📊 SkorMerkez Analiz · Derbi Analizi

Napoli - Inter Derbisi Sayılarla: Son 20 Maçın Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · Son maç: 5 Eylül 2026 · Güncelleme: 7 Kasım 2026 · Güney-Kuzey Hattı
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
4Napoli galibiyeti
7Beraberlik
9Inter galibiyeti
2,65Maç başı gol
%45Ev sahibi galibiyeti
0Geri dönüş
SonuçlarEv sahibi avantajıİlk yarıSkorlar ve serilerSezon sezonOyun ve dakikalarGolcülerHoca & hakemDramatik derbilerMaç listesi

Napoli - Inter rekabetinin 26 Aralık 2018 ile 5 Eylül 2026 arasında oynanan son 20 resmî maçını sayılarla inceledik. Bu dönemde Napoli 4 galibiyet alırken Inter 9 kez kazandı; 7 maç berabere bitti. Toplam 53 gol atıldı (Napoli 24, Inter 29), maç başına ortalama 2,65 gol düştü. Maçların 17 tanesi Serie A, 2 tanesi Coppa Italia, 1 tanesi Super Cup kapsamında oynandı.

🏆 Sonuç dağılımı

Napoli galibiyeti: 4 (%20)Beraberlik: 7 (%35)Inter galibiyeti: 9 (%45)20maçNapoli galibiyeti4%20Beraberlik7%35Inter galibiyeti9%45
Sonuç dağılımı — son 20 derbi
💡 Bu ne demek? Halkanın her dilimi bir sonuç türünün payı. Yeşil ve mavi dilimler birbirine yakınsa rekabet dengeli, biri baskınsa o takım bu dönemde üstün demektir. Sözlük →

🏟️ Ev sahibi avantajı var mı?

20 maçın 9'unda ev sahibi kazandı, 4'ünde deplasman takımı galip geldi, 7 maç berabere bitti; yani ev sahibi avantajı var ama belirleyici değil. Kendi sahasında Napoli 10 maçta 3 galibiyet, 4 beraberlik, 3 mağlubiyet aldı; Inter ise evinde 10 maçta 6 galibiyet, 3 beraberlik, 1 mağlubiyet yaşadı. Napoli kalesini 1 maçta, Inter 6 maçta gole kapattı.

NapoliInterEvinde galibiyetNapoli · Evinde galibiyet: 3Inter · Evinde galibiyet: 636Evinde beraberlikNapoli · Evinde beraberlik: 4Inter · Evinde beraberlik: 343Evinde mağlubiyetNapoli · Evinde mağlubiyet: 3Inter · Evinde mağlubiyet: 131Deplasmanda galibiyetNapoli · Deplasmanda galibiyet: 1Inter · Deplasmanda galibiyet: 313Gol yemeden bitirdiği maçNapoli · Gol yemeden bitirdiği maç: 1Inter · Gol yemeden bitirdiği maç: 616
Ev sahibi – deplasman karnesi
💡 Bu ne demek? Her satırda sol çubuk soldaki takımın, sağ çubuk sağdaki takımın sayısı. 'Evinde galibiyet' satırı büyükse takım kendi sahasında güçlü demektir. Neyi göstermez: maçların ne kadar farklı bittiğini. Sözlük →

⏱️ İlk yarı – ikinci yarı

İlk yarı skoru bilinen 20 maçta gollerin 20 tanesi (%38) ilk 45 dakikada, 33 tanesi (%62) ikinci yarıda geldi. Devreye Napoli 4, Inter 6 kez önde girdi; 10 maçta ilk yarı eşit bitti. Devreye önde giren taraf 10 maçın 6'sında galibiyeti korudu, 0 maçta ise geriden gelinip maç çevrildi — ilk yarıyı önde kapatan taraf hiç kaybetmedi.

Napoli devreye önde: 4 (%20)Devre eşit: 10 (%50)Inter devreye önde: 6 (%30)0geri dönüşNapoli devreye önde4%20Devre eşit10%50Inter devreye önde6%30
İlk yarı tablosu — ortadaki sayı: ilk yarıyı önde bitirip kaybedilen maç
💡 Bu ne demek? İlk 45 dakika bitiminde kimin önde olduğunun dağılımı. Ortadaki sayı 'geri dönüş': ilk yarıyı önde kapatıp maçı kaybetme sayısı. Bu sayı yüksekse derbide ilk yarı skoru güvenilir bir işaret değildir. Sözlük →

🔢 Skorlar, seriler ve farklar

En sık görülen sonuç (Napoli açısından) 1-1, 6 kez; onu 0-1 (4 kez) izliyor. 7 maç tek golle sonuçlandı, 13 maçta iki takım da gol buldu, 8 maçta üç ve üzeri gol atıldı, 0 maç golsüz bitti. Dönemin en farklı sonucu Napoli 0-3 Inter (03.12.2023).

Son derbilerde iki taraf da üst üste iki galibiyet alamadı, rekabet dengede. Son derbi 05.09.2026 tarihinde Inter lehine 3-2 skorla bitti. Bu 20 maçlık dönemde en uzun yenilmezlik serisi Inter tarafında 7 maç (Napoli en fazla 5).

Napoli ▲Inter ▼● kazanan takım26.12.2018 Inter 1-0 Napoli: 0-126.12.2018 Inter 1-0 Napoli: 0-10112.201819.05.2019 Napoli 4-1 Inter: 4-119.05.2019 Napoli 4-1 Inter: 4-14106.01.2020 Napoli 1-3 Inter: 1-306.01.2020 Napoli 1-3 Inter: 1-31301.202012.02.2020 Inter 0-1 Napoli: 1-012.02.2020 Inter 0-1 Napoli: 1-01013.06.2020 Napoli 1-1 Inter: 1-113.06.2020 Napoli 1-1 Inter: 1-11106.202028.07.2020 Inter 2-0 Napoli: 0-228.07.2020 Inter 2-0 Napoli: 0-20216.12.2020 Inter 1-0 Napoli: 0-116.12.2020 Inter 1-0 Napoli: 0-10112.202018.04.2021 Napoli 1-1 Inter: 1-118.04.2021 Napoli 1-1 Inter: 1-11121.11.2021 Inter 3-2 Napoli: 2-321.11.2021 Inter 3-2 Napoli: 2-32311.202112.02.2022 Napoli 1-1 Inter: 1-112.02.2022 Napoli 1-1 Inter: 1-11104.01.2023 Inter 1-0 Napoli: 0-104.01.2023 Inter 1-0 Napoli: 0-10101.202321.05.2023 Napoli 3-1 Inter: 3-121.05.2023 Napoli 3-1 Inter: 3-13103.12.2023 Napoli 0-3 Inter: 0-303.12.2023 Napoli 0-3 Inter: 0-30312.202322.01.2024 Napoli 0-1 Inter: 0-122.01.2024 Napoli 0-1 Inter: 0-10117.03.2024 Inter 1-1 Napoli: 1-117.03.2024 Inter 1-1 Napoli: 1-11103.202410.11.2024 Inter 1-1 Napoli: 1-110.11.2024 Inter 1-1 Napoli: 1-11101.03.2025 Napoli 1-1 Inter: 1-101.03.2025 Napoli 1-1 Inter: 1-11103.202525.10.2025 Napoli 3-1 Inter: 3-125.10.2025 Napoli 3-1 Inter: 3-13111.01.2026 Inter 2-2 Napoli: 2-211.01.2026 Inter 2-2 Napoli: 2-22201.202605.09.2026 Inter 3-2 Napoli: 2-305.09.2026 Inter 3-2 Napoli: 2-323
Maç maç goller — en eski solda, koyu renk kazanan
💡 Bu ne demek? Her sütun bir maç: yukarıdaki yeşil kısım soldaki takımın golleri, aşağıdaki mavi kısım rakibin golleri. Koyu renk o maçı kazananı, gri nokta beraberliği gösterir. Böylece hangi dönemde kimin üstün olduğunu tek bakışta görürsünüz. Sözlük →
1-11-1: 6 kez6 kez0-10-1: 4 kez4 kez2-32-3: 2 kez2 kez3-13-1: 2 kez2 kez2-22-2: 1 kez1 kez0-30-3: 1 kez1 kez
En sık skorlar — Napoli açısından
💡 Bu ne demek? Bu dönemde en sık tekrarlanan skorlar. Skorlar soldaki takım açısından yazılır (2-1 = soldaki takım 2 attı). Sık görülen skor, derbinin genelde nasıl bir maç olduğunu anlatır: 1-0'lar kapalı, 3-2'ler açık oyun demektir. Sözlük →

📅 Sezon sezon

Sezon sezon bakıldığında en gollü sezon 2026-27 oldu (maç başına 5 gol). Napoli için en iyi sezon 2025-26 (1 galibiyet, 1 beraberlik, 0 mağlubiyet), Inter için 2023-24 (2 galibiyet, 1 beraberlik, 0 mağlubiyet). Aşağıdaki grafik ve tablo 9 sezonun tamamını gösteriyor.

NapoliBeraberlikInter2018-192018-19 · Napoli galibiyeti: 112018-19 · Inter galibiyeti: 112019-202019-20 · Napoli galibiyeti: 112019-20 · Beraberlik: 112019-20 · Inter galibiyeti: 222020-212020-21 · Beraberlik: 112020-21 · Inter galibiyeti: 112021-222021-22 · Beraberlik: 112021-22 · Inter galibiyeti: 112022-232022-23 · Napoli galibiyeti: 112022-23 · Inter galibiyeti: 112023-242023-24 · Beraberlik: 112023-24 · Inter galibiyeti: 222024-252024-25 · Beraberlik: 222025-262025-26 · Napoli galibiyeti: 112025-26 · Beraberlik: 112026-272026-27 · Inter galibiyeti: 11
Sezon sezon sonuçlar
💡 Bu ne demek? Her satır bir sezon; yeşil, gri ve mavi parçalar o sezonki galibiyet–beraberlik–galibiyet sayıları. Üstünlüğün yıllar içinde nasıl el değiştirdiğini gösterir. Sözlük →
SezonMaçNapoli GBInter GGolOrt.
2018-1921014-23
2019-2041123-62,3
2020-2120111-21,5
2021-2220113-43,5
2022-2321013-22,5
2023-2430121-52
2024-2520202-22
2025-2621105-34
2026-2710012-35

🎯 Oyun, kartlar ve dakikalar

Detaylı verisi bulunan son 10 derbide maç başına ortalama 3,3 sarı kart gösterildi, toplam 2 kırmızı kart çıktı, 3 penaltı golü kaydedildi. Topla oynamada ortalama Napoli %52 – Inter %48; şut ortalaması 11,7 – 14, isabetli şut 3,8 – 3,9, gol beklentisi (xG) 1,3 – 1,7. Goller en çok 76-90+. dakikalar arasında geldi (10 gol); 76. dakikadan sonra atılan 10 gol (%36) son çeyreğin ağırlığını gösteriyor. 75. dakikada önde olan taraf 8 maçın 4'ünde kazandı, 1 maçta son dakikalarda maçı kaybetti, 3 maçta üstünlüğü beraberliğe çevirdi.

NapoliInterŞut (ort.)Napoli · Şut (ort.): 11,7Inter · Şut (ort.): 1411,714İsabetli şut (ort.)Napoli · İsabetli şut (ort.): 3,8Inter · İsabetli şut (ort.): 3,93,83,9Gol beklentisi xG (ort.)Napoli · Gol beklentisi xG (ort.): 1,3Inter · Gol beklentisi xG (ort.): 1,71,31,7Topla oynama (ort. %)Napoli · Topla oynama (ort. %): 52Inter · Topla oynama (ort. %): 485248Gol (toplam)Napoli · Gol (toplam): 24Inter · Gol (toplam): 292429
Oyun göstergeleri — son 10 derbi ortalaması
💡 Bu ne demek? Son maçların ortalamaları karşılaştırılıyor. 'Gol beklentisi (xG)' satırı, pozisyon kalitesine göre normalde kaç gol beklendiğini söyler; gerçek golden yüksekse takım pozisyon üretiyor ama bitiremiyor demektir. Sözlük →
NapoliInter35Napoli · 1-15: 0Inter · 1-15: 111-15Napoli · 16-30: 22Inter · 16-30: 1116-30Napoli · 31-45+: 11Inter · 31-45+: 3331-45+Napoli · 46-60: 33Inter · 46-60: 3346-60Napoli · 61-75: 22Inter · 61-75: 2261-75Napoli · 76-90+: 55Inter · 76-90+: 5576-90+
Gollerin dakika dağılımı — son 10 derbi
💡 Bu ne demek? Goller 15 dakikalık dilimlere ayrıldı. Hangi dilim yüksekse goller o dakikalarda geliyor. '76-90+' yüksekse derbi son çeyrekte kazanılıyor demektir. Sözlük →
Toplam gol — dakika dilimine göre yoğunluk1-15: 111-1516-30: 3316-3031-45+: 4431-45+46-60: 6646-6061-75: 4461-7576-90+: 101076-90+
Gol ısı şeridi
💡 Bu ne demek? Aynı bilginin renkle gösterimi: koyu yeşil = çok gol, açık yeşil = az gol. Sadece dakika dilimine göre yoğunluk gösterir; sahadaki bölgeyi (ısı haritası) göstermez. Sözlük →
NapoliInter04080Napoli · 01.2023: 64%Napoli · 05.2023: 70%Napoli · 12.2023: 57%Napoli · 01.2024: 35%Napoli · 03.2024: 51%Napoli · 11.2024: 47%Napoli · 03.2025: 62%Napoli · 10.2025: 43%Napoli · 01.2026: 50%Napoli · 09.2026: 37%Inter · 01.2023: 36%Inter · 05.2023: 30%Inter · 12.2023: 43%Inter · 01.2024: 65%Inter · 03.2024: 49%Inter · 11.2024: 53%Inter · 03.2025: 38%Inter · 10.2025: 57%Inter · 01.2026: 50%Inter · 09.2026: 63%01.202305.202312.202301.202403.202411.202403.202510.202501.202609.2026
Topla oynama (%) — maç maç, en eski solda
💡 Bu ne demek? Topla oynama yüzdesi: topun dakika olarak ne kadarı o takımdaydı. Yüksek olması iyi oynamak demek değildir; savunmada kapanan takım az top tutup kazanabilir. Çizgi her maçı ayrı gösterir. Sözlük →
Sarı kartKırmızı kart59Sarı kart · 04.01: 55Kırmızı kart · 04.01: 004.01Sarı kart · 21.05: 33Kırmızı kart · 21.05: 1121.05Sarı kart · 03.12: 44Kırmızı kart · 03.12: 003.12Sarı kart · 22.01: 99Kırmızı kart · 22.01: 1122.01Sarı kart · 17.03: 33Kırmızı kart · 17.03: 017.03Sarı kart · 10.11: 11Kırmızı kart · 10.11: 010.11Sarı kart · 01.03: 11Kırmızı kart · 01.03: 001.03Sarı kart · 25.10: 33Kırmızı kart · 25.10: 025.10Sarı kart · 11.01: 11Kırmızı kart · 11.01: 011.01Sarı kart · 05.09: 33Kırmızı kart · 05.09: 005.09
Kartlar — maç maç (🟨 sarı, 🟥 kırmızı)
💡 Bu ne demek? Her maçta çıkan sarı (sarı sütun) ve kırmızı (kırmızı sütun) kart sayısı. Süper Lig'de bir maçta ortalama 4-5 sarı kart normaldir; üstü sert maç demektir. Sözlük →

⚽ Golcüler ve maçın adamları

Son 10 derbinin golcüleri
S. McTominay Napoli4 golH. Calhanoglu Inter4 golL. Martinez Inter3 golM. Thuram Inter2 golF. Dimarco Inter2 golF. Anguissa Napoli2 gol
Maçın adamı (en yüksek puan)
Lautaro Martínez Inter · 05.09.20268.9Scott McTominay Napoli · 11.01.20269.3Frank Anguissa Napoli · 25.10.20258.3Josep Martínez Inter · 01.03.20257.7Nicolò Barella Inter · 10.11.20247.9Juan Jesus Napoli · 17.03.20248.2

Son 10 maçın en çok gol atan isimleri S. McTominay (Napoli, 4 gol, 3 farklı maçta), H. Calhanoglu (Inter, 4 gol, 4 farklı maçta), L. Martinez (Inter, 3 gol, 2 farklı maçta), M. Thuram (Inter, 2 gol, 2 farklı maçta). Maç puanlarına göre en çok "maçın adamı" seçilen oyuncu Nicolò Barella (Inter, 3 kez). En az üç derbide oynayanlar arasında en istikrarlı performans Scott McTominay'a ait (Napoli): 4 maçta ortalama 7,7 puan.

NapoliInterScott McTominay (4)Scott McTominay (4): 7.6 puan, ort. dk7.6Federico Dimarco (9)Federico Dimarco (9): 7.3 puan, ort. dk7.3Frank Anguissa (7)Frank Anguissa (7): 7.2 puan, ort. dk7.2Juan Jesus (4)Juan Jesus (4): 7.2 puan, ort. dk7.2Hakan Çalhanoğlu (8)Hakan Çalhanoğlu (8): 7.2 puan, ort. dk7.2Benjamin Pavard (4)Benjamin Pavard (4): 7.2 puan, ort. dk7.2Lautaro Martínez (8)Lautaro Martínez (8): 7.2 puan, ort. dk7.2Nicolò Barella (10)Nicolò Barella (10): 7.1 puan, ort. dk7.1
En istikrarlı oyuncular — en az 3 derbide ortalama puan (parantez: maç sayısı)
💡 Bu ne demek? En az üç derbide oynayan oyuncuların ortalama maç puanı. 6,5 ortalama, 7 ve üstü iyi, 8 ve üstü çok iyi sayılır. Tek maçta parlayan değil, her derbide iyi oynayan isimler burada öne çıkar. Sözlük →

🧑‍🏫 Teknik direktör ve hakem karnesi

Teknik direktörTakımMaçGBM
S. InzaghiInter7331
Antonio ConteNapoli4130
Cristian ChivuInter3111
W. MazzarriNapoli2002
L. SpallettiNapoli2101
Massimiliano AllegriNapoli1001
HakemMaçSarı/maçKırmızıPenaltı
Simone Sozza1300
Daniele Doveri1101
Maurizio Mariani1302
D. Doveri1100
M. Mariani1100

Teknik direktör karnesi: S. Inzaghi (Inter) 7 derbide 3 galibiyet, 3 beraberlik, 1 mağlubiyet; Antonio Conte (Napoli) 4 derbide 1 galibiyet, 3 beraberlik, 0 mağlubiyet; Cristian Chivu (Inter) 3 derbide 1 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet; W. Mazzarri (Napoli) 2 derbide 0 galibiyet, 0 beraberlik, 2 mağlubiyet; L. Spalletti (Napoli) 2 derbide 1 galibiyet, 0 beraberlik, 1 mağlubiyet; Massimiliano Allegri (Napoli) 1 derbide 0 galibiyet, 0 beraberlik, 1 mağlubiyet.

Hakemler: Simone Sozza 1 maç yönetti, maç başına 3 sarı kart; Daniele Doveri 1 maç yönetti, maç başına 1 sarı kart, 1 penaltı; Maurizio Mariani 1 maç yönetti, maç başına 3 sarı kart, 2 penaltı; D. Doveri 1 maç yönetti, maç başına 1 sarı kart; M. Mariani 1 maç yönetti, maç başına 1 sarı kart.

🎭 En dramatik derbiler

16,5Inter 3-2 Napoli
05.09.2026 · 5 gol · öndeki taraf 1 kez değişti · 1 geç gol
analiz →
11,5Napoli 3-1 Inter
21.05.2023 · 4 gol · 2 geç gol · 1 kırmızı
analiz →
7Inter 2-2 Napoli
11.01.2026 · 4 gol
analiz →
6,5Napoli 0-3 Inter
03.12.2023 · 3 gol · 1 geç gol
analiz →
6Napoli 3-1 Inter
25.10.2025 · 4 gol
analiz →

Dram puanı: gol ×1,5 + öndeki tarafın değişmesi ×3 + 85' sonrası gol ×2 + kırmızı kart ×1,5 + geri dönüş 3 + tek farklı gollü maç 1.

Dram endeksi — gol sayısını, liderlik değişimini, 85. dakika sonrası golleri, kırmızı kartları ve geri dönüşleri puanlayan kendi ölçümüz — son yılların en heyecanlı derbisi olarak 5 Eylül 2026 tarihli Inter 3-2 Napoli maçını işaret ediyor: 5 gol, öndeki taraf 1 kez değişti, 1 gol 85. dakikadan sonra geldi.

📋 İncelenen 20 maç

TarihMaçSkorİYAnaliz
05.09.2026Inter – NapoliSerie A3-20-0📊
11.01.2026Inter – NapoliSerie A2-21-1📊
25.10.2025Napoli – InterSerie A3-11-0📊
01.03.2025Napoli – InterSerie A1-10-1📊
10.11.2024Inter – NapoliSerie A1-11-1📊
17.03.2024Inter – NapoliSerie A1-11-0📊
22.01.2024Napoli – InterSuper Cup0-10-0📊
03.12.2023Napoli – InterSerie A0-30-1📊
21.05.2023Napoli – InterSerie A3-10-0📊
04.01.2023Inter – NapoliSerie A1-00-0📊
12.02.2022Napoli – InterSerie A1-11-0
21.11.2021Inter – NapoliSerie A3-22-1
18.04.2021Napoli – InterSerie A1-11-0
16.12.2020Inter – NapoliSerie A1-00-0
28.07.2020Inter – NapoliSerie A2-01-0
13.06.2020Napoli – InterCoppa Italia1-11-1
12.02.2020Inter – NapoliCoppa Italia0-10-0
06.01.2020Napoli – InterSerie A1-31-2
19.05.2019Napoli – InterSerie A4-11-0
26.12.2018Inter – NapoliSerie A1-00-0

Bu sayfa her yeni derbiden sonra otomatik yenilenir; sayılar lisanslı veri sağlayıcıdan gelir, yorumlar SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu sayılardan üretilir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

🔥 Rekabetin daha eski maçlarını Napoli - Inter derbi tarihçesi sayfasında bulabilirsiniz. Diğer analizler: SkorMerkez Analiz.
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Yöntem: Son 20 resmî maç (lig ve kupa) lisanslı veri sağlayıcıdan alınır; olay, istatistik, kadro ve oyuncu puanı verileri son 10 maç için mevcuttur. Metin, tablo ve grafikler otomatik üretilir, her yeni derbiden sonra güncellenir. Bahis oranı veya tahmin tavsiyesi içermez.

📱SkorMerkez uygulamasını indirReklamsız, bahissiz canlı skor · gol ve maç başı bildirimi · AndroidGoogle Play ▶⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç