📊 SkorMerkez Analiz · Derbi Analizi

Lens - Lille Derbisi Sayılarla: Son 18 Maçın Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · Son maç: 30 Ekim 2026 · Güncelleme: 7 Kasım 2026 · Kuzey Derbisi
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
3Lens galibiyeti
4Beraberlik
11Lille galibiyeti
2,50Maç başı gol
%56Ev sahibi galibiyeti
0Geri dönüş
SonuçlarEv sahibi avantajıİlk yarıSkorlar ve serilerSezon sezonOyun ve dakikalarGolcülerHoca & hakemDramatik derbilerMaç listesi

Lens - Lille rekabetinin 11 Eylül 2010 ile 30 Ekim 2026 arasında oynanan son 18 resmî maçını sayılarla inceledik. Bu dönemde Lens 3 galibiyet alırken Lille 11 kez kazandı; 4 maç berabere bitti. Toplam 45 gol atıldı (Lens 14, Lille 31), maç başına ortalama 2,50 gol düştü. Maçların 17 tanesi Ligue 1, 1 tanesi Coupe de France kapsamında oynandı.

🏆 Sonuç dağılımı

Lens galibiyeti: 3 (%17)Beraberlik: 4 (%22)Lille galibiyeti: 11 (%61)18maçLens galibiyeti3%17Beraberlik4%22Lille galibiyeti11%61
Sonuç dağılımı — son 18 derbi
💡 Bu ne demek? Halkanın her dilimi bir sonuç türünün payı. Yeşil ve mavi dilimler birbirine yakınsa rekabet dengeli, biri baskınsa o takım bu dönemde üstün demektir. Sözlük →

🏟️ Ev sahibi avantajı var mı?

18 maçın 10'unda ev sahibi kazandı, 4'ünde deplasman takımı galip geldi, 4 maç berabere bitti; yani bu derbide ev sahibi avantajı belirgin biçimde işliyor. Kendi sahasında Lens 9 maçta 2 galibiyet, 4 beraberlik, 3 mağlubiyet aldı; Lille ise evinde 9 maçta 8 galibiyet, 0 beraberlik, 1 mağlubiyet yaşadı. Lens kalesini 2 maçta, Lille 8 maçta gole kapattı.

LensLilleEvinde galibiyetLens · Evinde galibiyet: 2Lille · Evinde galibiyet: 828Evinde beraberlikLens · Evinde beraberlik: 4Lille · Evinde beraberlik: 040Evinde mağlubiyetLens · Evinde mağlubiyet: 3Lille · Evinde mağlubiyet: 131Deplasmanda galibiyetLens · Deplasmanda galibiyet: 1Lille · Deplasmanda galibiyet: 313Gol yemeden bitirdiği maçLens · Gol yemeden bitirdiği maç: 2Lille · Gol yemeden bitirdiği maç: 828
Ev sahibi – deplasman karnesi
💡 Bu ne demek? Her satırda sol çubuk soldaki takımın, sağ çubuk sağdaki takımın sayısı. 'Evinde galibiyet' satırı büyükse takım kendi sahasında güçlü demektir. Neyi göstermez: maçların ne kadar farklı bittiğini. Sözlük →

⏱️ İlk yarı – ikinci yarı

İlk yarı skoru bilinen 18 maçta gollerin 19 tanesi (%42) ilk 45 dakikada, 26 tanesi (%58) ikinci yarıda geldi. Devreye Lens 3, Lille 9 kez önde girdi; 6 maçta ilk yarı eşit bitti. Devreye önde giren taraf 12 maçın 9'unda galibiyeti korudu, 0 maçta ise geriden gelinip maç çevrildi — ilk yarıyı önde kapatan taraf hiç kaybetmedi.

Lens devreye önde: 3 (%17)Devre eşit: 6 (%33)Lille devreye önde: 9 (%50)0geri dönüşLens devreye önde3%17Devre eşit6%33Lille devreye önde9%50
İlk yarı tablosu — ortadaki sayı: ilk yarıyı önde bitirip kaybedilen maç
💡 Bu ne demek? İlk 45 dakika bitiminde kimin önde olduğunun dağılımı. Ortadaki sayı 'geri dönüş': ilk yarıyı önde kapatıp maçı kaybetme sayısı. Bu sayı yüksekse derbide ilk yarı skoru güvenilir bir işaret değildir. Sözlük →

🔢 Skorlar, seriler ve farklar

En sık görülen sonuç (Lens açısından) 0-1, 4 kez; onu 1-1 (3 kez) izliyor. 7 maç tek golle sonuçlandı, 8 maçta iki takım da gol buldu, 9 maçta üç ve üzeri gol atıldı, 0 maç golsüz bitti. Dönemin en farklı sonucu Lille 4-0 Lens (18.10.2020).

