 2 galibiyet, 0 beraberlik, 1 mağlubiyet; Luciano Spalletti (Juventus) 2 derbide 0 galibiyet, 0 beraberlik, 2 mağlubiyet; T. Motta (Juventus) 2 derbide 1 galibiyet, 1 beraberlik, 0 mağlubiyet; Igor Tudor (Juventus) 1 derbide 1 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet.

Hakemler: M. Guida 2 maç yönetti, maç başına 3,5 sarı kart, 2 penaltı; T. Danaskos 1 maç yönetti, maç başına 1 sarı kart; F. La Penna 1 maç yönetti, maç başına 6 sarı kart, 1 kırmızı; Andrea Colombo 1 maç yönetti, maç başına 4 sarı kart; M. Mariani 1 maç yönetti, maç başına 2 sarı kart.

🎭 En dramatik derbiler

22,5Juventus 4-3 Inter
13.09.2025 · 7 gol · öndeki taraf 2 kez değişti · 1 geç gol
analiz →
22Inter 4-4 Juventus
27.10.2024 · 8 gol · öndeki taraf 2 kez değişti
analiz →
12Inter 3-2 Juventus
14.02.2026 · 5 gol · 1 geç gol · 1 kırmızı
analiz →
9,5Juventus 1-1 Inter
04.04.2023 · 2 gol · 1 geç gol · 3 kırmızı
analiz →
7,5Juventus 1-2 Inter
08.08.2026 · 3 gol · 1 geç gol
analiz →

Dram puanı: gol ×1,5 + öndeki tarafın değişmesi ×3 + 85' sonrası gol ×2 + kırmızı kart ×1,5 + geri dönüş 3 + tek farklı gollü maç 1.

Dram endeksi — gol sayısını, liderlik değişimini, 85. dakika sonrası golleri, kırmızı kartları ve geri dönüşleri puanlayan kendi ölçümüz — son yılların en heyecanlı derbisi olarak 13 Eylül 2025 tarihli Juventus 4-3 Inter maçını işaret ediyor: 7 gol, öndeki taraf 2 kez değişti, 1 gol 85. dakikadan sonra geldi.

📋 İncelenen 20 maç

TarihMaçSkorİYAnaliz
08.08.2026Juventus – InterFriendlies Clubs1-20-1📊
14.02.2026Inter – JuventusSerie A3-21-1📊
13.09.2025Juventus – InterSerie A4-32-1📊
16.02.2025Juventus – InterSerie A1-00-0📊
27.10.2024Inter – JuventusSerie A4-43-2📊
04.02.2024Inter – JuventusSerie A1-01-0📊
26.11.2023Juventus – InterSerie A1-11-1📊
26.04.2023Inter – JuventusCoppa Italia1-01-0📊
04.04.2023Juventus – InterCoppa Italia1-10-0📊
19.03.2023Inter – JuventusSerie A0-10-1📊
06.11.2022Juventus – InterSerie A2-00-0
11.05.2022Juventus – InterCoppa Italia2-40-1
03.04.2022Juventus – InterSerie A0-10-1
12.01.2022Inter – JuventusSuper Cup2-11-1
24.10.2021Inter – JuventusSerie A1-11-0
15.05.2021Juventus – InterSerie A3-22-1
09.02.2021Juventus – InterCoppa Italia0-00-0
02.02.2021Inter – JuventusCoppa Italia1-21-2
17.01.2021Inter – JuventusSerie A2-01-0
08.03.2020Juventus – InterSerie A2-00-0

Bu sayfa her yeni derbiden sonra otomatik yenilenir; sayılar lisanslı veri sağlayıcıdan gelir, yorumlar SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu sayılardan üretilir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

🔥 Rekabetin daha eski maçlarını Juventus - Inter derbi tarihçesi sayfasında bulabilirsiniz. Diğer analizler: SkorMerkez Analiz.
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Yöntem: Son 20 resmî maç (lig ve kupa) lisanslı veri sağlayıcıdan alınır; olay, istatistik, kadro ve oyuncu puanı verileri son 10 maç için mevcuttur. Metin, tablo ve grafikler otomatik üretilir, her yeni derbiden sonra güncellenir. Bahis oranı veya tahmin tavsiyesi içermez.

📱SkorMerkez uygulamasını indirReklamsız, bahissiz canlı skor · gol ve maç başı bildirimi · AndroidGoogle Play ▶⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç