📊 SkorMerkez Analiz · Derbi Analizi

PSG - Marsilya Derbisi Sayılarla: Son 20 Maçın Analizi

SkorMerkez Analiz Masası · Son maç: 20 Eylül 2026 · Güncelleme: 7 Kasım 2026 · Le Classique
ℹ️ Bu analiz maç verilerinden otomatik üretilmiş, SkorMerkez editörünün sorumluluğundadır. Reklam ve bahis ortaklığı yoktur. Yöntem · Sözlük
15Paris Saint Germain galibiyeti
2Beraberlik
3Marseille galibiyeti
2,75Maç başı gol
%55Ev sahibi galibiyeti
0Geri dönüş
SonuçlarEv sahibi avantajıİlk yarıSkorlar ve serilerSezon sezonOyun ve dakikalarGolcülerHoca & hakemDramatik derbilerMaç listesi

PSG - Marsilya rekabetinin 28 Şubat 2018 ile 20 Eylül 2026 arasında oynanan son 20 resmî maçını sayılarla inceledik. Bu dönemde Paris Saint Germain 15 galibiyet alırken Marseille 3 kez kazandı; 2 maç berabere bitti. Toplam 55 gol atıldı (Paris Saint Germain 44, Marseille 11), maç başına ortalama 2,75 gol düştü. Maçların 16 tanesi Ligue 1, 2 tanesi Trophée des Champions, 2 tanesi Coupe de France kapsamında oynandı.

🏆 Sonuç dağılımı

Paris Saint Germain galibiyeti: 15 (%75)Beraberlik: 2 (%10)Marseille galibiyeti: 3 (%15)20maçParis Saint Germain galib…15%75Beraberlik2%10Marseille galibiyeti3%15
Sonuç dağılımı — son 20 derbi
💡 Bu ne demek? Halkanın her dilimi bir sonuç türünün payı. Yeşil ve mavi dilimler birbirine yakınsa rekabet dengeli, biri baskınsa o takım bu dönemde üstün demektir. Sözlük →

🏟️ Ev sahibi avantajı var mı?

20 maçın 11'inde ev sahibi kazandı, 7'sinde deplasman takımı galip geldi, 2 maç berabere bitti; yani bu derbide ev sahibi avantajı belirgin biçimde işliyor. Kendi sahasında Paris Saint Germain 11 maçta 9 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet aldı; Marseille ise evinde 9 maçta 2 galibiyet, 1 beraberlik, 6 mağlubiyet yaşadı. Paris Saint Germain kalesini 11 maçta, Marseille 3 maçta gole kapattı.

Paris Saint GermainMarseilleEvinde galibiyetParis Saint Germain · Evinde galibiyet: 9Marseille · Evinde galibiyet: 292Evinde beraberlikParis Saint Germain · Evinde beraberlik: 1Marseille · Evinde beraberlik: 111Evinde mağlubiyetParis Saint Germain · Evinde mağlubiyet: 1Marseille · Evinde mağlubiyet: 616Deplasmanda galibiyetParis Saint Germain · Deplasmanda galibiyet: 6Marseille · Deplasmanda galibiyet: 161Gol yemeden bitirdiği maçParis Saint Germain · Gol yemeden bitirdiği maç: 11Marseille · Gol yemeden bitirdiği maç: 3113
Ev sahibi – deplasman karnesi
💡 Bu ne demek? Her satırda sol çubuk soldaki takımın, sağ çubuk sağdaki takımın sayısı. 'Evinde galibiyet' satırı büyükse takım kendi sahasında güçlü demektir. Neyi göstermez: maçların ne kadar farklı bittiğini. Sözlük →

⏱️ İlk yarı – ikinci yarı

İlk yarı skoru bilinen 20 maçta gollerin 29 tanesi (%53) ilk 45 dakikada, 26 tanesi (%47) ikinci yarıda geldi. Devreye Paris Saint Germain 13, Marseille 2 kez önde girdi; 5 maçta ilk yarı eşit bitti. Devreye önde giren taraf 15 maçın 14'ünde galibiyeti korudu, 0 maçta ise geriden gelinip maç çevrildi — ilk yarıyı önde kapatan taraf hiç kaybetmedi.

Paris Saint Germain devreye önde: 13 (%65)Devre eşit: 5 (%25)Marseille devreye önde: 2 (%10)0geri dönüşParis Saint Germain devre…13%65Devre eşit5%25Marseille devreye önde2%10
İlk yarı tablosu — ortadaki sayı: ilk yarıyı önde bitirip kaybedilen maç
💡 Bu ne demek? İlk 45 dakika bitiminde kimin önde olduğunun dağılımı. Ortadaki sayı 'geri dönüş': ilk yarıyı önde kapatıp maçı kaybetme sayısı. Bu sayı yüksekse derbide ilk yarı skoru güvenilir bir işaret değildir. Sözlük →

🔢 Skorlar, seriler ve farklar

En sık görülen sonuç (Paris Saint Germain açısından) 2-1, 3 kez; onu 3-0 (3 kez) izliyor. 7 maç tek golle sonuçlandı, 7 maçta iki takım da gol buldu, 13 maçta üç ve üzeri gol atıldı, 1 maç golsüz bitti. Dönemin en farklı sonucu Paris Saint Germain 5-0 Marseille (08.02.2026).

Paris Saint Germain son 2 derbiyi üst üste kazandı. Son derbi 20.09.2026 tarihinde Paris Saint Germain lehine 2-1 skorla bitti. Bu 20 maçlık dönemde en uzun yenilmezlik serisi Paris Saint Germain tarafında 5 maç (Marseille en fazla 2).

Paris Saint Germain ▲Marseille ▼● kazanan takım28.02.2018 Paris Saint Germain 3-0 Marseille: 3-028.02.2018 Paris Saint Germain 3-0 Marseille: 3-03002.201828.10.2018 Marseille 0-2 Paris Saint Germain: 2-028.10.2018 Marseille 0-2 Paris Saint Germain: 2-02017.03.2019 Paris Saint Germain 3-1 Marseille: 3-117.03.2019 Paris Saint Germain 3-1 Marseille: 3-13103.201927.10.2019 Paris Saint Germain 4-0 Marseille: 4-027.10.2019 Paris Saint Germain 4-0 Marseille: 4-04013.09.2020 Paris Saint Germain 0-1 Marseille: 0-113.09.2020 Paris Saint Germain 0-1 Marseille: 0-10109.202013.01.2021 Paris Saint Germain 2-1 Marseille: 2-113.01.2021 Paris Saint Germain 2-1 Marseille: 2-12107.02.2021 Marseille 0-2 Paris Saint Germain: 2-007.02.2021 Marseille 0-2 Paris Saint Germain: 2-02002.202124.10.2021 Marseille 0-0 Paris Saint Germain: 0-024.10.2021 Marseille 0-0 Paris Saint Germain: 0-00017.04.2022 Paris Saint Germain 2-1 Marseille: 2-117.04.2022 Paris Saint Germain 2-1 Marseille: 2-12104.202216.10.2022 Paris Saint Germain 1-0 Marseille: 1-016.10.2022 Paris Saint Germain 1-0 Marseille: 1-01008.02.2023 Marseille 2-1 Paris Saint Germain: 1-208.02.2023 Marseille 2-1 Paris Saint Germain: 1-21202.202326.02.2023 Marseille 0-3 Paris Saint Germain: 3-026.02.2023 Marseille 0-3 Paris Saint Germain: 3-03024.09.2023 Paris Saint Germain 4-0 Marseille: 4-024.09.2023 Paris Saint Germain 4-0 Marseille: 4-04009.202331.03.2024 Marseille 0-2 Paris Saint Germain: 2-031.03.2024 Marseille 0-2 Paris Saint Germain: 2-02027.10.2024 Marseille 0-3 Paris Saint Germain: 3-027.10.2024 Marseille 0-3 Paris Saint Germain: 3-03010.202416.03.2025 Paris Saint Germain 3-1 Marseille: 3-116.03.2025 Paris Saint Germain 3-1 Marseille: 3-13122.09.2025 Marseille 1-0 Paris Saint Germain: 0-122.09.2025 Marseille 1-0 Paris Saint Germain: 0-10109.202508.01.2026 Paris Saint Germain 2-2 Marseille: 2-208.01.2026 Paris Saint Germain 2-2 Marseille: 2-22208.02.2026 Paris Saint Germain 5-0 Marseille: 5-008.02.2026 Paris Saint Germain 5-0 Marseille: 5-05002.202620.09.2026 Marseille 1-2 Paris Saint Germain: 2-120.09.2026 Marseille 1-2 Paris Saint Germain: 2-121
Maç maç goller — en eski solda, koyu renk kazanan
💡 Bu ne demek? Her sütun bir maç: yukarıdaki yeşil kısım soldaki takımın golleri, aşağıdaki mavi kısım rakibin golleri. Koyu renk o maçı kazananı, gri nokta beraberliği gösterir. Böylece hangi dönemde kimin üstün olduğunu tek bakışta görürsünüz. Sözlük →
2-12-1: 3 kez3 kez3-03-0: 3 kez3 kez2-02-0: 3 kez3 kez0-10-1: 2 kez2 kez3-13-1: 2 kez2 kez4-04-0: 2 kez2 kez
En sık skorlar — Paris Saint Germain açısından
💡 Bu ne demek? Bu dönemde en sık tekrarlanan skorlar. Skorlar soldaki takım açısından yazılır (2-1 = soldaki takım 2 attı). Sık görülen skor, derbinin genelde nasıl bir maç olduğunu anlatır: 1-0'lar kapalı, 3-2'ler açık oyun demektir. Sözlük →

📅 Sezon sezon

Sezon sezon bakıldığında en gollü sezon 2019-20 oldu (maç başına 4 gol). Paris Saint Germain için en iyi sezon 2018-19 (2 galibiyet, 0 beraberlik, 0 mağlubiyet), Marseille için 2025-26 (1 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet). Aşağıdaki grafik ve tablo 10 sezonun tamamını gösteriyor.

Paris Saint GermainBeraberlikMarseille2017-182017-18 · Paris Saint Germain galibiyeti: 112018-192018-19 · Paris Saint Germain galibiyeti: 222019-202019-20 · Paris Saint Germain galibiyeti: 112020-212020-21 · Paris Saint Germain galibiyeti: 222020-21 · Marseille galibiyeti: 112021-222021-22 · Paris Saint Germain galibiyeti: 112021-22 · Beraberlik: 112022-232022-23 · Paris Saint Germain galibiyeti: 222022-23 · Marseille galibiyeti: 112023-242023-24 · Paris Saint Germain galibiyeti: 222024-252024-25 · Paris Saint Germain galibiyeti: 222025-262025-26 · Paris Saint Germain galibiyeti: 112025-26 · Beraberlik: 112025-26 · Marseille galibiyeti: 112026-272026-27 · Paris Saint Germain galibiyeti: 11
Sezon sezon sonuçlar
💡 Bu ne demek? Her satır bir sezon; yeşil, gri ve mavi parçalar o sezonki galibiyet–beraberlik–galibiyet sayıları. Üstünlüğün yıllar içinde nasıl el değiştirdiğini gösterir. Sözlük →
SezonMaçParis Saint Germain GBMarseille GGolOrt.
2017-1811003-03
2018-1922005-13
2019-2011004-04
2020-2132014-22
2021-2221102-11,5
2022-2332015-22,3
2023-2422006-03
2024-2522006-13,5
2025-2631117-33,3
2026-2711002-13

🎯 Oyun, kartlar ve dakikalar

Detaylı verisi bulunan son 8 derbide maç başına ortalama 3,5 sarı kart gösterildi, toplam 2 kırmızı kart çıktı, 2 penaltı golü kaydedildi, 3 gol kendi kalesine atıldı. Topla oynamada ortalama Paris Saint Germain %59 – Marseille %41; şut ortalaması 15,6 – 13,8, isabetli şut 5,8 – 4,8, gol beklentisi (xG) 2,6 – 1,2. Goller en çok 61-75. dakikalar arasında geldi (6 gol); 76. dakikadan sonra atılan 5 gol (%20) son çeyreğin ağırlığını gösteriyor. 75. dakikada önde olan taraf 8 maçın 6'sında kazandı, 1 maçta son dakikalarda maçı kaybetti, 1 maçta üstünlüğü beraberliğe çevirdi.

Paris Saint GermainMarseilleŞut (ort.)Paris Saint Germain · Şut (ort.): 15,6Marseille · Şut (ort.): 13,815,613,8İsabetli şut (ort.)Paris Saint Germain · İsabetli şut (ort.): 5,8Marseille · İsabetli şut (ort.): 4,85,84,8Gol beklentisi xG (ort.)Paris Saint Germain · Gol beklentisi xG (ort.): 2,6Marseille · Gol beklentisi xG (ort.): 1,22,61,2Topla oynama (ort. %)Paris Saint Germain · Topla oynama (ort. %): 59Marseille · Topla oynama (ort. %): 415941Gol (toplam)Paris Saint Germain · Gol (toplam): 44Marseille · Gol (toplam): 114411
Oyun göstergeleri — son 8 derbi ortalaması
💡 Bu ne demek? Son maçların ortalamaları karşılaştırılıyor. 'Gol beklentisi (xG)' satırı, pozisyon kalitesine göre normalde kaç gol beklendiğini söyler; gerçek golden yüksekse takım pozisyon üretiyor ama bitiremiyor demektir. Sözlük →
Paris Saint GermainMarseille24Paris Saint Germain · 1-15: 44Marseille · 1-15: 01-15Paris Saint Germain · 16-30: 22Marseille · 16-30: 016-30Paris Saint Germain · 31-45+: 33Marseille · 31-45+: 1131-45+Paris Saint Germain · 46-60: 33Marseille · 46-60: 1146-60Paris Saint Germain · 61-75: 44Marseille · 61-75: 2261-75Paris Saint Germain · 76-90+: 44Marseille · 76-90+: 1176-90+
Gollerin dakika dağılımı — son 8 derbi
💡 Bu ne demek? Goller 15 dakikalık dilimlere ayrıldı. Hangi dilim yüksekse goller o dakikalarda geliyor. '76-90+' yüksekse derbi son çeyrekte kazanılıyor demektir. Sözlük →
Toplam gol — dakika dilimine göre yoğunluk1-15: 441-1516-30: 2216-3031-45+: 4431-45+46-60: 4446-6061-75: 6661-7576-90+: 5576-90+
Gol ısı şeridi
💡 Bu ne demek? Aynı bilginin renkle gösterimi: koyu yeşil = çok gol, açık yeşil = az gol. Sadece dakika dilimine göre yoğunluk gösterir; sahadaki bölgeyi (ısı haritası) göstermez. Sözlük →
Paris Saint GermainMarseille045,591Paris Saint Germain · 02.2023: 56%Paris Saint Germain · 02.2023: 46%Paris Saint Germain · 09.2023: 77%Paris Saint Germain · 03.2024: 53%Paris Saint Germain · 09.2025: 68%Paris Saint Germain · 01.2026: 54%Paris Saint Germain · 02.2026: 58%Paris Saint Germain · 09.2026: 61%Marseille · 02.2023: 44%Marseille · 02.2023: 54%Marseille · 09.2023: 23%Marseille · 03.2024: 47%Marseille · 09.2025: 32%Marseille · 01.2026: 46%Marseille · 02.2026: 42%Marseille · 09.2026: 39%02.202302.202309.202303.202409.202501.202602.202609.2026
Topla oynama (%) — maç maç, en eski solda
💡 Bu ne demek? Topla oynama yüzdesi: topun dakika olarak ne kadarı o takımdaydı. Yüksek olması iyi oynamak demek değildir; savunmada kapanan takım az top tutup kazanabilir. Çizgi her maçı ayrı gösterir. Sözlük →
Sarı kartKırmızı kart35Sarı kart · 08.02: 33Kırmızı kart · 08.02: 008.02Sarı kart · 26.02: 0Kırmızı kart · 26.02: 026.02Sarı kart · 24.09: 33Kırmızı kart · 24.09: 024.09Sarı kart · 31.03: 44Kırmızı kart · 31.03: 1131.03Sarı kart · 22.09: 44Kırmızı kart · 22.09: 022.09Sarı kart · 08.01: 55Kırmızı kart · 08.01: 008.01Sarı kart · 08.02: 44Kırmızı kart · 08.02: 008.02Sarı kart · 20.09: 55Kırmızı kart · 20.09: 1120.09
Kartlar — maç maç (🟨 sarı, 🟥 kırmızı)
💡 Bu ne demek? Her maçta çıkan sarı (sarı sütun) ve kırmızı (kırmızı sütun) kart sayısı. Süper Lig'de bir maçta ortalama 4-5 sarı kart normaldir; üstü sert maç demektir. Sözlük →

⚽ Golcüler ve maçın adamları

Son 8 derbinin golcüleri
Gonçalo Ramos Paris Saint Germain4 golO. Dembele Paris Saint Germain3 golK. Mbappé Paris Saint Germain2 golF. Torres Paris Saint Germain1 golA. Gomes Marseille1 golMarquinhos Paris Saint Germain1 gol
Maçın adamı (en yüksek puan)
Jeffrey De Lange Marseille · 20.09.20269.7Ousmane Dembélé Paris Saint Germain · 08.02.202610.0Ousmane Dembélé Paris Saint Germain · 08.01.20268.3Gerónimo Rulli Marseille · 22.09.20258.2Gianluigi Donnarumma Paris Saint Germain · 31.03.20249.3Randal Kolo Muani Paris Saint Germain · 24.09.20238.5

Son 8 maçın en çok gol atan isimleri Gonçalo Ramos (Paris Saint Germain, 4 gol, 3 farklı maçta), O. Dembele (Paris Saint Germain, 3 gol, 2 farklı maçta), K. Mbappé (Paris Saint Germain, 2 gol), F. Torres (Paris Saint Germain, 1 gol). Maç puanlarına göre en çok "maçın adamı" seçilen oyuncu Ousmane Dembélé (Paris Saint Germain, 2 kez). En az üç derbide oynayanlar arasında en istikrarlı performans Ousmane Dembélé'a ait (Paris Saint Germain): 5 maçta ortalama 8,1 puan.

Paris Saint GermainMarseilleOusmane Dembélé (5)Ousmane Dembélé (5): 8.1 puan, ort. dk8.1Gianluigi Donnarumma …Gianluigi Donnarumma (4): 7.9 puan, ort. dk7.9Nuno Mendes (6)Nuno Mendes (6): 7.7 puan, ort. dk7.7Désiré Doué (3)Désiré Doué (3): 7.4 puan, ort. dk7.4Vitinha (7)Vitinha (7): 7.3 puan, ort. dk7.3Kylian Mbappé (3)Kylian Mbappé (3): 7.3 puan, ort. dk7.3Marquinhos (7)Marquinhos (7): 7.2 puan, ort. dk7.2João Neves (3)João Neves (3): 7.2 puan, ort. dk7.2
En istikrarlı oyuncular — en az 3 derbide ortalama puan (parantez: maç sayısı)
💡 Bu ne demek? En az üç derbide oynayan oyuncuların ortalama maç puanı. 6,5 ortalama, 7 ve üstü iyi, 8 ve üstü çok iyi sayılır. Tek maçta parlayan değil, her derbide iyi oynayan isimler burada öne çıkar. Sözlük →

🧑‍🏫 Teknik direktör ve hakem karnesi

Teknik direktörTakımMaçGBM
Enrique LuisParis Saint Germain6411
Roberto De ZerbiMarseille2110
I. TudorMarseille2101
C. GaltierParis Saint Germain2101
Bruno GenesioMarseille1001
Habib BeyeMarseille1001
HakemMaçSarı/maçKırmızıPenaltı
F. Letexier2411
W. Delajod23,500
Thomas Leonard1501
Jérôme Brisard1400
B. Bastien1410

Teknik direktör karnesi: Enrique Luis (Paris Saint Germain) 6 derbide 4 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet; Roberto De Zerbi (Marseille) 2 derbide 1 galibiyet, 1 beraberlik, 0 mağlubiyet; I. Tudor (Marseille) 2 derbide 1 galibiyet, 0 beraberlik, 1 mağlubiyet; C. Galtier (Paris Saint Germain) 2 derbide 1 galibiyet, 0 beraberlik, 1 mağlubiyet; Bruno Genesio (Marseille) 1 derbide 0 galibiyet, 0 beraberlik, 1 mağlubiyet; Habib Beye (Marseille) 1 derbide 0 galibiyet, 0 beraberlik, 1 mağlubiyet.

Hakemler: F. Letexier 2 maç yönetti, maç başına 4 sarı kart, 1 kırmızı, 1 penaltı; W. Delajod 2 maç yönetti, maç başına 3,5 sarı kart; Thomas Leonard 1 maç yönetti, maç başına 5 sarı kart, 1 penaltı; Jérôme Brisard 1 maç yönetti, maç başına 4 sarı kart; B. Bastien 1 maç yönetti, maç başına 4 sarı kart, 1 kırmızı.

🎭 En dramatik derbiler

10Paris Saint Germain 2-2 Marseille
08.01.2026 · 4 gol · 2 geç gol
analiz →
8Paris Saint Germain 4-0 Marseille
24.09.2023 · 4 gol · 1 geç gol
analiz →
7,5Paris Saint Germain 5-0 Marseille
08.02.2026 · 5 gol
analiz →
7Marseille 1-2 Paris Saint Germain
20.09.2026 · 3 gol · 1 kırmızı
analiz →
6,5Marseille 0-2 Paris Saint Germain
31.03.2024 · 2 gol · 1 geç gol · 1 kırmızı
analiz →

Dram puanı: gol ×1,5 + öndeki tarafın değişmesi ×3 + 85' sonrası gol ×2 + kırmızı kart ×1,5 + geri dönüş 3 + tek farklı gollü maç 1.

Dram endeksi — gol sayısını, liderlik değişimini, 85. dakika sonrası golleri, kırmızı kartları ve geri dönüşleri puanlayan kendi ölçümüz — son yılların en heyecanlı derbisi olarak 8 Ocak 2026 tarihli Paris Saint Germain 2-2 Marseille maçını işaret ediyor: 4 gol, 2 gol 85. dakikadan sonra geldi.

📋 İncelenen 20 maç

TarihMaçSkorİYAnaliz
20.09.2026Marseille – Paris Saint GermainLigue 11-20-0📊
08.02.2026Paris Saint Germain – MarseilleLigue 15-02-0📊
08.01.2026Paris Saint Germain – MarseilleTrophée des Champions2-21-0📊
22.09.2025Marseille – Paris Saint GermainLigue 11-01-0📊
16.03.2025Paris Saint Germain – MarseilleLigue 13-12-0
27.10.2024Marseille – Paris Saint GermainLigue 10-30-3
31.03.2024Marseille – Paris Saint GermainLigue 10-20-0📊
24.09.2023Paris Saint Germain – MarseilleLigue 14-02-0📊
26.02.2023Marseille – Paris Saint GermainLigue 10-30-2📊
08.02.2023Marseille – Paris Saint GermainCoupe de France2-11-1📊
16.10.2022Paris Saint Germain – MarseilleLigue 11-01-0
17.04.2022Paris Saint Germain – MarseilleLigue 12-12-1
24.10.2021Marseille – Paris Saint GermainLigue 10-00-0
07.02.2021Marseille – Paris Saint GermainLigue 10-20-2
13.01.2021Paris Saint Germain – MarseilleTrophée des Champions2-11-0
13.09.2020Paris Saint Germain – MarseilleLigue 10-10-1
27.10.2019Paris Saint Germain – MarseilleLigue 14-04-0
17.03.2019Paris Saint Germain – MarseilleLigue 13-11-0
28.10.2018Marseille – Paris Saint GermainLigue 10-20-0
28.02.2018Paris Saint Germain – MarseilleCoupe de France3-01-0

Bu sayfa her yeni derbiden sonra otomatik yenilenir; sayılar lisanslı veri sağlayıcıdan gelir, yorumlar SkorMerkez Analiz Masası tarafından bu sayılardan üretilir. Bahis oranı veya tavsiyesi içermez.

🔥 Rekabetin daha eski maçlarını PSG - Marsilya derbi tarihçesi sayfasında bulabilirsiniz. Diğer analizler: SkorMerkez Analiz.
📱 WhatsApp✈️ Telegram🐦 X

Yöntem: Son 20 resmî maç (lig ve kupa) lisanslı veri sağlayıcıdan alınır; olay, istatistik, kadro ve oyuncu puanı verileri son 8 maç için mevcuttur. Metin, tablo ve grafikler otomatik üretilir, her yeni derbiden sonra güncellenir. Bahis oranı veya tahmin tavsiyesi içermez.

📱SkorMerkez uygulamasını indirReklamsız, bahissiz canlı skor · gol ve maç başı bildirimi · AndroidGoogle Play ▶⚽ Tüm canlı skorlar için SkorMerkez'i aç