Lille son 2 derbiyi üst üste kazandı. Son derbi 30.10.2026 tarihinde Lille lehine 1-0 skorla bitti. Bu 18 maçlık dönemde en uzun yenilmezlik serisi Lille tarafında 6 maç (Lens en fazla 3).

Lens ▲Lille ▼● kazanan takım11.09.2010 Lens 1-4 Lille: 1-411.09.2010 Lens 1-4 Lille: 1-41409.201029.01.2011 Lille 1-0 Lens: 0-129.01.2011 Lille 1-0 Lens: 0-10107.12.2014 Lens 1-1 Lille: 1-107.12.2014 Lens 1-1 Lille: 1-11112.201403.05.2015 Lille 3-1 Lens: 1-303.05.2015 Lille 3-1 Lens: 1-31318.10.2020 Lille 4-0 Lens: 0-418.10.2020 Lille 4-0 Lens: 0-40410.202007.05.2021 Lens 0-3 Lille: 0-307.05.2021 Lens 0-3 Lille: 0-30318.09.2021 Lens 1-0 Lille: 1-018.09.2021 Lens 1-0 Lille: 1-01009.202104.01.2022 Lens 2-2 Lille: 2-204.01.2022 Lens 2-2 Lille: 2-22216.04.2022 Lille 1-2 Lens: 2-116.04.2022 Lille 1-2 Lens: 2-12104.202209.10.2022 Lille 1-0 Lens: 0-109.10.2022 Lille 1-0 Lens: 0-10104.03.2023 Lens 1-1 Lille: 1-104.03.2023 Lens 1-1 Lille: 1-11103.202308.10.2023 Lens 1-1 Lille: 1-108.10.2023 Lens 1-1 Lille: 1-11129.03.2024 Lille 2-1 Lens: 1-229.03.2024 Lille 2-1 Lens: 1-21203.202426.10.2024 Lens 0-2 Lille: 0-226.10.2024 Lens 0-2 Lille: 0-20230.03.2025 Lille 1-0 Lens: 0-130.03.2025 Lille 1-0 Lens: 0-10103.202520.09.2025 Lens 3-0 Lille: 3-020.09.2025 Lens 3-0 Lille: 3-03004.04.2026 Lille 3-0 Lens: 0-304.04.2026 Lille 3-0 Lens: 0-30304.202630.10.2026 Lille 1-0 Lens: 0-130.10.2026 Lille 1-0 Lens: 0-101
Maç maç goller — en eski solda, koyu renk kazanan
💡 Bu ne demek? Her sütun bir maç: yukarıdaki yeşil kısım soldaki takımın golleri, aşağıdaki mavi kısım rakibin golleri. Koyu renk o maçı kazananı, gri nokta beraberliği gösterir. Böylece hangi dönemde kimin üstün olduğunu tek bakışta görürsünüz. Sözlük →
0-10-1: 4 kez4 kez1-11-1: 3 kez3 kez0-30-3: 2 kez2 kez3-03-0: 1 kez1 kez0-20-2: 1 kez1 kez1-21-2: 1 kez1 kez
En sık skorlar — Lens açısından
💡 Bu ne demek? Bu dönemde en sık tekrarlanan skorlar. Skorlar soldaki takım açısından yazılır (2-1 = soldaki takım 2 attı). Sık görülen skor, derbinin genelde nasıl bir maç olduğunu anlatır: 1-0'lar kapalı, 3-2'ler açık oyun demektir. Sözlük →

📅 Sezon sezon

Sezon sezon bakıldığında en gollü sezon 2020-21 oldu (maç başına 3,5 gol). Lens için en iyi sezon 2021-22 (2 galibiyet, 1 beraberlik, 0 mağlubiyet), Lille için 2010-11 (2 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet). Aşağıdaki grafik ve tablo 9 sezonun tamamını gösteriyor.

LensBeraberlikLille2010-112010-11 · Lille galibiyeti: 222014-152014-15 · Beraberlik: 112014-15 · Lille galibiyeti: 112020-212020-21 · Lille galibiyeti: 222021-222021-22 · Lens galibiyeti: 222021-22 · Beraberlik: 112022-232022-23 · Beraberlik: 112022-23 · Lille galibiyeti: 112023-242023-24 · Beraberlik: 112023-24 · Lille galibiyeti: 112024-252024-25 · Lille galibiyeti: 222025-262025-26 · Lens galibiyeti: 112025-26 · Lille galibiyeti: 112026-272026-27 · Lille galibiyeti: 11
Sezon sezon sonuçlar
💡 Bu ne demek? Her satır bir sezon; yeşil, gri ve mavi parçalar o sezonki galibiyet–beraberlik–galibiyet sayıları. Üstünlüğün yıllar içinde nasıl el değiştirdiğini gösterir. Sözlük →
SezonMaçLens GBLille GGolOrt.
2010-1120021-53
2014-1520112-43
2020-2120020-73,5
2021-2232105-32,7
2022-2320111-21,5
2023-2420112-32,5
2024-2520020-31,5
2025-2621013-33
2026-2710010-11

🎯 Oyun, kartlar ve dakikalar

Detaylı verisi bulunan son 10 derbide maç başına ortalama 5,5 sarı kart gösterildi, toplam 0 kırmızı kart çıktı, 3 penaltı golü kaydedildi, 1 gol kendi kalesine atıldı. Topla oynamada ortalama Lens %47 – Lille %54; şut ortalaması 9,5 – 13,1, isabetli şut 3,5 – 5,1, gol beklentisi (xG) 1,2 – 2. Goller en çok 31-45+. dakikalar arasında geldi (7 gol); 76. dakikadan sonra atılan 4 gol (%19) son çeyreğin ağırlığını gösteriyor. 75. dakikada önde olan taraf 7 maçın 6'sında kazandı, 1 maçta üstünlüğü beraberliğe çevirdi.

LensLilleŞut (ort.)Lens · Şut (ort.): 9,5Lille · Şut (ort.): 13,19,513,1İsabetli şut (ort.)Lens · İsabetli şut (ort.): 3,5Lille · İsabetli şut (ort.): 5,13,55,1Gol beklentisi xG (ort.)Lens · Gol beklentisi xG (ort.): 1,2Lille · Gol beklentisi xG (ort.): 21,22Topla oynama (ort. %)Lens · Topla oynama (ort. %): 47Lille · Topla oynama (ort. %): 544754Gol (toplam)Lens · Gol (toplam): 14Lille · Gol (toplam): 311431
Oyun göstergeleri — son 10 derbi ortalaması
💡 Bu ne demek? Son maçların ortalamaları karşılaştırılıyor. 'Gol beklentisi (xG)' satırı, pozisyon kalitesine göre normalde kaç gol beklendiğini söyler; gerçek golden yüksekse takım pozisyon üretiyor ama bitiremiyor demektir. Sözlük →
LensLille35Lens · 1-15: 11Lille · 1-15: 111-15Lens · 16-30: 11Lille · 16-30: 1116-30Lens · 31-45+: 22Lille · 31-45+: 5531-45+Lens · 46-60: 11Lille · 46-60: 3346-60Lens · 61-75: 11Lille · 61-75: 1161-75Lens · 76-90+: 11Lille · 76-90+: 3376-90+
Gollerin dakika dağılımı — son 10 derbi
💡 Bu ne demek? Goller 15 dakikalık dilimlere ayrıldı. Hangi dilim yüksekse goller o dakikalarda geliyor. '76-90+' yüksekse derbi son çeyrekte kazanılıyor demektir. Sözlük →
Toplam gol — dakika dilimine göre yoğunluk1-15: 221-1516-30: 2216-3031-45+: 7731-45+46-60: 4446-6061-75: 2261-7576-90+: 4476-90+
Gol ısı şeridi
💡 Bu ne demek? Aynı bilginin renkle gösterimi: koyu yeşil = çok gol, açık yeşil = az gol. Sadece dakika dilimine göre yoğunluk gösterir; sahadaki bölgeyi (ısı haritası) göstermez. Sözlük →
LensLille325068Lens · 04.2022: 44%Lens · 10.2022: 55%Lens · 03.2023: 38%Lens · 10.2023: 44%Lens · 03.2024: 51%Lens · 10.2024: 58%Lens · 03.2025: 55%Lens · 09.2025: 38%Lens · 04.2026: 44%Lens · 10.2026: 38%Lille · 04.2022: 56%Lille · 10.2022: 45%Lille · 03.2023: 62%Lille · 10.2023: 56%Lille · 03.2024: 49%Lille · 10.2024: 42%Lille · 03.2025: 45%Lille · 09.2025: 62%Lille · 04.2026: 56%Lille · 10.2026: 62%04.202210.202203.202310.202303.202410.202403.202509.202504.202610.2026
Topla oynama (%) — maç maç, en eski solda
💡 Bu ne demek? Topla oynama yüzdesi: topun dakika olarak ne kadarı o takımdaydı. Yüksek olması iyi oynamak demek değildir; savunmada kapanan takım az top tutup kazanabilir. Çizgi her maçı ayrı gösterir. Sözlük →
Sarı kartKırmızı kart59Sarı kart · 16.04: 55Kırmızı kart · 16.04: 016.04Sarı kart · 09.10: 88Kırmızı kart · 09.10: 009.10Sarı kart · 04.03: 66Kırmızı kart · 04.03: 004.03Sarı kart · 08.10: 66Kırmızı kart · 08.10: 008.10Sarı kart · 29.03: 66Kırmızı kart · 29.03: 029.03Sarı kart · 26.10: 99Kırmızı kart · 26.10: 026.10Sarı kart · 30.03: 44Kırmızı kart · 30.03: 030.03Sarı kart · 20.09: 44Kırmızı kart · 20.09: 020.09Sarı kart · 04.04: 55Kırmızı kart · 04.04: 004.04Sarı kart · 30.10: 22Kırmızı kart · 30.10: 030.10
Kartlar — maç maç (🟨 sarı, 🟥 kırmızı)
💡 Bu ne demek? Her maçta çıkan sarı (sarı sütun) ve kırmızı (kırmızı sütun) kart sayısı. Süper Lig'de bir maçta ortalama 4-5 sarı kart normaldir; üstü sert maç demektir. Sözlük →

⚽ Golcüler ve maçın adamları

Son 10 derbinin golcüleri
J. David Lille3 golM. Fernandez-Pardo Lille2 golE. Zhegrova Lille2 golOlivier Giroud Lille1 golH. Haraldsson Lille1 golF. Correia Lille1 gol
Maçın adamı (en yüksek puan)
R. Risser Lens · 30.10.20267.9Matías Fernández Lille · 04.04.20268.5Wesley Saïd Lens · 20.09.20258.7Bafodé Diakité Lille · 30.03.20257.9Lucas Chevalier Lille · 26.10.20247.9Edon Zhegrova Lille · 29.03.20248.3

Son 10 maçın en çok gol atan isimleri J. David (Lille, 3 gol, 3 farklı maçta), M. Fernandez-Pardo (Lille, 2 gol, 2 farklı maçta), E. Zhegrova (Lille, 2 gol), Olivier Giroud (Lille, 1 gol). Maç puanlarına göre en çok "maçın adamı" seçilen oyuncu Lucas Chevalier (Lille, 2 kez). En az üç derbide oynayanlar arasında en istikrarlı performans R. Risser'a ait (Lens): 3 maçta ortalama 7,7 puan.

LensLilleR. Risser (3)R. Risser (3): 7.7 puan, ort. dk7.7Edon Zhegrova (4)Edon Zhegrova (4): 7.6 puan, ort. dk7.6Matías Fernández (3)Matías Fernández (3): 7.4 puan, ort. dk7.4Seko Fofana (3)Seko Fofana (3): 7.3 puan, ort. dk7.3Jonathan Bamba (3)Jonathan Bamba (3): 7.2 puan, ort. dk7.2Alexsandro Ribeiro (4)Alexsandro Ribeiro (4): 7.2 puan, ort. dk7.2Lucas Chevalier (6)Lucas Chevalier (6): 7.2 puan, ort. dk7.2B. Özer (3)B. Özer (3): 7.2 puan, ort. dk7.2
En istikrarlı oyuncular — en az 3 derbide ortalama puan (parantez: maç sayısı)
💡 Bu ne demek? En az üç derbide oynayan oyuncuların ortalama maç puanı. 6,5 ortalama, 7 ve üstü iyi, 8 ve üstü çok iyi sayılır. Tek maçta parlayan değil, her derbide iyi oynayan isimler burada öne çıkar. Sözlük →

🧑‍🏫 Teknik direktör ve hakem karnesi

Teknik direktörTakımMaçGBM
F. HaiseLens5122
Paulo FonsecaLille4220
Bruno GenesioLille2101
Pierre SageLens2101
B. GénésioLille2200
W. StillLens2002
HakemMaçSarı/maçKırmızıPenaltı
F. Letexier36,302
Jerome Brisard1200
E. Wattellier1400
M. Vernice1400
B. Bastien1901

Teknik direktör karnesi: F. Haise (Lens) 5 derbide 1 galibiyet, 2 beraberlik, 2 mağlubiyet; Paulo Fonseca (Lille) 4 derbide 2 galibiyet, 2 beraberlik, 0 mağlubiyet; Bruno Genesio (Lille) 2 derbide 1 galibiyet, 0 beraberlik, 1 mağlubiyet; Pierre Sage (Lens) 2 derbide 1 galibiyet, 0 beraberlik, 1 mağlubiyet; B. Génésio (Lille) 2 derbide 2 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet; W. Still (Lens) 2 derbide 0 galibiyet, 0 beraberlik, 2 mağlubiyet.

Hakemler: F. Letexier 3 maç yönetti, maç başına 6,3 sarı kart, 2 penaltı; Jerome Brisard 1 maç yönetti, maç başına 2 sarı kart; E. Wattellier 1 maç yönetti, maç başına 4 sarı kart; M. Vernice 1 maç yönetti, maç başına 4 sarı kart; B. Bastien 1 maç yönetti, maç başına 9 sarı kart, 1 penaltı.

🎭 En dramatik derbiler

7Lens 0-2 Lille
26.10.2024 · 2 gol · 2 geç gol
analiz →
5,5Lille 2-1 Lens
29.03.2024 · 3 gol
analiz →
5,5Lille 1-2 Lens
16.04.2022 · 3 gol
analiz →
4,5Lille 3-0 Lens
04.04.2026 · 3 gol
analiz →
4,5Lens 3-0 Lille
20.09.2025 · 3 gol
analiz →

Dram puanı: gol ×1,5 + öndeki tarafın değişmesi ×3 + 85' sonrası gol ×2 + kırmızı kart ×1,5 + geri dönüş 3 + tek farklı gollü maç 1.

Dram endeksi — gol sayısını, liderlik değişimini, 85. dakika sonrası golleri, kırmızı kartları ve geri dönüşleri puanlayan kendi ölçümüz — son yılların en heyecanlı derbisi olarak 26 Ekim 2024 tarihli Lens 0-2 Lille maçını işaret ediyor: 2 gol, 2 gol 85. dakikadan sonra geldi.

📋 İncelenen 18 maç

TarihMaçSkorİYAnaliz
30.10.2026Lille – LensLigue 11-00-0📊
04.04.2026Lille – LensLigue 13-01-0📊
20.09.2025Lens – LilleLigue 13-02-0📊
30.03.2025Lille – LensLigue 11-01-0📊
26.10.2024Lens – LilleLigue 10-20-0📊
29.03.2024Lille – LensLigue 12-11-0📊
08.10.2023Lens – LilleLigue 11-10-1📊
04.03.2023Lens – LilleLigue 11-11-0📊
09.10.2022Lille – LensLigue 11-01-0📊
16.04.2022Lille – LensLigue 11-21-2📊
04.01.2022Lens – LilleCoupe de France2-20-2
18.09.2021Lens – LilleLigue 11-00-0
07.05.2021Lens – LilleLigue 10-30-2
18.10.2020Lille – LensLigue 14-01-0
03.05.2015Lille – LensLigue 13-11-1
07.12.2014Lens – LilleLigue 11-10-0
29.01.2011Lille – LensLigue 11-00-0
11.09.2010Lens – LilleLigue 11-40-1

Bu sayfa her yeni derbiden sonra otomatik yenilenir; sayılar lisanslı veri sağlayıcıdan gelir, yorumlar SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu sayılardan üretilir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

🔥 Rekabetin daha eski maçlarını Lens - Lille derbi tarihçesi sayfasında bulabilirsiniz. Diğer analizler: SkorMerkez Analiz.
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Yöntem: Son 18 resmî maç (lig ve kupa) lisanslı veri sağlayıcıdan alınır; olay, istatistik, kadro ve oyuncu puanı verileri son 10 maç için mevcuttur. Metin, tablo ve grafikler otomatik üretilir, her yeni derbiden sonra güncellenir. Bahis oranı veya tahmin tavsiyesi içermez.

📱SkorMerkez uygulamasını indirReklamsız, bahissiz canlı skor · gol ve maç başı bildirimi · AndroidGoogle Play ▶⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç